Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 06:12:34
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako su Gibsony nemoderne a uz len imidzove  (Prečítané 36352 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« kedy: 28. December , 2009, 17:26:40 »

No tak na takom som naozaj este nehral, ale rad sa presvedcim o opaku ak taku mas, dohodneme stretnutie a rad ju vyskusam.  Žmurk
sme porovnavali dnes byvaly progrockerov gibson lp custom s t topmi za 2000e so squierom tele s hotrailom pri kobylke za 3000czk. jasne ze su to ine typy gitar..ale... pani, i'm sorry cisty zvuk mal tele lepsi a skresleny bol proste iba "iny".

za to ze lp je iny by som osobne tolko neplatil, radsej si kupim 10 squier gitar a kazdu vytunujem tak ze bude jedinecna a unikatna.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 28. December , 2009, 17:29:49 »

obavam sa ze po tomto vyroku o tebe uz zial nikdy nebudeme pocut.. prepadne ta niekto v temnej ulicke a bude vykrikovat nieco o plesnivych drevach a potom ta uz nikto nenajde Smútim sbohom palii
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #2 kedy: 28. December , 2009, 17:39:00 »

cisty zvuk bol urcite lepsi. LP je jednoucelova gitara v podstate zbytocna dneska
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #3 kedy: 28. December , 2009, 17:40:07 »

alebo niekto hekne tvoj ucet a bude tu vypisovat bludy pod tvojim menom aby bola zamienka uvalit na teba dozivotny ban  Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #4 kedy: 28. December , 2009, 17:59:55 »

sak nahrame, porovname ked bude cas... jasne ze lp nebolo v ziadnom pripade zle alebo co, len toto nadmerne riesenie drahych gitar a driev atd. podla mna akurat "odtahuje" cloveka od robenia veci a hrania. nakoniec su tam aj tak rozdiely, o ktorych sa neda hovorit stylom typu dobre/zle ale skor stylom typu cervene/zelene. jebat drahe gitary  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 28. December , 2009, 18:01:33 »

sme porovnavali dnes byvaly progrockerov gibson lp custom s t topmi za 2000e so squierom tele s hotrailom pri kobylke za 3000czk. jasne ze su to ine typy gitar..ale... pani, i'm sorry cisty zvuk mal tele lepsi a skresleny bol proste iba "iny".

za to ze lp je iny by som osobne tolko neplatil, radsej si kupim 10 squier gitar a kazdu vytunujem tak ze bude jedinecna a unikatna.

toto je trochu zader. z napisaneho sa da vycitat akurat tolko, ze mas rad zvuk Telecasteru, takze sa Ti cisty zvuk Telecasteru lubi viac, ako inej gitary, bars by aj ten Telecaster bol z preglejky  Žmurk
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #6 kedy: 28. December , 2009, 18:08:45 »

toto je trochu zader. z napisaneho sa da vycitat akurat tolko, ze mas rad zvuk Telecasteru, takze sa Ti cisty zvuk Telecasteru lubi viac, ako inej gitary, bars by aj ten Telecaster bol z preglejky  Žmurk
noo... mozno som trosku predpojaty, ale medzipoloha na lp a tele ma dost podobny charakter. da sa to zrovnavat, neni to vobec tak relativne. ja mam osobne radsej nahravky kde hraju ciste humbuckre ako single, ale na zivo som taky zvuk nikdy nepocul(vacsinou ciste humbuckre nikto neriesi okrem jazzistov nudnych). preto som bol aj trosku sklamany, som cakal ze tie t topy budu famozne na cistom.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 28. December , 2009, 18:12:20 »

z cistych zvukov na LP naozaj najskorej ta medzipoloha. ono sa to na Tele podoba, ale stale je to take nejake moc tlste a neprierazne. kobylovy cisty HB je podla mna zly na kazdej gitare a krkovy cisty HB sa da na nejake bluesove alebo jazzove solka. ze su tam nejale T-Topy netreba moc riesit, su to standardne HB, sice svojske a zaujimave, ale ziadne zasadne zazraky nerobia, aj ked ich Progac tak fetisizuje :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 28. December , 2009, 19:24:20 »

vsak jasne ani ferrari nevezmes na offroad do malaciek na duny :D
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #9 kedy: 28. December , 2009, 19:32:29 »

vsak jasne ani ferrari nevezmes na offroad do malaciek na duny :D

na offroad v pohode .. ale do malacek, nieee  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 28. December , 2009, 19:58:22 »

sme porovnavali dnes byvaly progrockerov gibson lp custom s t topmi za 2000e so squierom tele s hotrailom pri kobylke za 3000czk. jasne ze su to ine typy gitar..ale... pani, i'm sorry cisty zvuk mal tele lepsi a skresleny bol proste iba "iny".

Ale ved iste, ked Ti sedi cisty zvuk Tele, tak jasne ze ziadny Les Paul ho taky nemoze mat nikdy proste. Tu je zbytocne sa o tom bavit a je to porovnavanie neporovnatelneho.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 28. December , 2009, 20:01:04 »

ze su tam nejale T-Topy netreba moc riesit, su to standardne HB, sice svojske a zaujimave, ale ziadne zasadne zazraky nerobia, aj ked ich Progac tak fetisizuje :)

Nie, iba ich mam kvazi najradsej. Samozrejme na nejake povodne PAFka nemam lowe. Plus tie T-Topy maju taky svojsky zvuk a zatial su to najcitatelnejsie humbuckery ake som zazil. Ved uvidis sam, ked budes mat aj druhy.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 28. December , 2009, 20:03:37 »

LP je jednoucelova gitara v podstate zbytocna dneska

Myslis? Preco bola/je potom stale pouzivana v tolkych zanroch uz vyse 50 rokov?  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 28. December , 2009, 20:05:18 »

Myslis? Preco bola/je potom stale pouzivana v tolkych zanroch uz vyse 50 rokov?  Žmurk
Stale ako stale... dnes je kopec inych gitar.. Gibsny su skor ako nejaka poistka. :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 28. December , 2009, 20:06:17 »

Stale ako stale... dnes je kopec inych gitar.. Gibsny su skor ako nejaka poistka. :)

Ved prave, ze aj napriek tolkym inym modernym gitaram ju stale vidis od bluesu/jazzu az po metal.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.