Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 10:40:03
Strán: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 90 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: rust2dust  (Prečítané 293457 krát)
0 užívateľov a 97 Hostí prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #855 kedy: 11. Júl , 2011, 10:02:26 »

Ja si osobne myslim, ze ak niekto ide nahravat a nie je chuj, tak si zisti konecne info aj tak sam, nez citat forum. :) To by muselo ist o uberpunk, aby nepoznali minimalne 3 studia na Slovensku. Dalsia moznost je popytat sa muzikantov okolo seba.

A co ked poznaju prave 3 nejake menej dobre studia? Ved toto je moznost sa popytat muzikantov okolo seba.

Ved kludne daj ze ake mate dobre studio v okoli Kosic- Presova.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #856 kedy: 11. Júl , 2011, 10:03:52 »

ani nie o studiach ale o producentoch v tomto zanri ak tu take vobec nieco je..  moj nazor je ze co sa nasich kapiel tyka sme naozaj na dobrej urovni aj ceste, jediny problem je ze velakrat mlada kapela ma zlozene pesnicky ale nema jasnu predstavu o tom ako budu nastupy nastrojov, aranze, pripadne sample v pozadi a podobne srandicky a myslim ze toto dokaze dobry producent velmi pekne usit kapele na mieru
Na takychto "detailoch" pokial niesu dopredu premyslene a pripravene zajebes v studiu cca rovnaky cas ako pri nahravani partov do pesniciek. Aj zabehnute kapely sa na takychto prkotinach snazia usetrit, takze co sa da si urobia/pripravia sami. Producent (aj dobry) tiez neni vsemohuci pan, takze ked pride kapela co nema poriesene nastupy, aranze a aspon aku taku predstavu o samploch najlepsie nahodenu v midi mape je to loteria... ked producentovi akurat ide karta tak je to v pohode, urobi pracu namiesto kapely, ale odjebany den v studiu cloveka zamrzi. Je dobre nechat si priestor na experimentovanie aj do studia, ale odtial potial.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #857 kedy: 11. Júl , 2011, 10:05:20 »

hmm kapely u nas su take ze chcu mat vsetko hlavne najlacnejsie cize v prvom rade sa pytaju kapiel vo svojom okoli ake maju skusenosti.. 99% pripadov ked niekto ide nahravat niekam je na zaklade nejakej skusenosti jeho znamych.. vyberaju si hlavne miesta kde nemusia byt tyzden ubytovani za 100e na  noc cize skor v okoli dojazdu a prve co ich zaujima je vacsinou kolko to cele stoji a ci to bude hrat ten vulveking jak trivium cez ten protulz
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #858 kedy: 11. Júl , 2011, 10:06:46 »

Na takychto "detailoch" pokial niesu dopredu premyslene a pripravene zajebes v studiu cca rovnaky cas ako pri nahravani partov do pesniciek. Aj zabehnute kapely sa na takychto prkotinach snazia usetrit, takze co sa da si urobia/pripravia sami. Producent (aj dobry) tiez neni vsemohuci pan, takze ked pride kapela co nema poriesene nastupy, aranze a aspon aku taku predstavu o samploch najlepsie nahodenu v midi mape je to loteria... ked producentovi akurat ide karta tak je to v pohode, urobi pracu namiesto kapely, ale odjebany den v studiu cloveka zamrzi. Je dobre nechat si priestor na experimentovanie aj do studia, ale odtial potial.
Suhlas.

Semish - www.studiosedem.sk  Neviem, ci uz aktualizovali stranku... ale dost sa tam pomenilo. Seriozny clovek, slusny zvuk.
Dalsie studio, ktore pre mna bolo top v ramci rockovo-popovej muziky bola Perina, ktoru vlastni Mato Migas z Pehy. Ale neviem, ci este funguje...
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #859 kedy: 11. Júl , 2011, 10:10:45 »

Podarilo sa mi zaznamenat reakciu ked sme si prvy krat pustili prvy pracovny skorofinalny mix albumu v aute :) :


Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #860 kedy: 11. Júl , 2011, 10:14:24 »

Suhlas.

Semish - www.studiosedem.sk  Neviem, ci uz aktualizovali stranku... ale dost sa tam pomenilo. Seriozny clovek, slusny zvuk.
Dalsie studio, ktore pre mna bolo top v ramci rockovo-popovej muziky bola Perina, ktoru vlastni Mato Migas z Pehy. Ale neviem, ci este funguje...
Funguje, akurat Mato je pankac vo veciach a ma obrateny biorytmus, ale vyzera to tak, ze po tych stahovaniach a podobne sa ustabilizovali, dalsi album by som chcel tocit prave s nim. V Presove su fakt dobre asi iba tieto 2 studia, ale fakt je, ze nahravat v nich clovek nema strach, zazil som aj "studia" (hlavne v Kosiciach) a je to neporovnatelne.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #861 kedy: 11. Júl , 2011, 10:40:06 »

