Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Máj , 2024, 01:49:04
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ebay  (Prečítané 159825 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #285 kedy: 17. November , 2011, 12:40:28 »

Keďže tam pracujú niektorí zopár rokov tak určite vedia v akých cenách sa čokolvek pohybuje + určite majú aj nejaký interný cenník. Každopádne, v balíku by mala byť faktúra+ poštovné a z tej väčšinou vypočítajú. Ak sa im to nezdá, musíš ty predložiť doklad (vypis z účtu + ebayu) že si naozaj toľko zaplatil. + ťažko presvedčíš američana aby ti napísal nižšiu sumu, pretože pokial viem je to u nich trestné a nik nechce riskovať  Žmurk
« Posledná zmena: 17. November , 2011, 12:40:47 od pelko » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #286 kedy: 17. November , 2011, 12:46:18 »

Da sa vsetko. Len tolko poviem.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #287 kedy: 17. November , 2011, 12:49:23 »

ja som raz vydražil lacno gitaru, z colnice mi prišiel pozdrav že sa mám osobne dostaviť s minimalne dvomi dokladmi o kúpe kde bude aj cena vrátane poštovného... na colnici ma spovedali jak vraha že čo všetko v balení má byť, až som sa cítil blbo  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 17. November , 2011, 12:50:06 od pelko » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #288 kedy: 17. November , 2011, 12:51:11 »

ja som raz vydražil lacno gitaru, z colnice mi prišiel pozdrav že sa mám osobne dostaviť s minimalne dvomi dokladmi o kúpe kde bude aj cena vrátane poštovného... na colnici ma spovedali jak vraha že čo všetko v balení má byť, až som sa cítil blbo  Bavím sa skvele
To iste sa mi stalo zoparkrat. Faktura nic, atd... Treba oznacovat ako Gift, pripadne pouzite, pokazene. Vtedy seru na to.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #289 kedy: 17. November , 2011, 13:07:10 »

gift už nefunguje zopar rokov, o tovare označeny ako pokazeny som zatial nepočul, jak to vyzera/sa to robi? funguje to, či jedna babka povedala?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 17. November , 2011, 13:07:44 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #290 kedy: 17. November , 2011, 13:08:44 »

gift už nefunguje zopar rokov, o tovare označeny ako pokazeny som zatial nepočul, jak to vyzera/sa to robi? funguje to, či jedna babka povedala?  Bavím sa skvele
kde nefunguje posielanie ako gift?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #291 kedy: 17. November , 2011, 13:11:00 »

gift funguje, prave pozeram na ten zeleny papierik, co sa lepi na balicky a mas tam pokkt moznosti oznacenia tovaru - Gift (hned prve), Document, Merchandise, Plant, Animal or food product, Commercial Sample.
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #292 kedy: 17. November , 2011, 13:11:15 »

fungovat funguje, ale colnici to absolutne neberu do uvahy, musis to clo aj dph zaplatit tak ci tak. vsak oni nie su j*ebnuti
Zaznamenané

stoka!
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #293 kedy: 17. November , 2011, 13:11:29 »

kde nefunguje posielanie ako gift?

napriklad u nas v BA su uz dost vychcani na colnici. tam nikoho neodbijes giftom. maju svojich "bonzakov", ktori sa napr prave v muzike vyznaju a s nimi to konzultuju, teda dobre vedia co ma realne aku hodnotu. gift si mozem potom strcit za klobuk, podla mna je to ale typicke vychcane svinstvo, asi ale prave take ako chciet prepasovat drahu polozku na gift
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #294 kedy: 17. November , 2011, 13:59:43 »

Riesim taku vec, ze potrebujem jednej zkurvenej korporacii dokazat, ze som od nich za dany mesiac neprijal na ucet ziadnu platbu. ako sa riesi taka vec? mam spravit kopiu vypisu z uctu? predsa len tam su vsetky obraty a cisla uctov, nie zeby som sa bal ze to bude zneuzite, ale predsa len to nieje stastne a vhodne. ako sa dokladuje taka vec?
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #295 kedy: 17. November , 2011, 16:16:54 »

Riesim taku vec, ze potrebujem jednej zkurvenej korporacii dokazat, ze som od nich za dany mesiac neprijal na ucet ziadnu platbu. ako sa riesi taka vec? mam spravit kopiu vypisu z uctu? predsa len tam su vsetky obraty a cisla uctov, nie zeby som sa bal ze to bude zneuzite, ale predsa len to nieje stastne a vhodne. ako sa dokladuje taka vec?
sprav screenshot z vypisu uctu a zacierni niektore posledne alebo prve cisla.

« Posledná zmena: 17. November , 2011, 17:06:17 od tarquin » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #296 kedy: 17. November , 2011, 19:17:17 »

Este sa chcem spytat, ze ak si NAPR. kupim 20 hocijakych veci (kazdu od ineho predajcu), z coho kazda vec bude stat cca 10 €, tak aj tak neplatim clo a dph, hej ?

Kedze kazda z tych veci je do 20 € a ako som sa odtial dozvedel, ze do cca 20 € sa clo/dph neplati.
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #297 kedy: 17. November , 2011, 19:30:51 »

Ano ale nesmie to ist jednym balikom s hodnotou 200€ Co je samozrejme blbost ked to ide vsetko od ineho predajcu. Malo by ti to normalne prist postou
« Posledná zmena: 17. November , 2011, 19:33:07 od kubog » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #298 kedy: 17. November , 2011, 19:33:43 »

Okej, dik.

Aj som si to tak myslel, vcelku logicke.  Bavím sa skvele

 Na zdravie!
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #299 kedy: 23. November , 2011, 16:26:50 »

ako inak colnici vedia aka je hodnota tej veci, asi tam nemaju nejakych profesionalnych ocenovacov..?

ak si nieco kupim z ebayu tak sa asi da dohodnut s clovekom z USA nech tam napise (ak sa tam pise suma) inu sumu ako to stalo alebo tak.. akoze novy macbook by asi za 20 euro bol podozrivy ale tak ine veci..

moja skusenost - predavajuci (po dohode) vlozil do balika proforma fakturu (rukou napisanu), kde bola polozka a cena - bola to polovica sumy na ktorej sme sa dohodli. Ja som mu poslal platbu v dvoch splatkach cez paypal - pre pripade, zeby colnaci chceli dva doklady. Ale rukou pisana faktura im stacila a na zaklade tej mi vyratali clo a dph.
Navyse som sa s predajcom dohodol o kupe mimo ebay, takze som usetril dvakrat
« Posledná zmena: 23. November , 2011, 16:27:47 od telcontar » Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.