Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Máj , 2024, 09:22:03
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ebay  (Prečítané 159991 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #90 kedy: 17. Júl , 2010, 19:06:32 »

1. Na colnici maju podla zakona pravo otvorit kazdy balik, lenze keby si plnili tuto cinnost svedomite tak by sa az moc narobili :)

2.  CLU sa da vyhnut bud oficialnym legalnym sposobom ked si odsledujes aka je maximalna hranica sumy z usa, ktoru si mozes nechat poslat bez CLA. (usa niekde v rozmedzi cca 50-100 € presne si vygoogli) alebo nelegalne ti moze predajca oznacit balik ako gift avsak aj tak bod 1.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #91 kedy: 17. Júl , 2010, 19:43:04 »

gift už dávno neplatí...
Jediná možná varianta ako neplatiť clo a dph je poprosiť predajcu aby dal na faktúru nízku cenu (do 22eur ak si dobre spomínam), a ak tovar je malý tak je dosť možné že prejde bez povšimnutia... Iný spôsob prakticky nieje
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #92 kedy: 17. Júl , 2010, 20:00:48 »

gift už dávno neplatí...
Jediná možná varianta ako neplatiť clo a dph je poprosiť predajcu aby dal na faktúru nízku cenu (do 22eur ak si dobre spomínam), a ak tovar je malý tak je dosť možné že prejde bez povšimnutia... Iný spôsob prakticky nieje

moze byt, ja som myslel, ze sumu zvysili na viac, pocas vianoc som registroval nejake zvysenie  Bavím sa skvele uz som davno inak nic neobjednaval a z tych par zasielok mi len raz dosla krabica oznacena bez colneho dlhu :)
Zaznamenané

georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #93 kedy: 17. Júl , 2010, 23:40:18 »

No ale kedze chcem zosik,takze to neprejde bez povsimnutia....
no a sak ked normalne vydrazim US aukciu ( inac z UK nejde cez colnicu ze?)
tak a dohodnemsa nech to len tak posle na moju adresu? v cistej zabalenej krabici + len vizitka posty tam bude  , ci ten papierik je tam poviiny, to by mi prislo trosku nelogicke..
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #94 kedy: 18. Júl , 2010, 08:54:36 »

No ale kedze chcem zosik,takze to neprejde bez povsimnutia....
no a sak ked normalne vydrazim US aukciu ( inac z UK nejde cez colnicu ze?)
tak a dohodnemsa nech to len tak posle na moju adresu? v cistej zabalenej krabici + len vizitka posty tam bude  , ci ten papierik je tam poviiny, to by mi prislo trosku nelogicke..

kedze UK je vramci EU tak nie, neplatis clo..
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #95 kedy: 18. Júl , 2010, 10:12:38 »

Z USA ti zosik bez povšimnutia neprejde ani keby si sa rozkrájal. Pripočítaj si k cene 24% z obstarávacej ceny (teda cena zosiku + poštovné). Možno sa to ešte stale oplatí, aj keď ja osobne by som do toho nešiel :)  Z UK neplatíš nič
« Posledná zmena: 18. Júl , 2010, 10:13:10 od pelko » Zaznamenané
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #96 kedy: 18. Júl , 2010, 10:34:23 »

To mi je jasne, ze bez povsimutia, o to mi nejde
Ja len potrebujem vedet , ci sa da dohodu obist ta nalepka napriklad ze to je z ebayiu, podla toho obcas vypocitavaju aj Clo, je to len na dohode ako to on posle? Napriklad len cista krabica + nalepka od jeho posty( hlavne aby tam nebola napisana cena toho ampu na krabici)
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #97 kedy: 18. Júl , 2010, 10:41:38 »

Moc špekuluješ... Je jedno či tam máš nálepku že to je  ebayu alebo ju tam nemáš, je jedno či tam máš v krabici faktúru alebo nie... Z colnice ti napíšu aby si sa dostavil a aby si predložil doklad o zaplatení (paypal, výpis z účtu), oni si to overia či to je reálna cena a z toho ti vyrúbia clo a dph.  Zdravíčko
Zaznamenané
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #98 kedy: 18. Júl , 2010, 10:51:12 »

Moc špekuluješ... Je jedno či tam máš nálepku že to je  ebayu alebo ju tam nemáš, je jedno či tam máš v krabici faktúru alebo nie... Z colnice ti napíšu aby si sa dostavil a aby si predložil doklad o zaplatení (paypal, výpis z účtu), oni si to overia či to je reálna cena a z toho ti vyrúbia clo a dph.  Zdravíčko


nie nespekulujem, nieje to pre mna osobne jedno, ide mi o tu krabicu..
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #99 kedy: 18. Júl , 2010, 10:55:30 »

tak mi vysvetli čo vlastne zamýšlaš? čo ti pomôže že na krabici nebude ebay nálepka?
Zaznamenané
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #100 kedy: 18. Júl , 2010, 11:48:34 »

tak mi vysvetli čo vlastne zamýšlaš? čo ti pomôže že na krabici nebude ebay nálepka?


to je jedno teraz co mi to pomoze, len mi ide o to , ci sa to da po dohode s predavajucim obist...
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #101 kedy: 18. Júl , 2010, 11:54:16 »

toto ale neni problem predavajuceho o to tu cele ide Žmurk predavajuci tam moze napisat aj ze to je keramicka vaza za 50USD ale ked to otvoria tak si ta zavolaju a ze hello ukaz doklad o zaplateni (tym sa mysli aj bankovy prevod pripadne paypal receipt)
Zaznamenané

georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #102 kedy: 18. Júl , 2010, 14:13:28 »

toto ale neni problem predavajuceho o to tu cele ide Žmurk predavajuci tam moze napisat aj ze to je keramicka vaza za 50USD ale ked to otvoria tak si ta zavolaju a ze hello ukaz doklad o zaplateni (tym sa mysli aj bankovy prevod pripadne paypal receipt)


mne je jedno , ze ci to otvoria, ide mi o tu krabicu aby prisla k nim bez nicoho, cista, len cislo od posty
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #103 kedy: 18. Júl , 2010, 14:49:21 »


mne je jedno , ze ci to otvoria, ide mi o tu krabicu aby prisla k nim bez nicoho, cista, len cislo od posty

to tam rovno mozes napisat ze 5,000,000 USD a do komentov pre prijemcu ze: cocaine from Bolivia
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #104 kedy: 18. Júl , 2010, 14:52:48 »

a ty si furt točíš svoje... Ked na colnicu pride balík bez akejkolvek zmienke o cene tak ta zavolajú aby si si prišiel poň na colnicu a pritom máš priniesť doklad o zaplatení... Tento doklad sa okakať moc nedá, pretože oni si to ešte porovnajú s cenníkmi. A ak neprinesieš nič, tak si cenu zistia ajstak a vyrúbia ti clo a dph z toho. Takže kludne môžeš predajcovi napísať nech tam nič nedáva, v konečnom dôsledku môžeš platiť ešte vyššie clo a dph ako by si platil :)

A ak si niekde čítal že nie každý balík colníci otvárajú, tak to platí možno na desat dekove baličky, nie na 25kg hovado.
Proste nemáš šancu systém obabrať a tam to končí.
Dnes je už problém priniesť si sám v lietadle gitaru/amp, nieto ešte balík cestujúci klasickým spôsobom...

//a aby som odpovedal na tvoju otázku... Ak chceš aby to prišlo bez akehokolvek dokladu, tak napíš predajcovi... všetko je o komunikacii
« Posledná zmena: 18. Júl , 2010, 15:07:21 od pelko » Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 23 otázok.