Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 18:15:37
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Koniec PRS SE modelov?  (Prečítané 10269 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #30 kedy: 26. December , 2009, 01:53:17 »

Inak Ti je jasne ze SE a USA je rozdiel ako Oravska priehrada a Jadran.

Na inzerat kupis PRS Standard za 1100-1200 EUR. Radsej prispor a kup si co naozaj chces  Na zdravie!

pochybujem, ze vie co chce / ako hra PRS - US PRS. Ak zozenie za dobre prachy SE, ma pokoj (na chvilu)
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 26. December , 2009, 02:00:34 »

Ak bude moznost, rad by som porvnal USA a SE model, ci je v tom rozdiel az tak priepastny, ale peniaze na USA modely nemam, takze zatial len SE. :)
USA modely na mna musia este pockat a neskor.. :)

Inak len tak ma napadla myslienka dat do SE modelu HFS treble a Vintage Bass snimace (z USA Custom 24), myslite ze to stoji za to? To len taka myslienka, vyslo by to o par tisic viac a mozno by sa to USA modelu znacne priblizilo...
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #32 kedy: 26. December , 2009, 02:08:24 »

Ak bude moznost, rad by som porvnal USA a SE model, ci je v tom rozdiel az tak priepastny, ale peniaze na USA modely nemam, takze zatial len SE. :)
USA modely na mna musia este pockat a neskor.. :)

Inak len tak ma napadla myslienka dat do SE modelu HFS treble a Vintage Bass snimace (z USA Custom 24), myslite ze to stoji za to? To len taka myslienka, vyslo by to o par tisic viac a mozno by sa to USA modelu znacne priblizilo...

zalezi od toho, co ocakavas od snimacov. HFS a Bass su skvele snimace, no vrazat take snimace do SE nema zmysel. Na tom nastroji su snimace adekvatne gitare, netreba vymyslat podla mna. Snimace aj ked HFS ti gitaru k US modelu nepriblizia, ver mi. Okrem toho, robia aj prijemnejsie hrajuce snimace ako HFS podla mna, zalezi od vkusu ale.
« Posledná zmena: 26. December , 2009, 02:25:14 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 07. Január , 2010, 21:34:38 »

Tak pred par dnami som hral v Kezmarku na PRS SE Custom so stoptailom. Znelo to pekne, tu menzuru sice bolo v rukach citit, ale nic strasne len zvyk.

Tiez som pozeral ebay a mozno nieje zla myslienka kupit nejaku CE 24 alebo Standard 24. No cez ebay som nikdy nekupoval, takze neviem ci je to sprava volba. Nasiel som par linkov ktore sa mi zdali v pohode aj cenovo. Co si o tom myslite? Je lepsie ist do niecoho takeho alebo SE model?


http://cgi.ebay.com/PAUL-REED-SMITH-STANDARD-24-EXCELLENT-CONDITION-PRS_W0QQitemZ220535755414QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item3358f49296

http://cgi.ebay.com/Paul-Reed-Smith-PRS-Custom-24-Ten-Top-Guitar_W0QQitemZ200423993476QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item2eaa337084

http://cgi.ebay.com/PAUL-REED-SMITH-CE-24-FLAMED-BLUE-TOP-BIRDS-NICE-PRS_W0QQitemZ220536898090QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item335906022a
« Posledná zmena: 07. Január , 2010, 21:43:57 od Vlado » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 07. Január , 2010, 21:52:52 »

to mas vsetko aukcie, tam ta cena este neni konecna.

ebay je trochu adrenalin, ale X ludi si tam gitary vyhodne uz pokupilo, takze je to na Tebe. najlepsie je poprosit niekoho, kto je v tom zabehnuty, nech Ti s tym pomoze.

nic proti SE, su to fajn gitary, ale ozajstna PRS je okrem ineho aj zaruka, ze Ti v nej tie peniaze aj zostanu... a hlavne na rozdiel od orig. Gibson / Fender vs. ich "identicke" kopie, SE su ine gitary ako USA PRS...
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 07. Január , 2010, 21:58:58 »

No ten 1. a 3. link je tam, ze "Buy it now", takze ak som to spravne pochopil, uz by to malo byt bez aukcie, alebo ako??

Ta Custom 24 s ten top, asi sa tam ta cena este znacne navysi, silno pochybujem ze by 2001 Custom s ten top predali za 1600 dolarov...

