Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Máj , 2024, 00:22:33
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ebay  (Prečítané 159769 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #360 kedy: 24. Október , 2012, 17:11:39 »

ako vie colnik kolko ta gitara stoji . kedze je to zaplatene dopredu a pride iba balik . nie dobierka ani nic

Chcu od Teba vypis z uctu alebo paypalu, kde je priamo polozka ktoru si poslal. Proste musis im zdokumentovat platbu.
« Posledná zmena: 24. Október , 2012, 17:11:58 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #361 kedy: 24. Október , 2012, 17:14:42 »

A ked vymaknes colnika gitaristu, tak to je ešte veselšie  Bavím sa skvele
A tej otazke s CR nerozumiem, ved sme v EU
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #362 kedy: 24. Október , 2012, 17:15:17 »

Chcu od Teba vypis z uctu alebo paypalu, kde je priamo polozka ktoru si poslal. Proste musis im zdokumentovat platbu.


Zaplatis 200 USD z jedneho a 800 z kamosovho  Žmurk Cmuk chlapci
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #363 kedy: 24. Október , 2012, 17:25:02 »

Chcu od Teba vypis z uctu alebo paypalu, kde je priamo polozka ktoru si poslal. Proste musis im zdokumentovat platbu.
a co ked mi teta z japonska naozaj posle gitaru ako darcek  Bavím sa skvele . nebudem im to mat ako zdokladovat


A tej otazke s CR nerozumiem, ved sme v EU
ja ti viem ? ci kazdy stat nema nahodov dajake svoje speci rules . 
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #364 kedy: 24. Október , 2012, 17:50:40 »

...
ja ti viem ? ci kazdy stat nema nahodov dajake svoje speci rules . 

myslim, ze jednotlive krajiny maju drobne rozdiely, ale nic tak zasadne, aby sa Ti to oplatilo posielat do Ceska.

inak konkretne na colnici v BA uz videli tolko gitar, ze maju podla mna dost presny prehlad o cenach aj znackach  :)

ako to funguje, ked Ti to ide naozaj ako dar - to netusim. naozajstny dar Ti asi bude musiet tetka doniest osobne (?)  Neviem
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #365 kedy: 24. Október , 2012, 18:14:55 »

ako to funguje, ked Ti to ide naozaj ako dar - to netusim. naozajstny dar Ti asi bude musiet tetka doniest osobne (?)  Neviem

Dar nedar, nehra to rolu. Ak je to dar bez preukazania zaplatenej sumy, tak urcia cenu colnici podla beznej trhovej ceny podobneho alebo identickeho vyrobku.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #366 kedy: 24. Október , 2012, 18:25:08 »

Dar nedar, nehra to rolu. Ak je to dar bez preukazania zaplatenej sumy, tak urcia cenu colnici podla beznej trhovej ceny podobneho alebo identickeho vyrobku.

tuto som to ani ja nikdy nemal uplne na jasno. suma sumarum - cokolvek co pride na pode SR musit byt podrobene clu a dph, spravne som tomu pochopil ? lebo uplne vazne, scenar, ze mi kamos posle gitaru, ved aj take sa moze stat, co ma kua co do toho kecat ktokolvek a nie este pytat odomna love
« Posledná zmena: 24. Október , 2012, 18:30:22 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #367 kedy: 24. Október , 2012, 18:47:23 »

tuto som to ani ja nikdy nemal uplne na jasno. suma sumarum - cokolvek co pride na pode SR musit byt podrobene clu a dph

Cokolvek mimo EU! Cokolvek nad 22 EUR sa plati DPH, cokolvek nad 150 aj s clom.

spravne som tomu pochopil ? lebo uplne vazne, scenar, ze mi kamos posle gitaru, ved aj take sa moze stat, co ma kua co do toho kecat ktokolvek a nie este pytat odomna love

Mas proste smolu. Jedine mozno ak by si predlozil darovaciu zmluvu, to by mali uznat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #368 kedy: 24. Október , 2012, 19:09:35 »

Cokolvek mimo EU! Cokolvek nad 22 EUR sa plati DPH, cokolvek nad 150 aj s clom.

Mas proste smolu. Jedine mozno ak by si predlozil darovaciu zmluvu, to by mali uznat.

okay, takto to funguje u nas na colnici. ale Lege artis je to ako - platim za vsetko co prenesiem cez pomyslenu ciaru menom hranice EU ?
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #369 kedy: 24. Október , 2012, 19:47:43 »

okay, takto to funguje u nas na colnici. ale Lege artis je to ako - platim za vsetko co prenesiem cez pomyslenu ciaru menom hranice EU ?

V podstate ano, myslim, ze ozaj vynimky su darovacie zmluvy a dedicstvo. Kedysi to bolo este horsie, kym sme neboli clenom EU. Nemohol si doviezt ani pouzitu elektroniku, vyhovarali sa, ze to bolo kvoli tomu, ze nevedeli urcit jej realnu cenu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #370 kedy: 25. Október , 2012, 10:33:09 »

Cokolvek mimo EU! Cokolvek nad 22 EUR sa plati DPH, cokolvek nad 150 aj s clom.

... mozno ak by si predlozil darovaciu zmluvu, to by mali uznat.

noooo a je to
 . zbehnem na obecny urad daco tam nacarbem . odstemplujem . poslem 
"tete" do japonska nech sa podpise . peniaze uz bude mat a pribali to pekne do krabice s gitarkou  Na zdravie!
to by slo nie ?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #371 kedy: 25. Október , 2012, 10:42:56 »

to by slo nie ?

Mozno ano, mozno nie. Pamataj na to, ze stat Ti bude vo vsetkom klast prekazky a cicat Ta, takze urcite sa to tu este nejako skomplikuje.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #372 kedy: 25. Október , 2012, 15:43:29 »

este tak 4 roky dozadu mi ziadne veci z usa nikdy nesli cez colnicu, ale odvtedy uz kazda jedna  Ja som čert.. asi ma maju zaradeneho v databaze :D

zaujimave, ze vzdy mi odpise ta ista pani z posty, po zaslani udajov potrebnych na vyrubenie cla a dph Popiskujem si
« Posledná zmena: 25. Október , 2012, 15:45:24 od tarquin » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #373 kedy: 25. Október , 2012, 17:37:18 »

noooo a je to
 . zbehnem na obecny urad daco tam nacarbem . odstemplujem . poslem 
"tete" do japonska nech sa podpise . peniaze uz bude mat a pribali to pekne do krabice s gitarkou  Na zdravie!
to by slo nie ?

ako tu uz bolo napisane - toto su vsetko take jalove pokusy, ktore skorej nevyjdu, ako vyjdu a sral by som na to sa tym zapodievat. zamyslel by som sa nad tym, ci sa mi dana vec oplati aj s clom a ked nie, tak vobec by som dalej neokolkoval... alebo asi najbeznejsia moznost - " na colnici sa uvidi  Popiskujem si " - co vies co znamena  Žmurk
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #374 kedy: 27. Október , 2012, 09:39:57 »

ved hej..

ale furt mi neda
neskusal dakto platit na dva krat ?  a potom colnikom ukazat iba cast zaplatenych penazi .
cim sa paradne znizi vyrubane clo a dph ?

a bol by v tom cert aby na toto prisli  Ja som čert..
« Posledná zmena: 27. Október , 2012, 09:40:28 od brko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 23 otázok.