Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 18:47:56
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako nastavujete EQ na aparate  (Prečítané 12070 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 15. Január , 2010, 12:43:28 »

zvacsa mi to vychadza na aparatoch, ze basov trochu, stredov tak stredne a vysok viac a vacsinou aj presence viac. ale viem, ze su aj aparaty, kde vysok radsej menej a basov viac. a na niektorych aparatoch je to uplne jedno, lebo im korekcie nerobia takmer nic.
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #31 kedy: 15. Január , 2010, 12:44:18 »

Pozri nezakladal som totu temu zeby som sa hadal a natahoval s dajakym kaolkom .....mna presne nezaujimalo co ?kto? ako presne ma nastavene ale s cim sa rad hraje?ci so stredami alebo vyskami
inak toto je zasa chyták pre domýšľavejších.  Bavím sa skvele
Riešiš sprostosť, dám vlastný postreh, nepáči sa ti zvuk, čo ti lezie z aparatúry tak riešiš hovadiny a špekuluješ ako to napraviť.  Zdravíčko
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #32 kedy: 15. Január , 2010, 12:45:08 »

Kaolko   Bavím sa skvele ....Slash 171, gitara je hlavne o stredoch.....to tvrdim ja, ale keby zil Dime a bol by clenom gitaristi.sk , tak on by ti o tom asi napisal nieco ine :) ..aky aparat mas a aku gitaru a aku muziku hras?
ked si nastavujes aparat, tak asi sa ti bude viac pacit git.zvuk co ma vela basov a mozno aj vysok....ale! v kapele ti to hrat nebude...ale to uz je iny topic...... Na zdravie!
Zaznamenané

. . .
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #33 kedy: 15. Január , 2010, 12:45:25 »

vseobecna odpoved na prvotnu otazku asi bude:

hrame sa vsetci so vsetkymi korekciami aby sme si nasli ten svoj zvuk.. lebo hrat sa len so stredmi alebo len s vyskami to je co za blbost? pri niektorych zosikoch je to dokonca tak ze nastavis basy a jak hybes s vyskami tak ti menia aj basove pasmo a vlastne furt stelujes jak kkt
Zaznamenané

Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #34 kedy: 15. Január , 2010, 12:45:46 »

chvalim rastisovu odpoved Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 15. Január , 2010, 12:46:55 »

zvacsa mi to vychadza na aparatoch, ze basov trochu, stredov tak stredne a vysok viac a vacsinou aj presence viac. ale viem, ze su aj aparaty, kde vysok radsej menej a basov viac. a na niektorych aparatoch je to uplne jedno, lebo im korekcie nerobia takmer nic.

respektive vlastne sa pytas na EQ. tak na EQ si nastavujem mierne "V", cize davam prec stredy a vytahujem basy a vysky. korekcie mam ako som spominal vyssie. ale nie vsetky aparaty maju este EQ po korekciach, takze tam to budu mat ini asi inac....
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #36 kedy: 15. Január , 2010, 12:47:25 »

chvalim rastisovu odpoved Na zdravie!

ja tiez  Bavím sa skvele lebo za inych podmienok by si prave horel na hranici .. na ukrajinskej, nech mi tu nesmradis do okna  Bavím sa skvele
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #37 kedy: 15. Január , 2010, 12:47:48 »

vseobecna odpoved na prvotnu otazku asi bude:

hrame sa vsetci so vsetkymi korekciami aby sme si nasli ten svoj zvuk.. lebo hrat sa len so stredmi alebo len s vyskami to je co za blbost? pri niektorych zosikoch je to dokonca tak ze nastavis basy a jak hybes s vyskami tak ti menia aj basove pasmo a vlastne furt stelujes jak kkt
A ja som myslel, že to iba ja točím vždy ako besný, potom sa na to vyserem a na druhý deň to hrá v poriadku Bavím sa skvele. Ono je to veľmi závislé aj na momentálnej psychickej pohode hráča.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #38 kedy: 15. Január , 2010, 12:49:05 »

Kaolko   Bavím sa skvele ....Slash 171, gitara je hlavne o stredoch.....to tvrdim ja, ale keby zil Dime a bol by clenom gitaristi.sk , tak on by ti o tom asi napisal nieco ine :) ..aky aparat mas a aku gitaru a aku muziku hras?
ked si nastavujes aparat, tak asi sa ti bude viac pacit git.zvuk co ma vela basov a mozno aj vysok....ale! v kapele ti to hrat nebude...ale to uz je iny topic...... Na zdravie!

Podla teba je...ze ked si nastavim zvuk doma  a potom pustim v skusobni s kapelou tak bude zniet inac?Huh!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 15. Január , 2010, 12:49:33 »

respektive vlastne sa pytas na EQ. tak na EQ si nastavujem mierne "V", cize davam prec stredy a vytahujem basy a vysky. korekcie mam ako som spominal vyssie. ale nie vsetky aparaty maju este EQ po korekciach, takze tam to budu mat ini asi inac....

teda aby to zase nevyznelo, ze radim malo stredov. to nie. stredy su dolezite, v nich sa nachadza najviac frekvencnych informacii o gitare. niektore aparaty su naopak stavane tak, ze im stredy treba vytahovat.
Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #40 kedy: 15. Január , 2010, 12:50:26 »

Podla teba je...ze ked si nastavim zvuk doma  a potom pustim v skusobni s kapelou tak bude zniet inac?Huh!

presne tak.


ja dávam tak zhruba všetko do stredu, presence na 3/4 a resonance mám v p. mám vaflekinga
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #41 kedy: 15. Január , 2010, 12:50:47 »

Podla teba je...ze ked si nastavim zvuk doma  a potom pustim v skusobni s kapelou tak bude zniet inac?Huh!

na to je jednoducha odpoved.. nahraj si doma zvuk na kazetak co ti lezie teraz, dones kazetu do skusobne a tam potom to pusti z kazetaku takeho isteho jak mas doma a popros nech ti do toho zahraju... uvidis ze to bude ine  
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 15. Január , 2010, 12:51:21 »

Podla teba je...ze ked si nastavim zvuk doma  a potom pustim v skusobni s kapelou tak bude zniet inac?Huh!

samozrejme. v inom prostredi sa Ti inac poodraza zvuk od stien a cele to vyznie inac, ako si zvyknuty doma. a kde sa pridaju dalsie nastroje, tak nic z toho, co sa Ti doma nejak javilo uz neplati.
Zaznamenané
Slash171
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 81


« Odpoveď #43 kedy: 15. Január , 2010, 12:52:11 »

ja tiez  Bavím sa skvele lebo za inych podmienok by si prave horel na hranici .. na ukrajinskej, nech mi tu nesmradis do okna  Bavím sa skvele

Vy Blavaci sebe dumace,ze sce velky geroje,majstri sveta!!!a ked vam podrazi nohy ...tak sa dobre neposikace od strachu
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #44 kedy: 15. Január , 2010, 12:52:57 »

jop to je napriklad pripad Lennieho Kravitza, zvuk gitary ako taky je uplny des ale spolu to hra tak kralovsky vsetko.. kazdy nastroj ma hrat vo svojom pasme aby nebol gulas.. okrem Lamb of God samozrejme, aby sa zakky neozval ze oni to maju inak :D
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.