Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 00:24:03
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ptaah  (Prečítané 21706 krát)
0 užívateľov a 26 Hostí prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #45 kedy: 13. Január , 2010, 20:42:21 »

palii, tvoj problem je ze to nepocuvas a vobec tomu nerozumies, podla mna ani notu, dalsi tvoj problem je ze prezentujes svoj nazor ako "pravdu" jak to robia jehovisti a dalsi problem je ze nedokazes podat zmysluplnu kritiku len obkecavas to ze sa ti to nepaci. urcite by som si nasiel medzi TVOJIMI oblubenymi kapelami dost veci z ktorych by mi bolo uprimne nagrc, v tom pripade kto by mal pravdu, ze co je zle? vlastne z tych britskych gitaroviek co si sem par dal mi bolo tiez dost nagrc a myslim si, ze take songy by som mohol robit na pockanie
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #46 kedy: 13. Január , 2010, 20:45:56 »

nebol nahodou pali ten co tu daval ten ultimatny fender sound?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #47 kedy: 13. Január , 2010, 20:50:03 »

palii, tvoj problem je ze to nepocuvas a vobec tomu nerozumies, podla mna ani notu, dalsi tvoj problem je ze prezentujes svoj nazor ako "pravdu" jak to robia jehovisti a dalsi problem je ze nedokazes podat zmysluplnu kritiku len obkecavas to ze sa ti to nepaci. urcite by som si nasiel medzi TVOJIMI oblubenymi kapelami dost veci z ktorych by mi bolo uprimne nagrc, v tom pripade kto by mal pravdu, ze co je zle? vlastne z tych britskych gitaroviek co si sem par dal mi bolo tiez dost nagrc a myslim si, ze take songy by som mohol robit na pockanie

no ja som si isty ze by si vedel robit vselico. takisto som povedal ze tomu nerozumiem, aj ked sa snazim. do sufliku s britskymi gitarovkami ma naozaj nenacpes, to bolo out.  neviem co je to zmysluplna kritika, ze kazdy kto hodnoti musi byt ponoreny do zanru a "problematiky"? to beres podla mna prilis vazne
 
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #48 kedy: 13. Január , 2010, 20:56:39 »

ja naozaj neviem pablo co je super feature sucasneho metalu, ci co si sa to pytal...? to znelo skoro ako ze "no co uz je podla teba dobre ked toto nie?"

moj postreh bol k tomu taky ze to je zle, napriek tomu, ze je to akoze nova vlna poriadneho metalu, neni tam naozaj nic co by z toho robilo nieco zaujimave (nove uz vobec nie, ale sak to nemusi..)
Ja som pochopil, len mi potom neni jasnych par veci - aku feature v muzike vseobecne (alebo konkretne v tvojej oblubenej) pokladas za pokrokovu. Lebo v hudbe sa uz len recykluje pouzite. V podstate kazdy "novsi" smer, alebo trend je len obycajna recyklacia daneho prvku privedena do vacsieho ci mensieho extremu aby to malo "ksicht" a "charakter". Preto ma zaujima ci to neni u teba len taka jednostranna kritika toho, co sa tebe nepaci (nehovorim, ze mne sa vsetko paci). A ze ci teda si taky objektivne kriticky ku  kazdej muzike, alebo ci to predsa nie je tak, ze klise neriesis pokial ide o "tvoju salku kavy".

Len toto ma zaujima.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #49 kedy: 13. Január , 2010, 21:25:30 »

neviem co je to zmysluplna kritika, ze kazdy kto hodnoti musi byt ponoreny do zanru a "problematiky"?
ano, je predpoklad, ze ked chces nieco objektivne zhodnotit, posudit klady a zapory resp vzniest nejaku, aspon trochu objektivnu kritiku, tak by si mal mat jednak vseobecny prehlad v danej problematike a jednak by si mal dobre poznat hodnoteny subjekt. inac sa nevyhnes tomu, ze budes vo svojej kritike tapat a bude stat na nie prilis pevnych zakladoch.

to je akoby si siel fyzikom prednasat o tom, ako je kvantova fyzika p*čovina a pritom sam vies o fyzike akurat tolko, ze raz zil nejaky newton a podla neho sa pomenoval nejaky fyzikalny jav :)
« Posledná zmena: 13. Január , 2010, 21:26:09 od styrioci » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #50 kedy: 13. Január , 2010, 21:46:03 »

no mal by som byt trochu tolerantnejsi, len ked mne to neda nikdy.. ok uz nebudem odteeraz pindat na metal akehokolvek druhu. ale dovolim si povedat ze zase zrovnavanie hudby s fyzikou je blbost, hlavne ked kritizuje niekto tak uzasne v hudbe rozhladeny ako ja  No hanbím sa.. citim ze som bol kompetentny sa vyjadrit  Popiskujem si
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #51 kedy: 13. Január , 2010, 21:53:54 »

