Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 19:01:28
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Koniec PRS SE modelov?  (Prečítané 10270 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #45 kedy: 08. Január , 2010, 01:52:10 »

CE je ten srobovanec ? cize nejaka nizka USA trieda ? daval link za 1300 dolarov aj na lepenec. aj take sa tu daju kupit za 1200 € ? zo zvedavosti sa pytam...
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 08. Január , 2010, 02:22:24 »

jj CE ma srubovany krk, ten 3.link,
ten 1.link bol standard, s lepenym krkom.
Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #47 kedy: 08. Január , 2010, 02:38:14 »

riešiš pičoviny, zober tu zakkyho a zbytok môžeš dať na chlast, káble, efekty.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #48 kedy: 08. Január , 2010, 10:00:47 »

jj CE ma srubovany krk, ten 3.link,
ten 1.link bol standard, s lepenym krkom.
CE je srobovany javorovy krk, lepene su mahagony Standart, Custom, .....
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #49 kedy: 08. Január , 2010, 15:45:41 »

CE je ten srobovanec ? cize nejaka nizka USA trieda ? daval link za 1300 dolarov aj na lepenec. aj take sa tu daju kupit za 1200 € ? zo zvedavosti sa pytam...

ten "lepenec" je standard ... v Europe ho zozenie za 1200 Euro, sice nie na kazdom kroku a nebude to terno, ale da sa. Ten 15tocny CE bol drahsi, lebo mal vyssi grade topu, inlay ..
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #50 kedy: 21. Február , 2010, 21:42:55 »

Tak nakoniec som kupil PRS USA a mam po probleme. :)
Je to sice stary kus, ale stare gitary=dobre gitary.
Je to model PRS CE 24 1997, s javorovym topom a mahagonovym zadkom. Farba Royal Blue, cim dlhsie ju mam, tak zistujem, ze to hra vyborne. Stav sice nieje excelentny, kedze je to 13rocna gitara, ktora nelezala v kute. Neskor upnem aj par fotiek.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 21. Február , 2010, 22:00:43 »

Tak nakoniec som kupil PRS USA a mam po probleme. :)
Je to sice stary kus, ale stare gitary=dobre gitary.
Je to model PRS CE 24 1997, s javorovym topom a mahagonovym zadkom. Farba Royal Blue, cim dlhsie ju mam, tak zistujem, ze to hra vyborne. Stav sice nieje excelentny, kedze je to 13rocna gitara, ktora nelezala v kute. Neskor upnem aj par fotiek.

Dobre si urobil... tomu stavu so hovori vintage resp. relic resp. heavy relic. Zvysuje hodnotu nastroja  Je to frajer
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #52 kedy: 21. Február , 2010, 22:25:38 »

Jasne viem, vintage. Tiez jedna z vyhod, pri predaji neprerobim, iba naopak. Ale kym to budem predavat, to dufam este dost dlhy cas potrva. :)
« Posledná zmena: 21. Február , 2010, 22:26:04 od Vlado » Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #53 kedy: 21. Február , 2010, 23:34:56 »

Tak nakoniec som kupil PRS USA a mam po probleme. :)
Je to sice stary kus, ale stare gitary=dobre gitary.
Je to model PRS CE 24 1997, s javorovym topom a mahagonovym zadkom. Farba Royal Blue, cim dlhsie ju mam, tak zistujem, ze to hra vyborne. Stav sice nieje excelentny, kedze je to 13rocna gitara, ktora nelezala v kute. Neskor upnem aj par fotiek.

Parada, porozpravaj co to mas zac a hod fotky  Na zdravie!
Inak fakt, ze tam mas vyrazene vzadu USA nic moc neznamena, dobre urobeny SE zas nema tak sialene daleko od CE rady, ale nech sluzi, to ze ju mas otukanu nevadi, aj ked zrovna Paul Reed Smith nie su nastroje, ktorym sa to hodi, su na to moc pekne. Relic sa mi paci len na Fendroch,
« Posledná zmena: 21. Február , 2010, 23:35:26 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
MMM
Hosť
« Odpoveď #54 kedy: 21. Február , 2010, 23:38:13 »

Tak nakoniec som kupil PRS USA a mam po probleme. :)
Je to sice stary kus, ale stare gitary=dobre gitary.
Je to model PRS CE 24 1997, s javorovym topom a mahagonovym zadkom. Farba Royal Blue, cim dlhsie ju mam, tak zistujem, ze to hra vyborne. Stav sice nieje excelentny, kedze je to 13rocna gitara, ktora nelezala v kute. Neskor upnem aj par fotiek.


