Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 10:40:39
Strán: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 90 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: rust2dust  (Prečítané 293485 krát)
0 užívateľov a 104 Hostí prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #1215 kedy: 13. December , 2012, 18:26:52 »

A ty si navyse aj grafoman :)
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #1216 kedy: 13. December , 2012, 18:30:00 »

keby som navstevnik wackenu 2012 a prisiel by som aj o rok, nepamatal by som si, ci som vas uz videl alebo nie. chyba mi nieco (x factor), cim by ste vynikli medzi ostatnymi kapelam - herne, choreografiou, svetlami, image. na podiu vas vnimam ako 5 osobnostnych individualit, ktore hraju tu istu pesnicku v tom istom tempe, ale kazdy to svoje.

od spevaka mi chyba lepsia komunikacia smerom k publiku - sudim len z wacken live zaznamu. ale tento moj dojem moze to byt zapricineny kratkym stage timom / jazykovou barierov / alebo nevediet, co povedat.

stage presencom jednoznacne vycnieva (nie len vyskou) ondreeee :), vyborne!
ad prejav - uniformny nikdy nebude, starych kocurov novym kuskom nenaucis.. ale pracujeme na sebe, aj sme si choreografiu spisovat zacali.. len to je beh na dlhe trate.
regule sutaze nam zakazovali zavesit co i len plachtu. takze ani projekciu (ktoru mame uz rok hotovu) ani sample sme nemohli pouzit. prave sa nam podarilo konecne pozhanat vsetky veci  na to aby sme to vedeli riesit skoro vsade.
co sa tomasovej komunikacie s publikom tyka, tam plati, ze menej je niekedy (skoro vzdy) viac. 20 minut je velmi malo a zabijat to kecami je ruhanie :-)
nuz a dakujem za pochvalu: ver ci never, to su hodiny a hodiny cvicenia v skusobni.. je velmi tazke sa hybat a hrat tie nase pichovinky.. su miesta (a nas marek by vypichol hlavne tie), kde ledva stojim ako sa na prstokae sustredim :D :D :D
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1217 kedy: 13. December , 2012, 18:32:30 »

Dlhe gate na stagi? Mokra rit gule. Jedine kratasy
Zaznamenané

stoka!
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #1218 kedy: 13. December , 2012, 18:37:34 »

misko ale ty mas dhly vlas ty mozes mat kratase :D
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1219 kedy: 13. December , 2012, 18:44:32 »

ked vidim na stejdzi kapelu co nemaju poobliekane kratasy, plavky alebo teplaky, tak sa otacam na pate. v dlhych gatoch si pojdem pozriet gorgoroth alebo jazz
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1220 kedy: 13. December , 2012, 19:17:32 »

ked uz je to tak enormne popularne, tak poviem aj ja, lebo ten Robov post ma vyslovene rozosmial

- podstatna je muzika, ked kapela/hudobnik slape, vsetko okolo ma absolutne nezaujima
- musim to muzikantovi verit, o tom celom to je. konkretna tema - ked tam vidim martina, tomasa, alebo semisa, verim im kazdy jeden tah, triko, usmev a notu.

Skor ma rozosmeju tie lokalne hardrockove kapely, dogabane v kozennych gatiach, fullstacky marshallov a kozenne vybijane vesty, pripadne borci s motylikom a knirom, trakmi, nastajlovani jak svina a podobne. Tym par co mam z lokal sceny pred ocami to tiez neverim vo vacsine. Depechce chodia tiez nastajlovani a dorobeni, ale takemu Gahanovi to zerem aj s botami, detto taky wylde, vyzera jak debil s tym sersamom co ma na sebe, ale zerem mu to, on taky zivot asi aj zije. Je to tvrdy chlap, buran, hovado. Tiez dogabany elton john, je to on a jemu to verim.

Tiez gro mojich najsrdcovejsich muzikantov (konkretne teraz z gitaroveho sveta) su live ako zvierata_ taky Henderson, Ford, Govan, Landau. Vsetci dogabani vo vytahanych starych trikach, rozjebane boty a nikto to neriesi.

to co robo hovori je aspon pre mna nezmysel, ako sa hovori .. either you have it, or you don't. bud to tipek v sebe ma a nepotrebuje k tomu gate a podpatky, alebo mu nepomoze ani svatoziara s 50 metrovym stageom

jo a este .. vsetci co riesia image a handry na stagei su podla mna homo (to aby bol zachovany zivot v diskusii)  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. December , 2012, 19:18:55 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1221 kedy: 13. December , 2012, 19:22:18 »

Podla mna vacsina rockovych kapiel 90 rokov posobi skor civilne. Vsak grandzeri hrali po rokoch opat muziku od podlahy bez zbytocneho patosu a imageu. Maskarady boli skor v 80 a 70.

Chcem povedat, ze Hrdza na prach vychadza z hudby 90 rokov (ja to vnimam tak), tak nezalezi az tak na image. Skor musi byt aspon spevak ten spravny "typek" - Nirvana, Sepultura, Fear Factory atd.

