Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 07:13:55
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: HIFI Elektrónkový zosilňovač  (Prečítané 20775 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #60 kedy: 25. Február , 2010, 23:45:46 »

Fajn, vyhrali ste.

Mám nejaké no-name bedne v ktorých sa nachádzajú nejaké tesla repráky, veľké, ťažké, staré... musel by som ich rozobrať aby som odčítal označenie.

Tranzistory nijak nezatracujem, je to fantastický vynález, ale úprimne povedané, sú pre mňa nudné a nezaujímavé, lampáč na doma je pre mňa záležitosť ako ukázať svoje schopnosti pri jeho stavbe čo sa týka elektrikárskych a drevárskych. Je to fajnová izbová dekorácia ohurúca mojích kamošov (ktorí tomu nerozumejú).  A lahodiaca mojim očiam.

Ak sa dostanem niekedy k porovnávaciemu posluchu naozaj špičkového hi-fi vybavenia, napíšem report.
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #61 kedy: 25. Február , 2010, 23:59:34 »

 http://www.platanaudio.sk/     Zdravíčko

 Cary audio design ... ceny radsej nepozerajte ...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 26. Február , 2010, 00:01:10 od GHS » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #62 kedy: 26. Február , 2010, 00:02:43 »

som pocul lampovy posluch (a to som si fakt aj niekolkonasobne cvrkol) pred par rokmi u Iggyho fotra. ale to bola cela vyladena sustava aj s menicmi a skrinou,
len zo zvedavosti sa pytam na ake použitie/učelu zostava služila a prečo bola lampová /  ak poznaš dovod/
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 26. Február , 2010, 00:04:36 »

  Bingo. To je ono.  Na zdravie!  kua,to je pamat,vyše roka stará tema a pamatal som si to,ten Ginkoprim pomaha jak hovado  ha ha ha   ... a kto sa nudí,može si prečítat Pole-ho príspevky /aby bolo o čom kecat/  :)
« Posledná zmena: 26. Február , 2010, 00:19:44 od udry » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #64 kedy: 26. Február , 2010, 00:25:09 »

len zo zvedavosti sa pytam na ake použitie/učelu zostava služila a prečo bola lampová /  ak poznaš dovod/

to som bol v posluchovej miestnosti jednej firmy, co sa venuje vyrobe posluchovych systemov. boli to aktivne niekolko pasmove bedne, s lampovymi zosikmi pre kazdu bednu zvlast, s exkluzivnym designom a este exkluzivensjou cenou...

Acon sa volala ta firma... akurat si pozeram ich web a tam pisu, ze vlastne tie bedne maju lampy len pre stredy a vysky, basove menice budia polovodicmi...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #65 kedy: 26. Február , 2010, 09:01:40 »

Poviem iba to, že snobi, ktorí nerozumejú veci chcú mať doma drahšiu hračku, ako ich susedia.
Nič viac v tom nie je. Ináč "High end" neznamená najvyššia kvalita, ale najvyššia cena. Ja by som určite nekúpil Škodu 105 za 100 000 €, ale niekto si myslí, že drahšie znamená lepšie.
Andrej

Aha, cize vsetko je to vlastne kapitalisticka pasca a sprisahanie, ucelove vymytie mozgov a neovladatelny snobsky chtic.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #66 kedy: 26. Február , 2010, 09:01:43 »

Kvalita zosilňovača sa dá zmerať a presne vyčísliť, sú to parametre ako:
Harmonické skresleni,
intermodulačné skreslenie,
transientné intermodulačné skreslenie
frekvenčný rozsah,
výkonový frekvenčný rozsah,
rýchlosť prebehu,
faktor tlmenia,
šum pozadia,
hluk pozadia,
dynamika,
fázové skreslenie - to jediné naše uši nepočujú, ale môže spôsobovať iné (počuteľné) skreslenia.
Ak som na niečo dôležité zabudol, prepáč.
Na stavbu stereozosiňovača potrebuješ napríklad 4 kusy EL34, 4 kusy ECC83 a dva výstupné trafáky spolu za stovky eur.
Alebo použiješ 2 integráče ( napr LM3886) v cene niekoľkých eur.
Garantujem ti, že ten oveľa drahší lampový bude mať VŠETKY parametre horšie.
Ja mám radšej dobrý zvuk.
Andrej
Bavím sa skvele Bavím sa skvele tomu sa povie nakladacka...preto radsej netreba nic merat lebo ti s tych parametrov dojde zle.Treba pocuvat...hra/nehra
Ked som si raz zvypocul jeden lampac ,tak som sa s toho soundu skoro dosral ,no ked som ho zmeral,tak mi bolo do placu  Bleee
No musim na obranu a zastancov lampovych zosikov povedat ,ze tie lampove zosiky maju nieco do seba
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #67 kedy: 26. Február , 2010, 09:03:14 »


