Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 16:15:19
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1960 skratky  (Prečítané 35439 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #75 kedy: 05. Január , 2016, 21:10:55 »

Hej, 50w Marshall amp a 100w bedna je akurat vhodna kombinacia.
Lenze to bola 2*12tka.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #76 kedy: 05. Január , 2016, 21:13:53 »

a teraz ma troška vzdelajte - ako sa všeobecne prejavujú vymlátené repráky? je počuť nejaký úbytok trebars výšok, či?

dá sa aj meraním nejakých parametrov zistiť kondícia repráku, či?

a potom registrujem tzv. zábeh reprákov. to je zase čo? že nové sa potrebujú dostať najprv do nejakého optima (ktoré sa asi tažko definuje) a potom sa môže do nich poriadne pustiť vytavená hlava?

sorry za takéto otázky, ale už rôzne veci som počul.... tak reku...  Popiskujem si
Vymlatene repraky su jednoducho zle repraky. Castokrat zle prenasaju basy, zvuk z reprakov nie je pevny. Myslim si, ze to pocuje kazdy lepsi muzikant, ktory uz trosku hraje na aparat.

Zabeh reprakov som osobne nikdy neriesil a to som mal zvacsa vzdy nove bedne alebo repraky. Zapnes a hras. :)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #77 kedy: 06. Január , 2016, 11:40:47 »

Novy reprak , poväcnou s textilnym ,alebo papierovym impregnovanym okrajom je dobre zabedat, aby mal svoje parametre, laicky povedane ,aby hral tie basy ,ktore ma hrat.
Vymlateny reprak je tazko posudit ,ze ako je doniceny.Ci bol zaves pouzivanim pretazeny ,alebo magnet vytahany, alebo bedna niekde vlhla, alebo dostal nakladacku tak ze je cievka chytena a niekde medzizavitovy skrat.
Ak je daky zavazny problem s reprakmi ,tak poväcsinou ta bedna hra vyrazne tichsie.
a pytal sa i ci sa to da zmerat , ano da, dokonca kazdy kto ma doma, alebo v studiu nake IT nahravatko si to vie zmeret.Su na to dokonca aj programi, len komu sa to chce , ked zaver je iba ,lubi ,alebo nelubi, na to niesu parametre.
Skoda ze repraky nemaju logi a tachometer  Bavím sa skvele

Inac gitara s vytavenou 50kou da viac napapat 100 bedni jak napr. basa zo 100 ampom do 100ky
Preto marsal po 70tych rokoch zacali vyrabat silnejsie bedne, lebo jaksik tie 100kove ten skrkot gitar asi nezvladali.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #78 kedy: 06. Január , 2016, 11:47:42 »

...

Inac gitara s vytavenou 50kou da viac napapat 100 bedni jak napr. basa zo 100 ampom do 100ky...


preco ? myslel som, ze naopak basa nuti reprak do vacsieho rozkmytu. ci ako to je principialne ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #79 kedy: 06. Január , 2016, 12:54:11 »

preco ? myslel som, ze naopak basa nuti reprak do vacsieho rozkmytu. ci ako to je principialne ?

Ved to, tiez som si vzdy myslel, ze basy potrebuju vacsiu rezervu.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #80 kedy: 06. Január , 2016, 13:17:11 »

ja si tuto debatu s Brdom nad desiatym pivom pamatam, ako mi to vysvetloval, len si nepamatam, co mi nakoniec vysvetlil  No hanbím sa..
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #81 kedy: 06. Január , 2016, 15:40:16 »

...Inac gitara s vytavenou 50kou da viac napapat 100 bedni jak napr. basa zo 100 ampom do 100ky
Preto marsal po 70tych rokoch zacali vyrabat silnejsie bedne, lebo jaksik tie 100kove ten skrkot gitar asi nezvladali...

...myslel som, ze naopak basa nuti reprak do vacsieho rozkmytu. ci ako to je principialne ?

Aj rozkmit je dôležitý v rámci mechanickej záťaže, ale Brďo asi mal na mysli elektrickú = tepelnú záťaž. Prevalený zosík dáva vyše dvojnásobný výkon oproti menovitému, preto vytavená 50 ka dáva viac ako 100 W.
Preto sa zapájajú bedne výkonnejšie, než zosíky. ( platí u gitarových zosíkov, u P.A a hifi naopak)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #82 kedy: 07. Január , 2016, 08:56:41 »

Aj rozkmit je dôležitý v rámci mechanickej záťaže, ale Brďo asi mal na mysli elektrickú = tepelnú záťaž. Prevalený zosík dáva vyše dvojnásobný výkon oproti menovitému, preto vytavená 50 ka dáva viac ako 100 W.
Preto sa zapájajú bedne výkonnejšie, než zosíky. ( platí u gitarových zosíkov, u P.A a hifi naopak)

presne tak.
U vytavenej 50ky je strasne vela harmonických ,ktore vykonovo pretazuju cievku,cize ,reprak nedostava mechaniky napapat, jak je to pri basgitare, ale elektricky a prehrieva cievku ,ktora zvykne aj zhoriet.
Niektrore vyskove drivre ,mylim tym PAckove ,mavali kôli chladeniu cievky strbinu v ktorej cievka kmita je namocena olejom , aby vzniknute teplo bolo odvedene do magnetu.
U basovych a stredových reprakov je to nemozne ,lebo by ten olej hnet vyfrklo prec.Tam sa chladi cievka ,iba obtekanim vzduchu a ked reprak nema pohyb (prieklad skteselnej gitari ) to teplo sa nema ako odovzdat prec , cievka sa prehreje a spali.
« Posledná zmena: 14. Január , 2016, 17:10:30 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.