Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 02:59:04
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mark bass Little mark II alebo Little mark III  (Prečítané 13712 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #15 kedy: 15. Február , 2011, 09:47:38 »

.... aj keď sa zapoja rozličné basy vždy sa z toho spraví markbass sound....

Toto nie je pravda.
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 15. Február , 2011, 10:54:25 »

Toto nie je pravda.

tiez si myslim  :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 15. Február , 2011, 11:13:27 »

tuto s kolegom yogzom sa pozname a kedze spolu hravame tak - aj ked niesom basak vyslovim svoj nazor - urcite to nehra rovnako s kazdou basou, s jeho sivcakom to hra inak nez so squier jazz bassom ked to tam pichne a inak nez laklandom co som mal moznost pocut..  a je to pocut aj vo zvuku kapely ze sa to chova inak..
absolutne som nemal pocit ze by to nejak unifikovalo zvuk nastroja.. 
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #18 kedy: 15. Február , 2011, 11:46:53 »

Ale ved to je jasne. Cela koncepcia tych aparatov je postavena na tom, aby zvuk (alebo to mozeme nazvat charakter) nastroja menili co najmenej. Z toho vyplyva aj pomerne malo ovladacich prvkov oproti inym aparatom (na vacsine modelov).
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #19 kedy: 15. Február , 2011, 13:24:51 »

....skúste pre zmenu spraviť rovnaký experiment s iným ampom....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #20 kedy: 16. Február , 2011, 00:36:20 »

....skúste pre zmenu spraviť rovnaký experiment s iným ampom....

Robil som takych pokusov uz neskutocne mnozstvo.
Opacny efekt ako pri Marbasse je vlastne to co gitaristi oproti basakom naopak casto vyzaduju - chcu zvuk Mesa, 5150, Plexi, JCM atd. Pri basgitare to je skor 50/50. Ja preferujem verny prenos farby zvuku basy.

Pri testoch co som robieval, pripadne pri hraniach najcastejsie bolo rozpoznat typicku farbu zvuku amp-u pri Ampeg hlavach (skusal som SVTIII, SVT IV) ale aj David Eden WT series mi prídu dosť špecifické sfarbením signálu, no a EBS hlavy takisto casto rozoznam po farbe zvuku.

Markbass a koncepcia ktoru uvadza kolega hore , je presne to co to robi. Skus dat korekcie na LM na 12:00h a meň basgitary, uvidis ake neskucne rozdiely jednotlive nastroje plodia.

Samozrejme bavime sa o teste na reproboxe ktory nie je vymlátená 15 palcovka z éry TEchnicky SLAbých produktov alebo Bugera :)

S podobnou koncepciou ako MB funguje este Genz Benz ked uz ideme tak do hlbky a ich Shuttle Series su relativne porovnatelne produkty.
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #21 kedy: 16. Február , 2011, 09:12:21 »

Chcel by som podotknut taku malu zaujimavost o zosilovacoch MarkBass.
Tieto zosilovace,maju ako zdroj poväcinou pulzne zdroje ,alebo su komplet cele digitalne.
Nedavno som mal na opravu jeden takyto amp co dostal naku slehu zo siete a odjebane bolo secko od sietovej poistky az po vystupne relatko na odpajanie repraku.
Asi po 10 hodinach jebaciek ,bez schemy,som uz stratil nervi sa s tym dale zaoberat.
Secko exoticke polovodicove obvody + zoskrkane cisla tych obvodov,cize opravovat take daco bez schemy je nemozna vec.Dokonca ani priamo taliani nechceli poslat servisakovi schemu,tak ze ....
Nakoniec sa do toho pustil Zvukar Andrej ,ktory to asi X krat obanoval ze to vôbec zobral  Je mi do plaču ale na koniec sa mu to podarilo spravit ,ale co pri tom zazil by Vam mohol povedat on sam.

Amp sice nehra vôbec zle,ale tu pataliu ked sa Vam to pokazi ,by som neprial nikomu... je to minimalne do placu,ak nie na  slucku a to beriem z môjho pohladu ja ,co si viem opravit asi secko okrem krompaca a kovadliny.
Cize treba brat na zretel aj tuto stranku veci.

PS: Neni nad klasicky tazky celoanalogovy amp ,co dokaze opravit priemerne zrucny technik aj bez schemy a suciasky kupite aj v Tescu.
« Posledná zmena: 16. Február , 2011, 09:17:26 od brdo prvy » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #22 kedy: 16. Február , 2011, 13:26:53 »

....dobre s tým zovšeobecnením som to prehnal priznávam....myslel som to skôr tak že keď počuješ Markbass ani nemusíš vidieť a vieš že hrá Markbass....ten amp prenáša svoj charakter tak silno že naslepo by som rozlíšil len málo basgitár....osobne viac preferujem opačné garde....
« Posledná zmena: 16. Február , 2011, 13:59:53 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #23 kedy: 16. Február , 2011, 14:13:07 »

Chcel by som podotknut taku malu zaujimavost o zosilovacoch MarkBass.
Tieto zosilovace,maju ako zdroj poväcinou pulzne zdroje ,alebo su komplet cele digitalne.
Nedavno som mal na opravu jeden takyto amp co dostal naku slehu zo siete a odjebane bolo secko od sietovej poistky az po vystupne relatko na odpajanie repraku.
Asi po 10 hodinach jebaciek ,bez schemy,som uz stratil nervi sa s tym dale zaoberat.
Secko exoticke polovodicove obvody + zoskrkane cisla tych obvodov,cize opravovat take daco bez schemy je nemozna vec.Dokonca ani priamo taliani nechceli poslat servisakovi schemu,tak ze ....
Nakoniec sa do toho pustil Zvukar Andrej ,ktory to asi X krat obanoval ze to vôbec zobral  Je mi do plaču ale na koniec sa mu to podarilo spravit ,ale co pri tom zazil by Vam mohol povedat on sam.