Garantujem ti, že ten oveľa drahší lampový bude mať VŠETKY parametre horšie.
Ja mám radšej dobrý zvuk.
Andrej

Moze byt, len ten lampovy amp casto ma ten zvuk pre nase usi lepsi. Grafy nie su rozhodujuce.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #68 kedy: 26. Február , 2010, 09:03:35 »

Aha, cize vsetko je to vlastne kapitalisticka pasca a sprisahanie, ucelove vymytie mozgov a neovladatelny snobsky chtic.  Bavím sa skvele
Progi ,urcitym spôsobom
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #69 kedy: 26. Február , 2010, 09:06:56 »

preto radsej netreba nic merat lebo ti s tych parametrov dojde zle.Treba pocuvat...hra/nehra
Ked som si raz zvypocul jeden lampac ,tak som sa s toho soundu skoro dosral

Vsak to, mne sa to tiez stalo mnohokrat. Pritom som mal moznost napocuvat dost drahych veci, kedze som o tom pisal aj recenzie do casaku Highend Slovakia. Lampace su tazka zalezitost, velmi zalezi aj od schemy ako zneju a neda sa generalizovat, ze su vsetky rovnako "lampovo znejuce".
« Posledná zmena: 26. Február , 2010, 09:07:38 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #70 kedy: 26. Február , 2010, 17:23:57 »

... len ten lampovy amp casto ma ten zvuk pre nase usi lepsi. Grafy nie su rozhodujuce.
V tom je práve ten omyl - ten zvuk je lepší pri prebudení napríklad elektrickou gitarou, ale táto téma je o HIFI. A ver tomu, že grafy síce nie sú rozhodujúce, ale hovoria o rozhodujúcich veciach.
Vysvetlím, čo je to high fidelity čiže vysoká vernosť:
Keď urobíš s tvojou kapelou nahrávku v štúdiu, pri mixáži budeš za zvukárom a budeš ho inštruovať, čo má ako urobiť, aby to znelo tak, ako ty chceš. Keď tú nahrávku budem ja doma počúvať, chcem, aby to znelo čím podobnejšie tomu tvojmu požadovanému zvuku. Nechcem tam viac skreslenia, viac šumu ani menej basov alebo výšok. Chcem VYSOKO VERNÚ kópiu.

Andrej
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #71 kedy: 26. Február , 2010, 18:10:46 »

Keď tú nahrávku budem ja doma počúvať, chcem, aby to znelo čím podobnejšie tomu tvojmu požadovanému zvuku. Nechcem tam viac skreslenia, viac šumu ani menej basov alebo výšok. Chcem VYSOKO VERNÚ kópiu.

Andrej

No a? Moj lampac doma ma napr. menej sumu ako tranzistorovy high end zosik zhruba v rovnakej cenovej relacii, ktory som mal predtym. Basov ma citelne viac a su mohutnejsie, vysky ma uhladenejsie, menej rezu usi. Ak by som si mal naslepo vybrat, co mi zneje prirodzenejsie tak hadaj co si vyberiem. :)

Mne skor vzdy vychadzali lepsie kvalitne tranzistory na reprodukciu ozaj kvalitnych nahravok, lampace skor zmuzikalnia tie menej dokonale, nehadam sa, ze mozno tie nahravky trochu prisposobia po svojom, pokial mi to zneje lepsie a menej mi to "reze usi", tak sa tomu nejako nemam dovod branit. Nehovorim uz o reprodukcii akustickych nastrojov a hlasov, tam lampace vedu na plnej ciare.
« Posledná zmena: 26. Február , 2010, 18:16:29 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #72 kedy: 26. Február , 2010, 18:14:15 »

No a? Moj lampac doma ma napr. menej sumu ako tranzistorovy high end zosik zhruba v rovnakej cenovej relacii, ktory som mal predtym. Basov ma citelne viac a su mohutnejsie, vysky ma uhladenejsie, menej rezu usi. Ak by som si mal naslepo vybrat, co mi zneje prirodzenejsie tak hadaj co si vyberiem. :)


ty si aj zvukovku z pocitaca pustas cez hiwat ? :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #73 kedy: 26. Február , 2010, 18:14:50 »


ty si aj zvukovku z pocitaca pustas cez hiwat ? :)

Co s tym ma zas hajvot?  ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #74 kedy: 26. Február , 2010, 18:23:38 »

Co s tym ma zas hajvot?  ?§!.

a cez aky lampac pocuvas ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.