Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 08:30:44
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kato Telecaster alias Rasťov vianočný darček :)  (Prečítané 22697 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 12. December , 2009, 15:34:04 »

Nejake fotky mojho takmer dokonceneho noveho nastroja:







Gitaru vyrobil na moju objednavku majster tu na fore znamy ako Kato.

Telo je z piatich kusov hrusky a vrchna doska je jasen z dvoch kusov. Krk javor, hmatnik palisander.

Ze preco hruska ? To bolo tak - pred nejakym casom som mal doma pozicanu gitru, ktoru vyrobil Igor Keller. LP, na ktory som pisal aj recenziu. Zvlastnostou tej gitary bolo na tele okrem mahagonu a javoru pouzitie aj slivkoveho dreva. Ta gitara hrala po vsetkych strankach, ako LP ma hrat + bolo v jej zvuku pocut aj cosi ine, zaujimave a zvlastne. Co bolo prave vdaka tej slivke. Okrem toho som prave tu vo fore zopar razy v Katovych prispevkoch cital, ze slovenske ovocne dreva su podla neho minimalne tak zaujimave, ako tie, co sa na stavbu nastrojov pouzivaju bezne a ze on by rad niekedy spravil gitaru napriklad z hrusky... Rozpravali sme sa na tuto temu par razy aj s majitelom "slivkoveho" LP, mojim kamaratom tu na fore s prezyvkou ivanb - on je tiez fanusik driev, pracuje s nimi, vyzna sa v nich. A jedneho dna mi zavolal, ze mal by k dispozicii prave hrusku, ci by som nechcel na vyrobu gitary. Takze som oslovil Kata, ci by mi teda spravil... ... ... atd... Hrusky nakoniec nebolo dost na cele telo, takze preto sa pouzil na vrch este aj jasen.

Kato mi gitaru nakoniec osobne doniesol priamo do BA, posedeli sme, popili i pospievali a ja mam teraz gitaru doma :). Dohoda bola taka, ze povrchovku a osadenie elektriky si uz dorobim sam. Ako bonus som gitaru mimo plan dostal s osadenym alnicovym singlom pri kobylke, asi nejakym znackovym a celkom dobrym.

Kato odviedol fantasticku pracu - po remeselnej stranke ide o 100% robotu. Na gitare sa velmi pohodlne hra, i ked krk nie je zrovna z tenkych. Je nastavena s perfektnym dohmatom a napriek tomu, ze som zvyknuty na tensie struny, na tejto si viem predstavit aj hrubsie stale s prijemnym pohodlim hry.

Nasucho je gitara zvoniva, s dobrym attackom, ostra. Po zapojeni detto - je to telekaster jak lusk, s twangom jak sa patri. Myslim, ze ten jasen k tej hruske Kato trafil skvele a tie dreva zvukovo dobre spolupracuju.

Na gitare treba teraz vela hrat, nech sa vsetko k sebe riadne usadi a ustali, takze dalsie postrehy, pripadne fotky ci zvukove ukazky doplnim zase po nejakom case :)

Cize moja vdaka - ivanb za drevo, Kato za poctivu robotu a za cenu, ktora sa neda nazvat inac, ako vianocny darcek  Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 12. December , 2009, 15:45:38 »

parada pekna robota.. len ma zaujima... preco je ta kobly v takom kovovom puzdre co vyzera byt dobre 4 mm vysoka.. ved na tom musis ruku dorezat
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #2 kedy: 12. December , 2009, 15:45:54 »

Máš nad sebou šťastnú hviezdu   Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 12. December , 2009, 15:48:43 »

parada pekna robota.. len ma zaujima... preco je ta kobly v takom kovovom puzdre co vyzera byt dobre 4 mm vysoka.. ved na tom musis ruku dorezat

to je klasika vintege Fender style, aj ked od Gotohu. rozmyslal som aj nad peknym masivnejsim modernym typom, naoko pohodlnejsim, ale myslim si, ze k typickemu tele zvuku prispieva aj tento typ kobyly, tak som zvolil tu. inak nie je nepohodlna, vyzera horsie, ako sa na nu vskutocnosti hra :)
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #4 kedy: 12. December , 2009, 15:51:02 »

Krásna :) ako sa vo zvuku prejavuje tá hruštička ? :)
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #5 kedy: 12. December , 2009, 15:51:26 »

Krasna gitarka....paci sa mi predna doska...velmi...a aj pekne hruby palisander pouzity na hmatnik :-)
Pekny vianocny darcek  Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
MMM
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 12. December , 2009, 15:51:35 »

Na tele je hriech davat inu kobylu. Vyzera to velmi pekne. Aku povrchovku budes volit a kto to bude robit?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 12. December , 2009, 15:51:44 »

ide len o to ze to vyzera ako dlhy kus ohnuteho plechu smerom von.. ako, moze byt ze to fakt len tak divne vyzera.. uz vies aka bude povrchovka?
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 12. December , 2009, 15:56:59 »

velmi zaujimavy kusok  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 12. December , 2009, 15:57:18 »

Krásna :) ako sa vo zvuku prejavuje tá hruštička ? :)

musi sa ta gitara rozohrat, musim ju spoznat, atd... Tele som navyse nikdy nevlastnil, ani nemal dlhodobejsie pozicane doma :) ale ten zvuk gitary samej nasucho je taky trochu iny, ako byvava. nie moc, ale myslim, ze to tam je citit, podobne ako bolo aj na tom spominanom slivkovom LP ... pamatam si, ze takyto zvlastny pocit som mal pred strasne vela rokmi aj z Pituoveho superstratu, ktory bol kombinacia mahagonu a orechu...
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #10 kedy: 12. December , 2009, 15:58:38 »

V podstate to je len kus plechu vyhnuteho dohora  ha ha ha, ale asi vdaka tomu to mat ten pravy telecasterovsky zvuk s primesou pravej slovenskej hrusky.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 12. December , 2009, 16:00:35 »

... Aku povrchovku budes volit a kto to bude robit?

lak si spravim sam - hrubu vrstvu lesteneho nitrocelolozaku, ako mam aj na svojom Strate.

vaham s morenim - zadnu stranu urcite chcem nechat natural, ale prednu dosku spekulujem, ci by som nenamoril, napriklad na modro. alebo ma fascinovala paradna zelena, co ma na LP Gila tu z fora :)

krk a hlavu napustim fermezou - mam to na aj Strate uz vela rokov a dobre to vyzera a je to prijemne na dotyk.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #12 kedy: 12. December , 2009, 16:00:54 »

super, nech dobre sluzi. katove veci su vyborne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 12. December , 2009, 16:03:00 »

V podstate to je len kus plechu vyhnuteho dohora  ha ha ha, ale asi vdaka tomu to mat ten pravy telecasterovsky zvuk s primesou pravej slovenskej hrusky.

kobyla sa na zvuku podpisuje - urcite je rozdiel nejaky masivnejsi odliatok zakladne s odlievanymi kamenmi versus takyto poohybany plech s mosadznymi valcekmi :)

[img width= height=]http://www.potissimus.sk/s52/fotky/hruskovica_pyrum.jpg[/img]
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #14 kedy: 12. December , 2009, 16:04:44 »

kobyla sa na zvuku podpisuje - urcite je rozdiel nejaky masivnejsi odliatok zakladne s odlievanymi kamenmi versus takyto poohybany plech s mosadznymi valcekmi :)

[img width= height=]http://www.potissimus.sk/s52/fotky/hruskovica_pyrum.jpg[/img]

ved to viem a prave preto som to napisal  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Strán: [1] 2 3 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.125 sekund, 22 otázok.