Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 01:01:15
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ebay  (Prečítané 159795 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #465 kedy: 16. December , 2013, 14:37:08 »

ked som ako seller uspesne predal v drazbe vec a peniaze su pripisane na paypal konte, mozem kludne vec odoslat, alebo je nieco, na co by som si mal davat pozor?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #466 kedy: 16. December , 2013, 14:44:46 »

ked som ako seller uspesne predal v drazbe vec a peniaze su pripisane na paypal konte, mozem kludne vec odoslat, alebo je nieco, na co by som si mal davat pozor?

Pozor, kupujuci si moze vymysliet, ze vec nedosla alebo podobne ojeby a poziadat Paypal o vratenie penazi, aj ked si mu vec poslal. Dost sa rozmohli tieto podvody v poslednom case. Posli az vtedy, ked z Paypalu mas peniaze stiahnute na Tvojom ucte. Aj vtedy moze Paypal oslovit banku, aby peniaze vratila, ale uz je to o dost komplikovanejsie. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #467 kedy: 16. December , 2013, 14:50:39 »

Pozor, kupujuci si moze vymysliet, ze vec nedosla alebo podobne ojeby a poziadat Paypal o vratenie penazi, aj ked si mu vec poslal. Dost sa rozmohli tieto podvody v poslednom case. Posli az vtedy, ked z Paypalu mas peniaze stiahnute na Tvojom ucte. Aj vtedy moze Paypal oslovit banku, aby peniaze vratila, ale uz je to o dost komplikovanejsie.  

Ale predsa s peniazmi na paypal konte viem disponovat az po 21 dnoch od pripisania, ak kupujuci nebude mat ziadny problem a keby mu to do tych 21 dni neprislo, ani by som neaktualizoval status na "odoslane", tak to by veru problem mal. Ci ako si to myslel?
« Posledná zmena: 16. December , 2013, 14:51:29 od Krtko » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #468 kedy: 16. December , 2013, 14:57:42 »

Ale predsa s peniazmi na paypal konte viem disponovat az po 21 dnoch od pripisania, ak kupujuci nebude mat ziadny problem a keby mu to do tych 21 dni neprislo, ani by som neaktualizoval status na "odoslane", tak to by veru problem mal. Ci ako si to myslel?

Peniazmi v Paypale disponujes hned ako Ti nabehnu. Mozes rovno platit alebo si ich dat hned previest na ucet a do 3 pracovnych dni ich mas na ucte.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #469 kedy: 16. December , 2013, 15:03:29 »

No nemas pravdu, ak ti pridu peniaze na paypal z ebay drazby, tak tym hned disponovat nevies.

Payment status: Completed - Funds not yet available

"For items listed and sold on eBay.com, eBay.ca and eBay.cafr, until you've established a successful sales history on eBay, funds from your sales will only be available to you, in most cases, 21 days after the buyer pays you. To get your funds sooner, quickly ship the order and provide us with required tracking references."
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #470 kedy: 16. December , 2013, 16:32:39 »

No nemas pravdu, ak ti pridu peniaze na paypal z ebay drazby, tak tym hned disponovat nevies.

Payment status: Completed - Funds not yet available

"For items listed and sold on eBay.com, eBay.ca and eBay.cafr, until you've established a successful sales history on eBay, funds from your sales will only be available to you, in most cases, 21 days after the buyer pays you. To get your funds sooner, quickly ship the order and provide us with required tracking references."

No tak viem co hovorim, kedze som nedavno platil cosi. Mozno to zavisi, aky typ uctu mas a ako dlho ho mas, neviem.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #471 kedy: 16. December , 2013, 18:21:45 »

No tak viem co hovorim, kedze som nedavno platil cosi. Mozno to zavisi, aky typ uctu mas a ako dlho ho mas, neviem.

A nepredaval si to len na ebay.de a len pre nemcov? ja som to mal nastavene na international a to, co mam v prispevku vyssie mam po prihlaseni v paypal. tie peniaze tam su, ale neda sa snimi 21 dni nic robit. A to nieje otazkou paypal konta, ale ebayiu
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #472 kedy: 16. December , 2013, 19:35:17 »

A nepredaval si to len na ebay.de a len pre nemcov? ja som to mal nastavene na international a to, co mam v prispevku vyssie mam po prihlaseni v paypal. tie peniaze tam su, ale neda sa snimi 21 dni nic robit. A to nieje otazkou paypal konta, ale ebayiu

Ano, predavam vzdy iba na nemeckom Ebay. Co ma prekvapilo, ze na americkom ani nemam moznost zriadit aukciu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #473 kedy: 16. December , 2013, 21:29:57 »

Ano, predavam vzdy iba na nemeckom Ebay. Co ma prekvapilo, ze na americkom ani nemam moznost zriadit aukciu.

vsak 2 strany dozadu si pisal ako to funguje a teraz pises, ako keby si tomu nerozumel. Alebo nerozumiem ja, ako si to myslel. Ked predsa das shipping pre cely svet, tak si Ta vedia dohladat a drazit tvoju vec aj z US.