Dalej by som to mozno delil este podla toho, ci su v kapele skor rockeri, alebo depesaci - ak hraju cokolvek viac atmosfericke ano rockovo hoblujuce, tak sa nejaky zodpovedajuci outfit (neznasam to slovo) hodi.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1222 kedy: 13. December , 2012, 20:38:36 »

mn, karol...zrejme sa nerozumieme....tu sa nerieši situácia, že R2D sú špičková kapela, ktorá trčí na ostatnými metalovými bandami o dva metre a majú v pi...čo si oblečú, ale to, že neznáma banda  zo Slovenska sa dostane na famous festival kde má a musí zanechať dojem, že wauuu...čo to bolo, chceme to mať znovu....bohužiaľ aj o tom je dnes hudobný biznis....úplne súhlasím s Vami, že keď nie je nápad, nepomôže ani Gucii, lenže tu je nápad a ten treba "predať"... to nie je koncert pre kamošov a ich frajerky v Randalle, kde bude 20 ľudí, toto je šanca...ja chalanom fandím a nevidím na tom nič zlé, že sa im snažím poradiť, keď sa na to pozriem z pohľadu potencionálneho predajcu, t.j promotéra, vydavateľa atď...vy tu hneď zaútočíte na mňa, že som dal príklady, aké som dal...jasné, všetci sú to kkti, čo nič nevedia a preto chodia od 7:30 do 15:30 tam kde väčšina ľudí tady.....namiesto toho dajte niečo konštruktívne...nie že Vy to viete lepšie než ja...a čo keď to tak nie je ? prezentujem svoj názor..na vlastnej skúsenosti som zažil, keď sme "predávali" band na vážnejšie akcie do nemecka, ale aj Srbska, Poľska...promotér, chcel muziku, video a profi fotky...v zmluve sa riešili s managerom aj veci image. verte mi, že po stylingu to bolo vidno aj na gážach a dopyte po kapele...bavím sa o stave, keď už ide niekto za kapelu zaplatiť, predať ju ďalej, tam sa už muzika nerieši, je to jasné, rieši sa marketing, promo a ďalšie veci okolo....howgh... Na zdravie!

no a môžme sa do Wackenu kuknúť:
muzika mi nič nehovorí, ani tomu nerozumiem, čo chcú s tým povedať, enemže to pôsobí ako pripravená show aj image a je to kompaktné. Napriek tomu že hrajú biedne to je dôveryhodné a pôsobí to úderne....uvádzam len ako príklad..čiže keby R2D nabehli s jasnou image a style stratégiou a pôsobili ako jeden celok, poskočia o 10 priečok vyššie...už nebudem ďalej rečniť, rád s chalanmi pokecám na tému osobne... Na zdravie! Na zdravie!

..a ešte posledný príklad, keď to hrá a spieva ako jeden celok, ... nezáleží či  rifle alebo koža, ale to je ešte long and riding road
« Posledná zmena: 13. December , 2012, 23:30:30 od RobG » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1223 kedy: 13. December , 2012, 20:51:38 »


inak boli tu spomenute kapely napr LoG.. ja neviem ale image vychadza uz zo samotnej osobnosti cloveka


Tam su specialne tazke osobnosti, ked zjebavaju fanusikov z podia az umru. Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1224 kedy: 13. December , 2012, 21:51:24 »

mne sa vidi to, co pise Robo. ked hraju niekde po sebe podobne kapely zo Slovenska a zvonku, to je jedno aky styl, tak ta zvonku okrem toho, ze zvacsa lepsie zneje, tak aj lepsie vyzera. to je jedno, ci maju oblecene to alebo hento, ale vidno (citit) ze vizual tie vonkajsie kapely nejakym sposobom riesievaju...

Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #1225 kedy: 13. December , 2012, 21:58:57 »

Tam su specialne tazke osobnosti, ked zjebavaju fanusikov z podia az umru. Nechajte ma vydýchať

to si si precital v topkach co?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1226 kedy: 14. December , 2012, 00:11:44 »

to si si precital v topkach co?  Bavím sa skvele

Neviem uz kde, ale zrejme ho len tak uplne z prdele trestne nestihaju. Nesledujem ten pripad ale, takze neviem co sa deje dalej.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1227 kedy: 14. December , 2012, 00:15:42 »

Neviem uz kde, ale zrejme ho len tak uplne z prdele trestne nestihaju. Nesledujem ten pripad ale, takze neviem co sa deje dalej.

podla medii to bola podla vsetkeho blba nahoda / nehoda. metal neni pre kazdeho  Som metlak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1228 kedy: 14. December , 2012, 00:20:01 »

inak ten zvuk z toho festivalu - to kazdej kapele vystupenie nahravali a dali ?
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1229 kedy: 14. December , 2012, 00:22:36 »

uplne picoviny riesite. sa mi lubi, jak tu ti zastancovia garderoboveho uspechu furt vytiahnu naku kapelu, co zarucene dosiahla uspech kvoli imidzu. uplna p*čovina. tak jak je p*čovina dresscode v robote, tak je p*čovina dresscode na podiu. uniformy nosia policajti, aby kazdy z dialky videl, ze ide koko*t.

na kazdu vyobliekanu kapelu sa bez problemov da najst kapela ktora to vobec neriesi. tak jak na kazdeho cloveka, co stoji rano doma pred satnikom dumajuc, pripada (kua dufam, ze tomuto svetu este tak nejebe) aspon jeden clovek, co to ma v pici a oblieka sa podla teplomera. jak zakky napisal - vychadza to z osobnosti. ked som metlak, dam si cierne triko, ked mam v pici, dam si kratase, ked je niekto zena, vyskusa 1000 veci a nakoniec to bude aj tak najlepsie bez toho.

angus young mal v pici extremne a zrazu su kratase jeho copyright prave preto, ze mal v pici, co barjaki takito vsetkozozralmenezerkovia rozpravaju. uplne mam vyrazku zakazdym ked pocujem reakciu na kapelu 'chalani, super muzika, ale -random-image-mate-podla-mna-nezvladnuty-a-preto-neste-este-za-vodou'. kokotina jak noha pre hada.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 90 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.121 sekund, 23 otázok.