Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 00:26:24
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ptaah  (Prečítané 21722 krát)
0 užívateľov a 26 Hostí prehliada túto tému.
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #30 kedy: 16. December , 2009, 12:14:22 »

Mne sa to páči aj občas ten Djent  Na zdravie!  A s tým death/grindom na slovensku má Krtko pravdu.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 16. December , 2009, 12:16:08 »

no malo asi. mne sa pacia tie pomale doomy, niektory neurosis a tak. asi preto ze tam az tak sprosto nedavaju klasicku sekanicovu metlacku rytmiku. ono to je inak vazne  zahada pre mna tieto palmmuty/nepalmuty. na kereho boha to vsade jebete sak to je obmedzujece strasne, jak vas to moze bavit. ale tak ja vela veciam este nerozumiem  No hanbím sa..

ja nechapem jak ta moze bavit hrat na telekastry zas, vela ludim sa prave tie sekanice pacia tak to asi hraju preto nie?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #32 kedy: 16. December , 2009, 12:27:19 »

co ja viem, ja by som kludne skusil aj nejaku sedmicku, moze byt zaujimave. dokonca aj haj gejn nove aparaty sa mi pacia zvukovo, nejsom na nic nejak viazany. ale mozno ze by sa tvrda hudba niekam posunula keby nemali metlaci dopredu nalinkovane v hlave jak urobit rytmicku gitaru, jaky ma byt hlas atd. to je dopredu prehrate ked sledujes len klise. metal je vo vacsine tymto dost obmedzeny, je to strasne zanrova zalezitost, skoda... teda pre mna, vas to bavi sak si sekajte  Na zdravie!
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 16. December , 2009, 12:31:31 »

miestami mi to pripomona stary Sound Garden...paci sa mi to, viem si tam predstavit Cornelov spev
« Posledná zmena: 16. December , 2009, 12:55:00 od opossum » Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #34 kedy: 13. Január , 2010, 18:41:47 »

kedze z 90% metalu pocuvas prave toto, tak je samozrejme, ze Ti to pride popularne :) na mna to posobi, ako isty typ smerovania metalu, ktory dosiel na svoju konecnu a dalej uz nema kam. tak ako za X rokov uz na svoj uplny koniec doslo X inych vyvojovych vetiev metalu. ja verim, ze vzdy sa nejake kapely najdu, co budu hravat zrovna toto, ale myslim, ze vzdy to bude iba maly bezvyznamny subzaner na pokraji zaujmu. je samozrejme mozne, ze sa komplet mylim a je alebo bude to cele inac. a samozrejme toto co som napisal vobec nehovori nic o tom, ci sa mi to paci alebo nie, to je uplne ina vec :) a stale si stojim za tym, ze tam treba spravne jebnuteho huslisti alebo celistu, ktory by to posunul k niecomu naozaj fakt zaujimavemu :)

 Na zdravie!

Mas pravdu, je to cele inak.
Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #35 kedy: 13. Január , 2010, 18:44:56 »

lebo takymto stylom hrali uz melvins v osemdesiatych rokoch, akurat ze nemali:

totalne klisoidny metlacky zvuk gitary,
totalne klisoidne metlacke palmuty a sekanice,
totalne klisoidny a trapny metlacky ultra gutural growl - ktory tam nastastie este nemate, dufam ze ani nebudete mat.


Vies, preco nemali tie "totalne klisoidne veci". Poradim ti- sam si to zadefinoval v premise (...80-roky).

Prepac, ale toto je slusna jalovina.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #36 kedy: 13. Január , 2010, 18:56:10 »

Vies, preco nemali tie "totalne klisoidne veci". Poradim ti- sam si to zadefinoval v premise (...80-roky).

Prepac, ale toto je slusna jalovina.
v jakej premise :) a co ma melvins so zvukom 80s?  toto je melvins    ja len ze sa da robit tvrda hudba aj neklisoidne, noo... ale zase uznal som aj kvality ptaaka
Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #37 kedy: 13. Január , 2010, 19:00:42 »

v jakej premise :) a co ma melvins so zvukom 80s?  toto je melvins    ja len ze sa da robit tvrda hudba aj neklisoidne, noo... ale zase uznal som aj kvality ptaaka

Tym, ze si pouzil Melvins ako odrazovy mostik k prirovnaniu k Ptaah, si preskocil cca. 30 rokov, co je dost nemyslitelne, kedze najvacsiu pestrost zanrov zazil metal na prelome 90/00 rokov. Kto a co su/boli Melvins mi je zname...
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #38 kedy: 13. Január , 2010, 19:08:32 »

Tym, ze si pouzil Melvins ako odrazovy mostik k prirovnaniu k Ptaah, si preskocil cca. 30 rokov, co je dost nemyslitelne, kedze najvacsiu pestrost zanrov zazil metal na prelome 90/00 rokov. Kto a co su/boli Melvins mi je zname...
s melvinsami to ma akurat  podobne vystavanie skladby. ja som prave chcel vediet ze ci takato  neparnost/nepravidelnost rytmiky je akoze hlavny "feature" sucasneho metalu (totiz neviem). lebo ked ano, tak naozaj ten "feature" nie je moc sucany, len to
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 13. Január , 2010, 19:13:32 »

s melvinsami to ma akurat  podobne vystavanie skladby. ja som prave chcel vediet ze ci takato  neparnost/nepravidelnost rytmiky je akoze hlavny "feature" sucasneho metalu (totiz neviem). lebo ked ano, tak naozaj ten "feature" nie je moc sucany, len to
Ak by aj bol, tak ake features su sucasne podla teba uz dnes? To si rad vypocujem po tvojich neustalych monologoch o metale  Žmurk
Daj trebars aj na priklade toho co ty pokladas za dobre.
« Posledná zmena: 13. Január , 2010, 19:23:00 od Pablo Woozy » Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #40 kedy: 13. Január , 2010, 19:18:15 »

s melvinsami to ma akurat  podobne vystavanie skladby. ja som prave chcel vediet ze ci takato  neparnost/nepravidelnost rytmiky je akoze hlavny "feature" sucasneho metalu (totiz neviem). lebo ked ano, tak naozaj ten "feature" nie je moc sucany, len to

