Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 03:24:55
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako nastavujete EQ na aparate  (Prečítané 12084 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #60 kedy: 15. Január , 2010, 13:37:42 »

 mam basy pred 4tou hodinou o pol osmej vecer a po polnoci mam stredy za siedmou doobeda
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #61 kedy: 15. Január , 2010, 13:43:21 »

zase je jedna pravda, ze mnohi ludia sa boja tocit korekciami, lebo su z nich jeleni a realne si fakt aparat nedokazu natocit a to sa tyka aj trojgombikovych marshallistov, ktorym tie korekcie navyse nic realne nerobia.
Zaznamenané
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #62 kedy: 15. Január , 2010, 13:48:22 »

zase je jedna pravda, ze mnohi ludia sa boja tocit korekciami, lebo su z nich jeleni a realne si fakt aparat nedokazu natocit a to sa tyka aj trojgombikovych marshallistov, ktorym tie korekcie navyse nic realne nerobia.

No ved hej ...furt  mozes ponastavovat zaujimavy zvuk
Zaznamenané
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #63 kedy: 15. Január , 2010, 13:58:33 »

zase je jedna pravda, ze mnohi ludia sa boja tocit korekciami, lebo su z nich jeleni a realne si fakt aparat nedokazu natocit a to sa tyka aj trojgombikovych marshallistov, ktorym tie korekcie navyse nic realne nerobia.
presne...najlepsi su taki, ze: hlavne mi netoc s korekciami, lebo to mam nastavene ha ha ha
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #64 kedy: 15. Január , 2010, 14:00:27 »

presne...najlepsi su taki, ze: hlavne mi netoc s korekciami, lebo to mam nastavene ha ha ha

napr 80% znamych hudobnikov vo svete co poznam co si to tam este aj lepia nalepky s cislami ze ako to maju vlastne nastavene  Popiskujem si 
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #65 kedy: 15. Január , 2010, 14:08:00 »

napr 80% znamych hudobnikov vo svete co poznam co si to tam este aj lepia nalepky s cislami ze ako to maju vlastne nastavene  Popiskujem si 
Aj ja mám nabodkovaný aparát, netreba to zas preháňať s tým točením.  Na zdravie!
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 15. Január , 2010, 14:11:31 »

No ved hej ...furt  mozes ponastavovat zaujimavy zvuk

treba si ujasnit, naco sluzia na aparate korekcie. urcite nie na to, aby si si "ponastavoval zaujimavy zvuk". to neni o tom, ze sa Ti paci hrat s vyskami, tak nastavujes tie alebo ze potom zistis, ze nejaka kapela nastavuje viacej so stredmi, tak budes aj ty. korekcie su na to, aby si s nimi dokorigoval zvuk. aby sa aparat spraval co najidealnejsie v danej situacii. kazdy aparat sa sprava uplne inac, korekcie moze mat kludne v inych pasmach, inych zapojeniach. v roznych kapelach s ronymi nastrojovymi obsadeniami sa sikne nastavit korekcie inac. rozne zvuky mozu tiez vyzadovat rozne korekcie. atd. z tohto dovodu je tato tema nezmyselna.

Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #67 kedy: 15. Január , 2010, 15:35:59 »

nechapem naco je komu vedet nastavenie aparatu...na evh tlacim vela vysok stredov pomenej basov..na inom aparate zase viacej basy a menej vysky...je to subjektivne..ale tak pridam nastavenie na evh ... skresleny basy na 10 hodine... stredy na 3 hodine vysky na 2 hodine...presence 2
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #68 kedy: 15. Január , 2010, 16:21:08 »

nechapem naco je komu vedet nastavenie aparatu...
poviem ti to jednoducho....na hovno Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #69 kedy: 15. Január , 2010, 16:27:28 »

ja si partnerku nastavim na postel, na chrbat a potom sa rad hram s klitorisom a prsiami..
 Na zdravie! Bavím sa skvele

vy sa tak volate ze ona partnerka a ty si klient  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #70 kedy: 15. Január , 2010, 16:43:59 »

pokial ta nebavi hrat s vaginami, tak potom tebe uz niet pomoci  Bavím sa skvele
Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

ja si partnerku nastavim na postel, na chrbat a potom sa rad hram s klitorisom a prsiami..
 Na zdravie! Bavím sa skvele
Zas neprehanaj... chlapec nevie, co je klitoris.  Bavím sa skvele

K teme - uplna kokotina cela tema. Inak hra gitara osamote, inak v kapele.. na kazdom ampe treba vychytat tie spravne frekvencie. Kazdopadne gitara v kapele by mala byt o stredoch - na tom stavia Mesa/boogie, Peavey, Plexi, Orange... a Axe !  Ja som čert.. :)
 Na zdravie!
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 15. Január , 2010, 17:13:33 »

napr 80% znamych hudobnikov vo svete co poznam co si to tam este aj lepia nalepky s cislami ze ako to maju vlastne nastavene  Popiskujem si 
No niekedy sa ti to zijde , napr ked ti pocas koncertu prdne struna a máš 2 dost odlišné gitary Bavím sa skvele

Ale zmysel tejto temy pochopit neviem. Staci vymenit box a uz to znie odlisne, staci vymenit gitary (rozdel medzi aktivnymi a pasivnymi snimacmi , dreve) a si uplne inde. A o vymene aparatu ani nevravím... Asi jedine co tu mozem povedat je nedavat stredy na 0 :D Cudoval som sa,ale niektorý ludia to este stale nevedia pochopit. Nedavno som nechal hrat znameho cez moj amp ,ale drive na rectifieri mu nerobil dostatocne džn džn na deathmetal , tak pouzil skreslenie z Digitech Deathmetal , ci co za pedal to bol ( z tej novsej serie) . Samozrejme na ampe Vcko , a aj naprielk tomu ze bol aparat vytoceny asi na 8micke a siel cez 4x12 box, cuduj sa svetu , chalan s anepocul :D
« Posledná zmena: 15. Január , 2010, 17:21:49 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #72 kedy: 01. Február , 2010, 00:13:32 »

Ja mám Laney TF700 + box s Celestionmi Super 65 a gitara je Schecter Omen šestka (lipa/basswood), kábel mám Proel modrý :D pozlátené konektory

Gain: 10
Hĺbky: 5
Stredy: 5
Výšky: 5
Volume: 6

 Na zdravie!
Zaznamenané
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #73 kedy: 04. Február , 2010, 22:11:35 »

jtm-45    bass 7     midle  8   treble 7           volume   full Bavím sa skvele
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.