Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
01. Máj , 2024, 09:31:24
Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ebay  (Prečítané 159996 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #480 kedy: 07. Február , 2014, 17:12:10 »

len pre info, ak bude niekto predavat na ebay.co.uk, davajte bacha na 'buy it now' predaj - ja som teraz predal vec a skasirovali ma 10% + poplatky na paypal, ujebane! z 260gbp mi hned ujebal  paypal 10gbp, ebay mi dal 26 gbp fee, cize 36 poebanych libier za predaj 260 librovej veci. Keby som mal po ruke nikoho z tej firmy, asi ho zajebem
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #481 kedy: 07. Február , 2014, 17:15:50 »

Ebay spolahlivo pracuje na tom, ze za chvilu uz na nom budu inzerovat len obchody. Aukcie od fyzickych osob uz pomaly vymizli, nakolko Ebay totalne znevyhodnuje predavajuceho.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #482 kedy: 07. Február , 2014, 20:27:05 »

zrejme preto je dnes už vcelku bežné že nemci neponúkajú možnosť platby cez paypal ale musíš prevodom
« Posledná zmena: 07. Február , 2014, 20:27:21 od pelko » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #483 kedy: 07. Február , 2014, 20:31:58 »

zrejme preto je dnes už vcelku bežné že nemci neponúkajú možnosť platby cez paypal ale musíš prevodom

lenze aj v takom pripade bude ebay od predavajuce pytat ten poplatok z predaja, nie? akurat neviem, ako to v takom pripade vymozu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #484 kedy: 07. Február , 2014, 20:36:21 »

lenze aj v takom pripade bude ebay od predavajuce pytat ten poplatok z predaja, nie? akurat neviem, ako to v takom pripade vymozu.

Vymoct je to problematicke, ale najprv Ti obmedzia a potom stopnu konto.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #485 kedy: 07. Február , 2014, 20:45:19 »

Vymoct je to problematicke, ale najprv Ti obmedzia a potom stopnu konto.

tak som si to asi predstavoval. cize ziadna vyhra, ak uz ma clovek za sebou nejaky slusny feedback. a okrem ineho, bez moznosti platby paypalom ani nieje mozne vytvorit drazbu so shippingom pre celu EU alebo international.
Zaznamenané
potkanX
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #486 kedy: 12. Apríl , 2014, 23:00:04 »

daj potom vediet ako si dopadol.

no nedopadol som nijako. posta to riesila dva mesiace a nakoniec mi dodali kopiu italianskeho dokladu, kde prijemca podpisal prevzatie. lenze paypal mal otvorenu case nejake dva tyzdne a kym od italianov dosiel doklad, tak case bola uzavreta v prospech italiana, to, ze som im poslal doklad o poslani, im nestacilo. a ked je case raz uzavreta, uz ju nie je mozne nijako otovrit znovu. italian na mejly ohladom vysvetlenia nijako nereagoval. cize bude to italianska posta dala niekomu, kto nahodou vedel pisat, alebo italian dostal zasielku, vypytal si od paypalu naspak zaplatene a spolahol sa, ze kym sa doklady dostanu ku mne, bude case uzavreta. v kazdom pripade som ja ten nahraty.
horsie je, ze zacinam mat strach, ze ma fcileki natiahol jeden predavajuci z germanie, ked zacnu odrbavat este aj nemci, tak uz skutocne neviem, s kym sa bude dat obchodovat.
Zaznamenané
potkanX
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #487 kedy: 12. Apríl , 2014, 23:02:58 »

zrejme preto je dnes už vcelku bežné že nemci neponúkajú možnosť platby cez paypal ale musíš prevodom

nemci nikdy paypalu nejako masovo neprepadli. ale nemam pocit, ze by paypalu u nich nejako ubudalo, prijde mi to percentualne furt rovnake, asi tak 10-20%. ale fcil je celkom mile, ze jako su ty nove pravidla bankovych prevodov, ze platba v ramci eurozony je na nemeckom ucte na druhy den po odoslani.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #488 kedy: 25. Apríl , 2014, 07:58:14 »

Inak Ebay bude postupne zdochynat, kedze ma uz tak nevyhodne podmienky pre sellerov, ze o nejaky cas na nom budu inzerovat iba velke obchody, nie fyzicke osoby. Mimo znevyhodnenia kvoli prilisnej ochrane kupujuceho ma nedavno totalne dorazilo nenapadne zdrazenie.