Co sa tyka tej mojej drazby, tak mi asi nic ine neostava, len to poslat a dufat, ze chlapec vo francuzsku neklikne na "open the case" a nenasije na mna, ze som mu poslal tehlu v krabici. Jedine co ma napadlo, bolo nafotit si jak to balim cele do krabice.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #474 kedy: 16. December , 2013, 22:01:28 »

Jedine co ma napadlo, bolo nafotit si jak to balim cele do krabice.
alebo to natoc..a uvod mozes zacat tym, ze zbehnes kupit aktualne noviny do PNS-ky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #475 kedy: 17. December , 2013, 02:36:49 »

vsak 2 strany dozadu si pisal ako to funguje a teraz pises, ako keby si tomu nerozumel. Alebo nerozumiem ja, ako si to myslel. Ked predsa das shipping pre cely svet, tak si Ta vedia dohladat a drazit tvoju vec aj z US.

No ved na nemeckom si pochopitelne nastavim shipping iba v ramci EU. Na americkom, teda ked idem na www.ebay.com, tak ani nemam moznost kliknut na sell, kedze to tam nevidim. A zatial som neskusal som dat pri predaji na ebay.de weltweit shipping. A co sa tyka Paypalu, nechapem, vzdy mi idu peniaze previest hned. ?§!.

Aky mas typ uctu? Mas verified a premier account?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #476 kedy: 17. December , 2013, 03:56:22 »

No ved na nemeckom si pochopitelne nastavim shipping iba v ramci EU. Na americkom, teda ked idem na www.ebay.com, tak ani nemam moznost kliknut na sell, kedze to tam nevidim. A zatial som neskusal som dat pri predaji na ebay.de weltweit shipping. A co sa tyka Paypalu, nechapem, vzdy mi idu peniaze previest hned. ?§!.

Aky mas typ uctu? Mas verified a premier account?

cez .com to asi nejde. Ja som isiel cez .co.uk, shipping som mal nastaveny worldwide a vedeli moju vec vyhladat a drazit aj amici, takze rovnako to musi ist aj na .de. verified ucet mam, bez toho by som nevedel dat vec do drazby. nejaky plateny premiovy ucet nemam.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #477 kedy: 17. December , 2013, 13:05:19 »

nejaky plateny premiovy ucet nemam.

Premier account nie je plateny, suvisi to myslim s dobou a periodicitou pouzivania Paypalu. Zrejme preto nemozes disponovat hned peniazmi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
potkanX
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #478 kedy: 02. Január , 2014, 21:59:31 »

aj mne sa uz stalo, ze som predal, dostal zaplatene, peniaze previedol, a po par tyzdnoch paypal peniaze strhol naspak, bo italian reklamoval, ze mu nist nedoslo. poslal som paypalu sken podacieho listku s cislom zasielky, ale to mi ako doklad poslania uznane nebolo. na ucte som nejaku dobu mal minus, po dalsom obchode sa to refundovalo. vec bola nasledne reklamovana u nasej posty, ti poslali kus papiera, ze zasielka bola dorucena a fertig. tak sa to reklamovalo znovu, nech poslu nejaky doklad o doruceni, zatial je to stale v rieseni. ale vraj v italii sa podobne veci s dorucovanim, resp. podvodmi deju castejsie, uz som niekolkokrat videl u aukcii striktne pisane "NO SHIPPING TO ITALY" a viem, ze od najblizsej aukcie to budem pisat aj ja.
posielal som uz s malou dusickou baliky na ukrajinu aj do bieloruska a to vsetko bolo bez najmensich problemov.
plus, myslim ze do buducna budem posielat cez nejaku kuriersku sluzbu, a nie cez postu. potrebujem niekoho, kde skutocne budem moct zasielku sledovat nielen pokial neopusti slovensko, ale az ku adresatovi, a dostanem na vyziadanie nejake potvrdenie o tom, ze to adresat obdrzal.
« Posledná zmena: 02. Január , 2014, 22:01:43 od potkanX » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #479 kedy: 12. Január , 2014, 04:35:03 »

daj potom vediet ako si dopadol.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 23 otázok.