ani nie o studiach ale o producentoch v tomto zanri ak tu take vobec nieco je..  moj nazor je ze co sa nasich kapiel tyka sme naozaj na dobrej urovni aj ceste, jediny problem je ze velakrat mlada kapela ma zlozene pesnicky ale nema jasnu predstavu o tom ako budu nastupy nastrojov, aranze, pripadne sample v pozadi a podobne srandicky a myslim ze toto dokaze dobry producent velmi pekne usit kapele na mieru
problem je aj to, ze vela mladych kapiel v snahe usetrit si mysli, ze profi robota sa da odviest za 5 hodin s nahravadim, mixazou a aranze ako si spomenul,a le to si ma riesit kapela sama, 3tia strana ich ma iba usmernit, nie vymyslat komplet za nich
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #862 kedy: 11. Júl , 2011, 11:07:24 »

praveze dobry producent (u nas taky nie je) kludne aj tie aranzma vymysli, zasadi do mixu, vyhodi co treba, prida co treba, upravi zvuk jednotlivych nastrojov, celkovy zvuk atd.

ale chce to vela casu (tym padom vela penazi, ktore u nas ludia nie su ochotni a schopni zaplatit), trpezlivosti a hlavne kapela musi pochopit, ze ten kto vedie celu nahravku je producent a nie oni
Zaznamenané

stoka!
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #863 kedy: 11. Júl , 2011, 11:25:58 »

Podarilo sa mi zaznamenat reakciu ked sme si prvy krat pustili prvy pracovny skorofinalny mix albumu v aute :) :

 Taky detsky uprimny smiech, co nie je na silu vzdy potesi.

PS: Ak som teda dobre pochopil, tak dobry producent nahra nastroje, vymysli aranze, nahra, namixuje, zmastruje a capne na obal znacku kapely  Zdravíčko
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #864 kedy: 11. Júl , 2011, 11:32:08 »

Taky detsky uprimny smiech, co nie je na silu vzdy potesi.

PS: Ak som teda dobre pochopil, tak dobry producent nahra nastroje, vymysli aranze, nahra, namixuje, zmastruje a capne na obal znacku kapely  Zdravíčko

presne tak :)
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #865 kedy: 11. Júl , 2011, 11:36:43 »

inak viem aj o takom pripade ze Grapow niektorym kapelam prehraval gitary po nociach lebo to bolo krivo nahrate :D:D a ze chalani potom na druhy den dosli a celi stastni ze jak popici to nahrali vlastne :D
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #866 kedy: 11. Júl , 2011, 11:53:27 »

praveze dobry producent (u nas taky nie je) kludne aj tie aranzma vymysli, zasadi do mixu, vyhodi co treba, prida co treba, upravi zvuk jednotlivych nastrojov, celkovy zvuk atd.

ale chce to vela casu (tym padom vela penazi, ktore u nas ludia nie su ochotni a schopni zaplatit), trpezlivosti a hlavne kapela musi pochopit, ze ten kto vedie celu nahravku je producent a nie oni
Ved presne to.

Lenze to treba zaplatit, u nas sa este aj popove spevacky musia dat dokopy s producentom, alebo jeho bratom, aby mali kvalitne nahravky
 Popiskujem si
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #867 kedy: 11. Júl , 2011, 12:26:40 »

inak viem aj o takom pripade ze Grapow niektorym kapelam prehraval gitary po nociach lebo to bolo krivo nahrate :D:D a ze chalani potom na druhy den dosli a celi stastni ze jak popici to nahrali vlastne :D

Fuha, tak toto je drsne, nastastie sme to neboli my :)

praveze dobry producent (u nas taky nie je) kludne aj tie aranzma vymysli, zasadi do mixu, vyhodi co treba, prida co treba, upravi zvuk jednotlivych nastrojov, celkovy zvuk atd.

ale chce to vela casu (tym padom vela penazi, ktore u nas ludia nie su ochotni a schopni zaplatit), trpezlivosti a hlavne kapela musi pochopit, ze ten kto vedie celu nahravku je producent a nie oni

V tomto pripade do velkej miery je nasim producentom Miso Kolo, nastastie sa nase predstavy o vyslednej nahravke zhoduju, takze sa hadame dost malo :)
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #868 kedy: 11. Júl , 2011, 14:28:06 »

V tomto pripade do velkej miery je nasim producentom Miso Kolo, nastastie sa nase predstavy o vyslednej nahravke zhoduju, takze sa hadame dost malo :)

A nahral len gitary, ci aj bicie?  Ja som čert..
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #869 kedy: 11. Júl , 2011, 14:29:51 »

A nahral len gitary, ci aj bicie?  Ja som čert..
Aj naspieval.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 90 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.