Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:11:16
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Struny, 13ky a viac v KE?  (Prečítané 8375 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« kedy: 11. December , 2009, 12:50:14 »

Vie mi niekto poradit obchod v KE, kde by som zohnal struny 13ky na elektriku??
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #1 kedy: 11. December , 2009, 19:19:29 »

ja mam
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #2 kedy: 11. December , 2009, 23:08:18 »

Vie mi niekto poradit obchod v KE, kde by som zohnal struny 13ky na elektriku??

http://www.ecmusic.sk/obchod/tovar/skytec-r13 objednaj, to nebudu mat bars kde
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #3 kedy: 12. December , 2009, 19:13:33 »

sorry za OT zmaže po odpovedi: na takých tvrdých sa dá aj hrať?

dá a veľmi dobre :)
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #4 kedy: 12. December , 2009, 19:25:25 »

ro musíš strácať na rýchlosti, nie?

Jasne, je to tazsie, ale ma to aj vyhody. V poslednej dobe ma to taha viac k jazzu a cistemu zvuku a tam je to s 9kami fakt blbost. A na druhej strane, vacsi odpor moze byt vyhodou, ak chces cibrit techniku alebo sa zbavit bzucania (bzucania sa da zbavit aj inak, samozrejme).
Zaznamenané
Stanisko
nováčik
*
Príspevkov: 6



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 16. December , 2009, 07:55:04 »

ano alebo napr. ked hras deathmetal ako ja a podladujes sa, to sa fakt neda s 10 ci 11kami z E na H (nemam 7str.), pri takom podladeni lietaju ako rozviazane snurky.. no je pravda ze s 13kami hrat naladeny na Ecku daco rychlejsie ako napr. sola mi docela robilo problemy. no a u nas v PK je tiez problem zohnat co i len 12ky, este ze mam celkom blizko Blavu a Muziker
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 16. December , 2009, 09:35:49 »

Jasne, je to tazsie, ale ma to aj vyhody. V poslednej dobe ma to taha viac k jazzu a cistemu zvuku a tam je to s 9kami fakt blbost. A na druhej strane, vacsi odpor moze byt vyhodou, ak chces cibrit techniku alebo sa zbavit bzucania (bzucania sa da zbavit aj inak, samozrejme).
staci vypnut vibrator a zbavis sa bzucania  Bavím sa skvele

mne osobne sa paci ak su hlavne basove struny hrubsie a tuhsie, aspon sa da fajne udriet do gitary a tony lepsie zneju. melodicke struny mozu byt o nieco maksie, kto ma vytahovat tie hrube draty :)
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #7 kedy: 16. December , 2009, 11:43:55 »

mne osobne sa paci ak su hlavne basove struny hrubsie a tuhsie, aspon sa da fajne udriet do gitary a tony lepsie zneju. melodicke struny mozu byt o nieco maksie, kto ma vytahovat tie hrube draty :)
presne tak, tiez mi to takto najlepsie vyhovuje, basove z 12, melodicke z 10 sady
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #8 kedy: 16. December , 2009, 11:59:57 »

presne tak, tiez mi to takto najlepsie vyhovuje, basove z 12, melodicke z 10 sady

nenuti ta to hrat iba na basovych a iba na melodickych?  mam na mysli ,ci je prechod od e po e bezproblemovy...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 16. December , 2009, 17:49:30 »

nenuti ta to hrat iba na basovych a iba na melodickych?  mam na mysli ,ci je prechod od e po e bezproblemovy...
vobec
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #10 kedy: 16. December , 2009, 21:40:01 »

nenuti ta to hrat iba na basovych a iba na melodickych?  mam na mysli ,ci je prechod od e po e bezproblemovy...
ale nie, ten prechod nie je vobec tragicky ako by sa mohlo zdat, ja som si na to zvykol velmi rychlo, a ked hram na gitare kde je klasicka sada, tak sa mi basove struny zdaju blatove, povedzme ked je to sada 10
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 16. December , 2009, 21:53:52 »

este by ste mohli chlapci vzdy pisat o akych gitarach sa bavime lebo feel na roznych menzurach s roznymi hrubkami strun a roznymi kobylami je dost ina.. dal som teraz gitaru s menzurou 25 a 1/2 do drop C so strunami 12/14 a je to hrozne.. je to tuhe jak nieco co by zas udryho rozvasnilo nepaci sa mi to ani nahodou.. a to som hral na sedmicke standardne ladenej kde som mal struny ze 10/52 a horne Hcko bolo 0.68 a nevadilo mi to.. zavisi dost od gitary a to ze jozko ma rad 13tky do E standardneho je fajn ked jozko hra vypustane kila na epiphone s kratsou menzurou
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 17. December , 2009, 08:01:39 »

kaolko: 25,5 menzura, pevna fendroidna kobyla, 10-52 standard E, ZW 10-60 dropped C#.
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 17. December , 2009, 09:53:56 »

ja mam 12tky flatky na 24.75" a su super. :) Ked nechceš dzuncanie strun o prazce tak si zozen tiež flatky a daj si vyssie struny. Flatky možeš mat aj o cislo mensie, myslim ze trinastky už su dost hrube pokial nemas vyslovene veliku celolubovku. Na zdravie!
Zaznamenané

korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #14 kedy: 17. December , 2009, 15:16:38 »

mam otazku. Mam schecter blackjack c7 s baritone menzurou 26,5 . Ladena je do drop H. Horna struna 0,56. Keby som si zohnal 6 strunovu gitaru takej istej menzury a dal tam 0,56 bude tak isto pevna v tom istom ladeni? dufam ze ma chapete
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.