Gratulacia, tesime sa na fotky  Žmurk
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 21. Február , 2010, 23:43:02 »

dobre urobeny SE zas nema tak sialene daleko od CE rady
To si nemyslim (ina kvalita dreva, snimace, tremolo, povr.uprava...), ale nemal som obe gitary vedla seba, takze to neviem objektivne porovnat. Ale myslim si, co sa kvality tyka tak je CE na tom podobne ako Custom, samozrejme, ze zvukove rozdiely tam su, kedze krk je z ineho dreva a srubovany. Takisto mam pocit, ze v danom roku bol cenovy rozdiel medzi CE a Custom takmer nepodstatny, co znaci ,ze ta CE nemoze byt od Customa velky krok vedla. Porovnavam s Customom, kedze odhadujem,ze to je uz uroven a je to "reprezentativny" model firmy.
« Posledná zmena: 21. Február , 2010, 23:44:21 od Vlado » Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #56 kedy: 22. Február , 2010, 20:26:23 »

Ale myslim si, co sa kvality tyka tak je CE na tom podobne ako Custom, samozrejme, ze zvukove rozdiely tam su, kedze krk je z ineho dreva a srubovany. Takisto mam pocit, ze v danom roku bol cenovy rozdiel medzi CE a Custom takmer nepodstatny, co znaci ,ze ta CE nemoze byt od Customa velky krok vedla. Porovnavam s Customom, kedze odhadujem,ze to je uz uroven a je to "reprezentativny" model firmy.

CE je v zasade prva linia z toho "ozajstneho" americkeho PRS, ale k tomu "ozajstnemu" PRS ako custom a spol ich prirovnavat je trosku "nezmysel". Minimalne je medzi nimi, alebo bola dalsia siroka rada Standard, ked uz by chcel clovek prirovnavat. SE su dobre nastroje, to, ze mi nepripadal medzi nimi (CE/SE) priepastny rozdiel vobec nie je zle, SE hraju super a nie su to ani lacne kusy; samozrejme iny material na hw, snimace, atd, ale ja mam pocit, ze od CE tak super daleko nemali. Ale nemusis sa bat, urcite si dobre kupil, mas nadupany vyhraty nastroj !  Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Február , 2010, 20:28:50 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 22. Február , 2010, 20:53:56 »

CE je v zasade prva linia z toho "ozajstneho" americkeho PRS, ale k tomu "ozajstnemu" PRS ako custom a spol ich prirovnavat je trosku "nezmysel". Minimalne je medzi nimi, alebo bola dalsia siroka rada Standard, ked uz by chcel clovek prirovnavat. SE su dobre nastroje, to, ze mi nepripadal medzi nimi (CE/SE) priepastny rozdiel vobec nie je zle, SE hraju super a nie su to ani lacne kusy; samozrejme iny material na hw, snimace, atd, ale ja mam pocit, ze od CE tak super daleko nemali. Ale nemusis sa bat, urcite si dobre kupil, mas nadupany vyhraty nastroj !  Na zdravie!

Podla mna trepes  Je to frajer

Ako napisat, ze SE ma blizsie k CE ako CE k ostatnym radam PRS USA, to uz je nad moje logicke chapanie... ale proti gustu ziaden disputat.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #58 kedy: 22. Február , 2010, 22:15:36 »

Podla mna trepes  Je to frajer

Ako napisat, ze SE ma blizsie k CE ako CE k ostatnym radam PRS USA, to uz je nad moje logicke chapanie... ale proti gustu ziaden disputat.

To som Spyros v prvom rade vobec tak "extremne" nepovedal, to je tvoja intepretacia. Chlapec pisal, ze CE je skoro ako Custom .. odpoved = ani nahodou.
A co som mal v ruke SE a CE, nebol medzi nimi superpripastny rozdiel, vychadzal som z toho, co Vlado pisal, ked sa na to pozries v kontexte, mozno ti to vyznie inak.
« Posledná zmena: 22. Február , 2010, 22:17:54 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 08. Marec , 2010, 20:25:53 »

Reagujem sice neskoro, ale predsa. Najprv pisete, ze "kup USA" a potom, to nieje tak velky rozdiel. ha ha ha (samozrejme trochu prehnana citacia, ale nieco na tom pravdy bude. Žmurk )

mn: A podla teba sa v com CE od Customa lisi natolko, ze to nepokladas za velmi podobnu gitaru, co sa tyka spracovania, kvality (a mozno aj zvuku..) ? Custom 24 aj CE-24 som skusal a mal som tie gitary vedla seba..

Kedze ti neprisiel rozdiel medzi SE a CE tak velky, rozdiel medzi SE a Custom je pre teba ovela vacsi?
« Posledná zmena: 08. Marec , 2010, 20:26:34 od Vlado » Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.