no mal by som byt trochu tolerantnejsi, len ked mne to neda nikdy.. ok uz nebudem odteeraz pindat na metal akehokolvek druhu. ale dovolim si povedat ze zase zrovnavanie hudby s fyzikou je blbost, hlavne ked kritizuje niekto tak uzasne v hudbe rozhladeny ako ja  No hanbím sa.. citim ze som bol kompetentny sa vyjadrit  Popiskujem si
praveze ten priklad bol presne tak, ako ma byt. ale ked si nepochopil, tak skusim polopate - nemozes "objektivne" zhodnotit, ci je v ramci metaloveho zanru nejaku skladbu/projekt, ak nemas ten zaner tak povediac v malicku, cize napocuvany, nemas prehlad v sucasnych trendoch a sam povazujes metal za hovadinu. potom ta tvoja kritika tak  aj vyzera  Žmurk
« Posledná zmena: 13. Január , 2010, 21:56:47 od styrioci » Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #52 kedy: 13. Január , 2010, 21:54:19 »


neviem co je to zmysluplna kritika, ze kazdy kto hodnoti musi byt ponoreny do zanru a "problematiky"?

Nemusi byt ponoreny do zanru, ale musi ten zaner so vsetkymi (niektorymi, mnohymi, viacerymi,...) nuansami aspon poznat - potom sa da podla mna napisat relativne kvalitna kritika. Pretoze je rozdiel, ked napises, ze ti Ptaah pripomina Meshuggah alebo ze ti pripomina Melvins. Nasledne clovek, ktory sa orientuje v problematike, si vytvori nielen obraz o tvojich znalostiach, ale zaroven i obraz o tebe ako kritikovi, ktoreho slovo ma alebo nema vahu.

Kvalita hudby sa nemeria podla recyklacie (vsetko tu uz bolo) alebo trendovosti, ci je in alebo out (to sa netyka teba, ale odznelo tu to,...), ale podla toho, ci si najde svojho posluchaca alebo nie.
Zaznamenané
murkom
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


« Odpoveď #53 kedy: 13. Január , 2010, 22:01:30 »

A ono sa to nezvykne az tak navzajom vylucovat, ked uz k tomu pride

Ok, takto to znie mozno hlupejsie, dalo by sa to zaobalit este do viacerych viet, ale naco mrhat slovom? Zalezi dost od toho, ako si hudbu zadefinujes. Ja za hudbu vo viacerych pripadoch nepokladam nieco, co je hudbou nazyvane - ano, v tychto pripadoch je zial ta recyklacia az moc okata. Skor som narazal na vyjadrenia "slepa ulicka vyvoja" a pod...

Edit: Preco si to vymazal?
« Posledná zmena: 13. Január , 2010, 22:03:53 od murkom » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 13. Január , 2010, 22:04:29 »

Mam pocit, ze paliii si mysli, ze kazdy metalista je na urovni toho 16 rocneho fanusika metaliky, ktory vykrikuje, ze metal je najlepsia hudba na svete a chce dat na picu vsetkym hip hoperom.
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #55 kedy: 13. Január , 2010, 22:07:43 »

respekt..nechapem ako mozte hrat hento v skusobni cela kapela dokopy a presne... Bravooo
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #56 kedy: 13. Január , 2010, 22:09:49 »

Mam pocit, ze paliii si mysli, ze kazdy metalista je na urovni toho 16 rocneho fanusika metaliky, ktory vykrikuje, ze metal je najlepsia hudba na svete a chce dat na picu vsetkym hip hoperom.
ale kdeee, cisto hudobne to myslim. no a meshuggah mi to trochu pripomina, ale aspon som to neprirovnal k soundgarden ako niekto tu  Bavím sa skvele , majte ma radi
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #57 kedy: 13. Január , 2010, 22:31:14 »

respekt..nechapem ako mozte hrat hento v skusobni cela kapela dokopy a presne... Bravooo
tzv. all in one - integrovany metronom... dobra vec, aj ja by som bral  Bavím sa skvele
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #58 kedy: 13. Január , 2010, 22:34:09 »

Ok, takto to znie mozno hlupejsie, dalo by sa to zaobalit este do viacerych viet, ale naco mrhat slovom? Zalezi dost od toho, ako si hudbu zadefinujes. Ja za hudbu vo viacerych pripadoch nepokladam nieco, co je hudbou nazyvane - ano, v tychto pripadoch je zial ta recyklacia az moc okata. Skor som narazal na vyjadrenia "slepa ulicka vyvoja" a pod...

Edit: Preco si to vymazal?

Az teraz pozeram, ze si na to vobec reagoval - bol si rychly  Žmurk
Vymazal som to presne preto, ze to bola zasa len dalsia zbytocna alternacia zabalena len do dalsieho bunch of words  Na zdravie!
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #59 kedy: 13. Január , 2010, 22:36:11 »

toto dame, praveze rytmicky jednoduche veci neviem poriadne zahrat kde sa monotone opakuju veci, sa mi to zacne pliest a 4/4 zahrat tak to je uz cista smrt  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.