Ak sa preda nieco drahsie nad 2000 EUR, tak aicky sa uctuje pausalny poplatok 200 EUR, co je absolutny vrchol. Cize predate gitaru za 2100 EUR, 200 EUR ide dolu a dalsich asi 70 stiahne hned Paypal. Cize dostanete 1830 Bavím sa skvele. Preto na nom pomaly vymizli klasicke aukcie beznych sellerov.

Skor sa dnes oplati kupovat cez ine portaly ala www.reverb.com, www.vintageandrare.com, fora atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #489 kedy: 01. Máj , 2014, 16:00:28 »

mam takyto problem. objednal som si nieco z USA, zaplatil paypalom, zasielka odoslana, ale od 10.4. sa nezmenil stav na usps tracking, vzdy je to Depart USPS Sort Facility LOS ANGELES, CA. nie je mozne, aby to tolko trvalo a netusim co s tym je, ani co s tym mam robit. na usps stranke nevidim ani ziadny info mail, kde by som vedel napisat, ci mi nevedia povedat ze co s tym je. predpokladam ze na slovenskej colnici to nieje, kedze som nedostal ziadny list a keby to tu aj bolo, tak ten tracking by tam nemal byt potom zaseknuty. co s tym?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #490 kedy: 01. Máj , 2014, 16:46:01 »

Toto sa presne stalo aj mne, ze sa zasielka zasekla dakde a zmizla aj v trackingu (tiez USPS). Ja som urgoval sellera, nech ich kontaktuje, ale stale sa nic nedialo. Zrazu sa to ale objavilo po dvoch tyzdnoch pomaly uz u nas na colnici. Cize realne to len sleduj, volaj na nasu postu, ci to tu uz nie je - niekedy oni magori sami zmenia tracking, cize preto Ti to mozno neukazuje, ze to je u nas.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #491 kedy: 01. Máj , 2014, 17:05:27 »

USPS tracking funguje len na uzemi USA pokial sa nic nezmenilo, cize akonahle to opusti USA nevies sledovat co sa so zasielkou dalej deje
« Posledná zmena: 01. Máj , 2014, 17:06:11 od styrioci » Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #492 kedy: 01. Máj , 2014, 17:09:53 »

USPS tracking funguje len na uzemi USA pokial sa nic nezmenilo, cize akonahle to opusti USA nevies sledovat co sa so zasielkou dalej deje

Presne preto som si naposledy radsej priplatil za FedEx  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #493 kedy: 01. Máj , 2014, 17:47:42 »

USPS tracking funguje len na uzemi USA pokial sa nic nezmenilo, cize akonahle to opusti USA nevies sledovat co sa so zasielkou dalej deje

Ano, po opusteni USA nefunguje, u nas az potom znovu nabehne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #494 kedy: 02. Máj , 2014, 20:01:01 »

Toto sa presne stalo aj mne, ze sa zasielka zasekla dakde a zmizla aj v trackingu (tiez USPS). Ja som urgoval sellera, nech ich kontaktuje, ale stale sa nic nedialo. Zrazu sa to ale objavilo po dvoch tyzdnoch pomaly uz u nas na colnici. Cize realne to len sleduj, volaj na nasu postu, ci to tu uz nie je - niekedy oni magori sami zmenia tracking, cize preto Ti to mozno neukazuje, ze to je u nas.

mne sa to ale zatial nebjavilo nikde uz po 3 tyzdnoch. preco kontaktovat postu? vsak okrem toho, ze su hotovi zo zivota, tak by to malo putovat rovno na colnicu, nie? na tu som pisal, ci to niekde neeviduju, ale zatial mi nedosla ziadna odpoved. nemaju cas.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 23 otázok.