Skor som premyslal nad tou modrou CE 24kou, za taku cenu to vyzera dost dobre a odhadujem, ze s SE Custom sa to neda porovnat.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 07. Január , 2010, 22:09:34 »

No ten 1. a 3. link je tam, ze "Buy it now", takze ak som to spravne pochopil, uz by to malo byt bez aukcie, alebo ako??....

ano mas pravdu, nevsimol som si

...a odhadujem, ze s SE Custom sa to neda porovnat.

no neda, lebo tie SE su ine po vsetkych strankach (konstrukcia, materialy, HW... ... )
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 07. Január , 2010, 22:20:12 »

Co som pozeral CE, mam pocit, ze sa od Standardu nejak velmi nelisi, v 24ke su snimace rovnake, telo je tiez z mahagonu, rozdiel len, ze CE ma srubovany a Standard, Custom lepeny krk ?

Je ta cena za modru CE 24 (3.link v mojom predoslom poste) adekvatny tej cene, alebo oplati sa to?

Zaznamenané

Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #38 kedy: 07. Január , 2010, 23:12:56 »

Co som pozeral CE, mam pocit, ze sa od Standardu nejak velmi nelisi, v 24ke su snimace rovnake, telo je tiez z mahagonu, rozdiel len, ze CE ma srubovany a Standard, Custom lepeny krk ?

Je ta cena za modru CE 24 (3.link v mojom predoslom poste) adekvatny tej cene, alebo oplati sa to?


ale standard je celomahagon...
hral som raz na CE .....slusne a kvalitne zvuky som nasiel...univerzalny nástroj...ale ako contra by som sem dával asi ten 5 polohovy prepinac...niede to plynulo....ale uvidis...su to uz dobré nástroje
Zaznamenané

. . .
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #39 kedy: 07. Január , 2010, 23:24:24 »

Co som pozeral CE, mam pocit, ze sa od Standardu nejak velmi nelisi, v 24ke su snimace rovnake, telo je tiez z mahagonu, rozdiel len, ze CE ma srubovany a Standard, Custom lepeny krk ?

Je ta cena za modru CE 24 (3.link v mojom predoslom poste) adekvatny tej cene, alebo oplati sa to?



a s akou cenou ratas ? spominal si, ze chces ist do SE, co u nas robi 25+/- Otazka ja, kolko na to mas. Urcite je lepsie vzat custom, pripadne CE a Standard ale pri tej cene kamo; ak si k tomu priratas finalnu cenu, ship, clo, tak mas z toho niekolko nasobne drahsi nastroj, ako po akom si sa obzeral. Ta cena buy it now klame. Priznam sa, ze moc nechapem co vlastne chces ..
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 07. Január , 2010, 23:27:56 »

a s akou cenou ratas ? spominal si, ze chces ist do SE, co u nas robi 25+/- Otazka ja, kolko na to mas. Urcite je lepsie vzat custom, pripadne CE a Standard ale pri tej cene kamo; ak si k tomu priratas finalnu cenu, ship, clo, tak mas z toho niekolko nasobne drahsi nastroj, ako po akom si sa obzeral. Ta cena buy it now klame. Priznam sa, ze moc nechapem co vlastne chces ..

tych 1300 dolarov moze byt realne aj s clom a vsetkym cca 1200€
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #41 kedy: 07. Január , 2010, 23:29:43 »

tych 1300 dolarov moze byt realne aj s clom a vsetkym cca 1200€

presne o tom hovorim, za tie prachy kupi taky nastroj aj u nas v Europe a ma to bez starosti.
Jazdeny Standard za 1200 Euro bez najmensieho problemu

Ja hlavne nerozmumiem zakladnej veci, odmietol hned x prvych, lebo chcel novu "z obchodu" (co chapem) a teraz sem hodil 15rocny kus.
Takze neviem uplne o com sa tu bavime, asi ani sam nevie, treba mat jasno, potom sa da radit  Zdravíčko
« Posledná zmena: 07. Január , 2010, 23:33:40 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #42 kedy: 07. Január , 2010, 23:36:21 »

http://hudebnibazar.cz/index.php?kategorie=0&fulltext=paul+reed+smith&kategorie=0&nabpop=nabidka&region=&ins=15&order=drahe

hned niekolko CEciek co Ta vydu bez starosti a lacnejsie
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 08. Január , 2010, 01:29:19 »

presne o tom hovorim, za tie prachy kupi taky nastroj aj u nas v Europe a ma to bez starosti...

o tom nemam sajn. viem, ze Gibsony su v Europe citelne drahsie.
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #44 kedy: 08. Január , 2010, 01:45:10 »

o tom nemam sajn. viem, ze Gibsony su v Europe citelne drahsie.

samozrejme aj PRS, ale zrovna CE sa daju uz za 1200 hadam zohnat aj tu, na to nemusi ist do juesej
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.