Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 10:00:04
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hiram Bullock  (Prečítané 897 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
animus
nováčik
*
Príspevkov: 19


« kedy: 14. Január , 2010, 09:53:15 »

Ahojme.

Kupil som pred Vianocami uplne nahodne za par euriskov DVD z koncertu R.Mullera v BA (12/2005, Incheba) s americkymi esami Omarom Hakimom, Hiramom Bullockom & Co.
Ti chlapi jedni emericki ma ... nadchli. Rytmika bola famozna. Skvela synchroinzacia. Vsetci vsak slapali ako hodinky a posobilo to tak ako keby hrali tie skladby spolu uz 2 roky na desiatkach koncertov. Bavili sa ludia "nielen" v hladisku, ale aj ti na podiu a bola z toho jedinecna atmofera. Priam fluidne spojenie hracov s nesmierne spontannym a vdacnym publikom. Ludia co tam fyzicky boli, museli mat orgazmus a/alebo slzy na krajicku. Aspon ja by som mal urcite ...
Na DVD je aj zopar monologov tychto hudobnikov a ziadny z nich teda rozhodne nie je hlupak alebo vymetenec. Prave naopak ...
Nech si hovori kto co chce ale zahrat si / zaspievat si s takymito esami, to musi clovek skutocne vnimat ako vrchol svojho profesionalno-umeleckeho zivota.

No a Hiram Bullock ... to bola proste komplexne parada: ton, technika, feeling, improvizacia, atd.
Ako mi povedali hudobne rozhladenejsi, on ma vyborne aj solove veci, pricom velmi pestre.

No a kedze som, mozno suc polo-slepy(?), tu jeho meno nezaregistroval, tak pridavam jeho Velicenstvo do zoznamu.
Na Youtube je plno videi s nim a to aj z horeuvedeneho koncertu.

http://www.hirambullock.com/bio.html

Bohuzial, zivot nie je selanka a Smrt si vybera podla svojich - nam nepochopitelnych - kriterii:
"Hiram passed away on July 25th 2008."  Je mi do plaču

Zaznamenané
Civos
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88


« Odpoveď #1 kedy: 15. Január , 2010, 17:25:30 »

Viděl jsem ho v Ostravě v Parníku s Chrisem Minh Doky/bass,kontrabas/ v březnu toho roku co zemřel a musím potvrdit slova,která byla řečena, že to byl opravdu super zážitek.Ten chlap uměl vše a je ho moc velká škoda.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.