V poriadku, sme sa asi nepochopili. Ano, v sucasnom metale je velmi popularna nepravidelnost coho dokazom je i subzaner mathcore.
Myslim si, ze o co sa Krutas snazi, je velmi pozitivna vec. Po vsetkej tej snuske grind/gore sraciek, ktore sa potuluju po Slovensku, je toto naozaj cerstvy zavan novoty. Novoty ale nie v zmysle modnosti, alebo trendovosti, ako skor v samotnom mysleni a pristupu k hudbe.
Kazdy sa nemusi pacit tento zaner, to respektujem, ale taktiez sa mi nepaci, pokial vedu ludia jalove reci a pritom im je sucasna metalovu muzika u prdele, nepocuvaju ju a nemaju o nej prehlad. Pokial som v roli nahodneho posluchaca, tak sa mi hudba paci alebo nepaci. Ostatne keci okolo toho su len balast.
Krutasovi som uz pisal a moj nazor na hudbu, ktoru robi, pozna.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #41 kedy: 13. Január , 2010, 19:43:56 »

mne Ptaah poslal minuly tyzden kamarat co na takejto hudbe velmi fici s komentarom: co ti jebe, konecne hra aj u nas niekto nieco taketo na urovni sleduj su to dvaja typci... a poslal mi vas.. a ja ze jasne, viem z fora chalan to ma.. 
- ja som rad ze hrate takuto hudbu, u nas to nikto, opakujem nikto nerobi.. (mozno sa tam priblizuje Disconcrete ale ti su v dobrej sracke kedze prisli o bicmana) vsetci hraju 80s-90s (asi aj preto mam ja problem vobec s tym zacat si hladat kapelu lebo thrash, HPS ani nic obdobne nechcem a toho je tu poookoookooooot a ze reku ja mam dlhe nohy..

cize - drzte sa
( a inak... pre tych ktorym vadi strasny growl,scream a kktinky- je to jednoduche- nepocuvajte to, tak ako ti co pocuvaju tuto hudbu nemusia a nikdy si dobrovolne nepustia napr podla ich nazoru teply beatles (bam a je tu vojna) dany spev je totiz voditko podla ktoreho sa tie zanre lisia od tych beznych) - ja growl ani scream moc nemusim ale ked je dobre umiestneny preco nie.. nastastie hudba nie je exaktna veda a kazdemu sa paci nieco ine..
« Posledná zmena: 13. Január , 2010, 19:45:43 od kaolko » Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 13. Január , 2010, 19:58:25 »

cize - drzte sa
( a inak... pre tych ktorym vadi strasny growl,scream a kktinky- je to jednoduche- nepocuvajte to, tak ako ti co pocuvaju tuto hudbu nemusia a nikdy si dobrovolne nepustia napr podla ich nazoru teply beatles (bam a je tu vojna) dany spev je totiz voditko podla ktoreho sa tie zanre lisia od tych beznych) - ja growl ani scream moc nemusim ale ked je dobre umiestneny preco nie.. nastastie hudba nie je exaktna veda a kazdemu sa paci nieco ine..
Problem vznika, ked pride niekto, kto sa vyzna viac a vsetko by urobil lepsie. Maiga je trtko podla mna ale povedal jednu dobru vetu: "Kritici su ludia, ktori presne vedia ako by to urobili, keby to vedeli robit" ... a to je svata pravda.
« Posledná zmena: 13. Január , 2010, 19:58:47 od Pablo Woozy » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #43 kedy: 13. Január , 2010, 20:24:33 »

palii: mas kus bordel v istych veciach, ja som nikdy nevravel ze sme ultra moderny ja som vzdy vravel, ze hrame to co nas bavi takze nechapem co splietas ze iste prvky su zname uz desatrocia v rockovej hudbe - to mi je jasne. dalej asi nechapes spravne pojem progressive v hudbe, pretoze sa da chapat dvoma sposobmi - ako nieco pokrokove ak to bereme ako celok, a dalej sa progressive chape ako iste myslenie nad hudbou a "nezvycajne" hudobne postupy a konstrukcie songov, naslednost riffov atd.. to nema nic spolocne s dobou. v tomto zmysle sa na nase songy da nacapit nalepka progressive.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #44 kedy: 13. Január , 2010, 20:31:35 »

ja naozaj neviem pablo co je super feature sucasneho metalu, ci co si sa to pytal...? to znelo skoro ako ze "no co uz je podla teba dobre ked toto nie?"

moj postreh bol k tomu taky ze to je zle, napriek tomu, ze je to akoze nova vlna poriadneho metalu, neni tam naozaj nic co by z toho robilo nieco zaujimave (nove uz vobec nie, ale sak to nemusi..)

no a k tym growlom a dz dz dz.. ja sa to snazim precitit ze prave TIETO prvky su dolezite a pacia sa posluchacovi, ale mne to straasne furt nejde vcitit sa, noo... je to totalne out, mozno by som metalistov prirovnal k jehovistom. je ich hrozne vela, maju svoj svet a robia uplne picoviny co normalni ludia nemaju sancu chapat/ kladne ohodnotit

inak tie  "math" zanre mam rad, kym to nejde zas do metlackych stereotypov
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 23 otázok.