Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 03:12:56
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Miesanie piezo a magnetickeho snimaca, lupance  (Prečítané 3639 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« kedy: 16. December , 2009, 20:19:14 »

Otazka asi skor na elektrotechnicky zdatnych.

Mam B-band preamp v akustike. Ma dva vstupy, povodne na piezo platky. Jeden je povodny, druhy vstup som pouzil na akusticky magneticky snimac. Ten ma samozrejme silny vystup, ale na preampe su gainy a tak som dal na magneticky snimac malo gainu.
Problem je, ze ked miesam oba signaly hadze mi to random lupance. Trosku to pukne ked prilozim ruku na struny (to by az tak nevadilo), ale pri vybrnkavani to puka hocikedy. Aj take serie lupancov. Nie je to velmi hlasne, ale dost zle na to, aby to na koncerte vadilo. Neviete, cim to moze byt sposobene? Mozu byt napr. zapojene snimace to protifazy? A toto by bolo zdrojom? Alebo je aj po znizenom gaine signal z magnetickeho snimaca privelky?
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #1 kedy: 18. December , 2009, 22:09:59 »

Zistil som, ze to prastanie nesuvisi so samotnym magnetickym snimacom, ale uz s kablikom. Teda takto, v preampe su dva vstupy na snimace, kazdy ma dva piny. Na prvu dvojicu je pripojeny original piezo snimac. Staci, ze na druhu dvojicu pripojim kablik zakonceny mono jackom a uz sa objavi prastanie. To prastanie je len vo vysokych frekvenciach, pretoze ked stiahnem na preampe vysky tak je to v pohode. Ale ked sa tie vysky velmi vytiahnu na aparate, alebo na PAcku, tak to znovu pocut.

Na prilozenom obrazku su modrym vyznacene piny, kam sa pripaja kablik. Cervenym srobiky na nastavenie gainu.
O elektrotechnike nemam ani sajnu, ale ked som na hociktory z tych kovovych plieskov pri gain srobiku prilozil srobovak, tak to prastanie prestalo. (Predpokladam, ze som to uzemnil? :) ). Co ma zaraza je, ze prastanie sa objavi az po zasunuti mono kablika a ten povodny piezo snimac nic takeho nesposobuje. Cim to je, ze ten druhy kablik to sposobi?
Dalo by sa to odstranit natrvalo tym, ze by som na jeden z tych plieskov priletoval na nejaku zem?


* pic.JPG (251.5 KB, 1632x1224 - prehliadnuté 835 krát.)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 18. December , 2009, 22:52:33 »

(obrazok si treba otvorit na plnu velkosti, aby bolo vidiet tie vyznacenia)
Zaznamenané

myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #3 kedy: 19. December , 2009, 22:41:53 »

Ak to niekomu pomoze - problem sa vyriesil. Bolo to sposobene prepolovanim pripojenia magnetickeho snimaca voci piezo snimacu. Takze zrejme hrali v protifaze, a tam sa generovali tie pukania a brumy. Teraz to uz hra ako vino.  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 20. December , 2009, 10:38:00 »

je pri mixe magnet. a piezzo protifaza aj o odcitavani zvuku ? ci zvuk je rovnaky v oboch pripadoch ?
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #5 kedy: 20. December , 2009, 22:41:02 »

je pri mixe magnet. a piezzo protifaza aj o odcitavani zvuku ? ci zvuk je rovnaky v oboch pripadoch ?

Podla mna by sa ten zvuk mal kazit. Ale neviem to porovnat, lebo pri kazdej zmene zapojenia musim zhodit struny a vybrat preamp cez otvor. Ale hralo to pekne aj predtym, len to brumelo a pukalo. Piezo je B-band platok a je na doske zdola, nie pod kobylou. Tak mozno tie vystupy su dostatocne rozlisne na to, aby sa nejako vyrazne nulovali, kedze magneticky snimac je priamo pod strunami a B-band pasik snima viac nuansy dreva. Ale to by sa mal vyjadrit skor nejaky elektrotechnik-vlnar.

Mimochodom, piezo je podla mna s jednym z, neviem preco tu vsetci pisu "piezzo". Mate chut na pizzu, ci co? :)
Zadaj do guglu oba terminy a uvidis, ktory sa vyskytuje castejsie a je spravny.  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 21. December , 2009, 00:14:11 »

sa neposser  Ja som čert..
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #7 kedy: 04. August , 2011, 00:15:57 »

tiez mam b-band v klemovke...ale chcem povedat ze to je problem vsetkych piezo snimacov... ked nemas kobylu rozdelenu na jednotlive casti tak to nikdy nebude hrat uplne rovnako.....

ale tvoj problem sa da vyriesit.... ide cisto o tlak... to znamena ze zbrus trocha zo stredu toho plastu z bridge .. ta spodnas trana co sa dotyka snimaca....preto zo stredu ..lebo to bude tie stredne struny aj tak snimat ..ozdeli sa to.ale navacsi tlak musi byt na krajoch....

je to laborovanie ale ked to spravne zabrusis dosiahnes pozadovany efekt.. mal som rovnaky problem so spodnym E

dalsia vec co pomoze vyrovnat zvuk je ze vystihnes z hrubeho papiera presne tvar toho snimaca a das ho pod snimac.. to znamena drevo potom papier potom snimac potom bridge.. ja takto hram uz dva roky a funguje to super...
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #8 kedy: 28. Máj , 2013, 21:52:28 »

Zdravím, ja mám tiež piezo B Band a mám problém, že z gitary ide veľmi slabý signál, gitaru počuť až pri vyšom vybudení a tenkú strunu e aj tak nieje skoro vôbec počuť. Všimol som si ale, že tam kde je plátok ohnutý - kde vchádza z pod kobylky do tela gitary, tak na tom mieste je asi na 3mm rozlepený - môže to spôsobovať problém slabého signálu???

A ešte by som bol vďačný za radu, kde by dal zohnať náhradný plátok na ten B Band? Ďakujem
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.