Amp sice nehra vôbec zle,ale tu pataliu ked sa Vam to pokazi ,by som neprial nikomu... je to minimalne do placu,ak nie na  slucku a to beriem z môjho pohladu ja ,co si viem opravit asi secko okrem krompaca a kovadliny.
Cize treba brat na zretel aj tuto stranku veci.

PS: Neni nad klasicky tazky celoanalogovy amp ,co dokaze opravit priemerne zrucny technik aj bez schemy a suciasky kupite aj v Tescu.

Vcelku by ma zaujimalo, preco to dotycny majitel neposlal na opravu tam, kam mal. Myslim ze som konkretne tuto story uz pocul a ty nie si prvy, kto sa v tom ampe rypal.
Zaznamenané
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #24 kedy: 16. Február , 2011, 15:02:39 »

Brdo prvy: Suhlasim s Tom70 a zaroven by som chcel vidiet ako das nieco 15-20kg vaziace do puzdra od basgitary ako nosim LMII ja  Žmurk

Myslim ze to ze fungujem na tom aparate 3 roky (ked je zapnuty a vyuzivany cca 20 hodin tyzdenne) v prostrediach zafajcenych , dokonca neraz uz aj v exterieri bez jedinej poruchu je dôkazom toho ze to stoji za tie patalie pri oprave, ktore v konecnom dosledku bude robit niekto iny ako ja a pravdepodobne kvalifikovany na opravu tohoto amp-u.


Garde: proti Gustovi žiaden dišpuntát Žmurk
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 16. Február , 2011, 15:05:57 »

Brdo prvy: Suhlasim s Tom70 a zaroven by som chcel vidiet ako das nieco 15-20kg vaziace do puzdra od basgitary ako nosim LMII ja  Žmurk

Myslim ze to ze fungujem na tom aparate 3 roky (ked je zapnuty a vyuzivany cca 20 hodin tyzdenne) v prostrediach zafajcenych , dokonca neraz uz aj v exterieri bez jedinej poruchu je dôkazom toho ze to stoji za tie patalie pri oprave, ktore v konecnom dosledku bude robit niekto iny ako ja a pravdepodobne kvalifikovany na opravu tohoto amp-u.


Garde: proti Gustovi žiaden dišpuntát Žmurk


mne sa na tom aparate lubi, ze je taky lahky, inak to nehra o nic zazracnesie, ako hocijaky iny basovy aparat. ale je to teraz hit, to chapem. verim, ze su kvalitne spravene, ale dojebat sa moze vsetko a hlavne v dnesnej konzumnej dobe...
Zaznamenané
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #26 kedy: 16. Február , 2011, 15:26:54 »

mne sa na tom aparate lubi, ze je taky lahky, inak to nehra o nic zazracnesie, ako hocijaky iny basovy aparat. ale je to teraz hit, to chapem. verim, ze su kvalitne spravene, ale dojebat sa moze vsetko a hlavne v dnesnej konzumnej dobe...

Rastis neviem ci rozumiem tvojmu prispevku. Dojebat sa moze cokolvek to je predsa jasne.
Nejde ani o to ze je to hit, je to proste to najlepsie riesenie pre basakov co nechcu vláčiť staré rárohy ktore majú 25 kg a hraju rovnako ako Markbass ako si prave povedal.

Do "mini" ampov momentalne prechadza vacsina vyrobcov (Epifani, Genz benz, Gallien krueger) tak neviem preco v tom vidiet nejake negativum, je to jednoducho nutná inovácia.
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 16. Február , 2011, 15:27:12 »

Vcelku by ma zaujimalo, preco to dotycny majitel neposlal na opravu tam, kam mal. Myslim ze som konkretne tuto story uz pocul a ty nie si prvy, kto sa v tom ampe rypal.
Neviem v akom ampe sa kto rypal ?
A kam to treba poslat na opravu ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 16. Február , 2011, 15:36:27 »

Rastis neviem ci rozumiem tvojmu prispevku. Dojebat sa moze cokolvek to je predsa jasne.
Nejde ani o to ze je to hit, je to proste to najlepsie riesenie pre basakov co nechcu vláčiť staré rárohy ktore majú 25 kg a hraju rovnako ako Markbass ako si prave povedal.

Do "mini" ampov momentalne prechadza vacsina vyrobcov (Epifani, Genz benz, Gallien krueger) tak neviem preco v tom vidiet nejake negativum, je to jednoducho nutná inovácia.

ja nepisem o ziadnych negativach, mame taky amp v kapele a to nosenie je fakt velmi fajn a hra to tiez fajn... ale tam presne pre mna konci "cele najlepsie riesenie" :) . nizka vaha neni jedine kriterium a 25kg tiez nie je rozhodujucich, ked niekto skratka ma zvuk tych "starych raroh" radsej... a ze teraz vela vyrobcov s takymito koncepciami prichadza na trh - vsak pisem, je to aktualny modny hit :)

 Na zdravie!
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #29 kedy: 16. Február , 2011, 15:39:32 »

Neviem v akom ampe sa kto rypal ?
A kam to treba poslat na opravu ?

Slovo "rypal" mozno znie negativne, co som vobec nemal v umysle a mal som miesto toho napisat "snazil sa opravit"
Co sa tyka druhej otazky, zacal by som asi tam, kde som to kupil.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.