Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 20:06:45
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako naladit svojpomocne klavir?  (Prečítané 23754 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« kedy: 05. Marec , 2010, 12:09:09 »

Teraz som sa dozvedel, ze naladenie klavira stoji 30 euro. Ak je klavir moc rozladeny, tak ho treba ladit 2x. Nemate niekto vedomosti alebo este lepsie skusenosti, ci sa da naladit klavir svojpomocne? Aky je postup, odkial zacat, na co treba dat pozor. Jedine, co si uvedomujem je, ze klavir ma liatinovy ram, su tam naozaj velke sily pnutia, strun je tam vela a na vysokych tonoch na jeden ton pripadaju az styri struny, ktore treba naladit rovnako. Poradi mi niekto? predstavujem si to tak, ze si vezmem elktornicku ladicku a mikrofon a poriadny kluc...a podme na to  Som frajer
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1 kedy: 05. Marec , 2010, 12:12:37 »

ak si slepy tak to naladis  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #2 kedy: 05. Marec , 2010, 12:18:50 »

Teraz som sa dozvedel, ze naladenie klavira stoji 30 euro. Ak je klavir moc rozladeny, tak ho treba ladit 2x. Nemate niekto vedomosti alebo este lepsie skusenosti, ci sa da naladit klavir svojpomocne? Aky je postup, odkial zacat, na co treba dat pozor. Jedine, co si uvedomujem je, ze klavir ma liatinovy ram, su tam naozaj velke sily pnutia, strun je tam vela a na vysokych tonoch na jeden ton pripadaju az styri struny, ktore treba naladit rovnako. Poradi mi niekto? predstavujem si to tak, ze si vezmem elktornicku ladicku a mikrofon a poriadny kluc...a podme na to  Som frajer
maximálne tri struny, potom smerom k basovým dve, jedna. ladiť 300 strún či koľko by sa mi fakt nechcelo, to ti je ľúto 30 euro?
a máš ladiaci kľúč? inak majú ho na výstave music expo
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. Marec , 2010, 12:23:23 »

tak tri, ja som klavir nemal otvoreny uz zi 10 rokov. Ano je mi luto, ked ich nemam...a rad sa ucim nove veci  :)  A predpokladam, ze ho treba naladit 2x, lebo je uz dost rozladeny, takze by to neostalo pri 30 euro...
« Posledná zmena: 05. Marec , 2010, 12:27:05 od opossum » Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 05. Marec , 2010, 12:24:20 »

dufam, ze okrem obvyklych radoby ftipnych bonmotov sa dockam aj nejakej viac-menej serioznej odpovede
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #5 kedy: 05. Marec , 2010, 12:30:03 »

ked si myslis ze naladis ako laik klavir tak si velmi fandis  Zdravíčko
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 05. Marec , 2010, 12:45:28 »

ked si myslis ze naladis ako laik klavir tak si velmi fandis  Zdravíčko

to este neviem, ci naladim. Vsak preto som dal ziadost o pomoc.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #7 kedy: 05. Marec , 2010, 12:46:08 »

dufam, ze okrem obvyklych radoby ftipnych bonmotov sa dockam aj nejakej viac-menej serioznej odpovede
Vtipna poznamka je tvoja tema Bavím sa skvele  Si sa zblaznil naladit svojpomocne klavir Bavím sa skvele
NEHROZIIIII!!!!!!! a je malo ludi čo to vedia a často dojde k tebe ladič a povie,že sa ani neda naladit.. Zdravíčko
Zaznamenané

johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #8 kedy: 05. Marec , 2010, 12:48:45 »

s nejakou million dollar ladičkou by som povedal, že aj máš šancu dospieť k úspechu Žmurk
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #9 kedy: 05. Marec , 2010, 12:50:13 »

s nejakou million dollar ladičkou by som povedal, že aj máš šancu dospieť k úspechu Žmurk
nehrozi...to sa ladi ladičkou ktorej sa hovori "Uši"
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 05. Marec , 2010, 12:52:28 »

no pani, ale nejako to rozvinte...nie len, ze sa to neda. Ten profesionalny ladic to robi ako? Nejako sa to naucil, nie? Mne ide o princip, ako sa to robi. Ze sa to neda, to su kecy - to ma nezaujima. To by som sem nedaval tu otazku, keby som si hned povedal, ze sa to neda. Napiste, preco sa to svojpomocne neda, a ja sa uz rozhodnem sam, ci sa do toho pustim, alebo nie...
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. Marec , 2010, 12:53:45 »

nehrozi...to sa ladi ladičkou ktorej sa hovori "Uši"

a vies o tom aj nieco viac? Tolko viem aj ja, ze ladic to ladi podla sluchu. Ale ako postupuje? Ktore tony najprv...a podobne...
« Posledná zmena: 05. Marec , 2010, 12:54:15 od opossum » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 05. Marec , 2010, 12:53:52 »

Teraz som sa dozvedel, ze naladenie klavira stoji 30 euro. Ak je klavir moc rozladeny, tak ho treba ladit 2x. Nemate niekto vedomosti alebo este lepsie skusenosti, ci sa da naladit klavir svojpomocne? Aky je postup, odkial zacat, na co treba dat pozor. Jedine, co si uvedomujem je, ze klavir ma liatinovy ram, su tam naozaj velke sily pnutia, strun je tam vela a na vysokych tonoch na jeden ton pripadaju az styri struny, ktore treba naladit rovnako. Poradi mi niekto? predstavujem si to tak, ze si vezmem elktornicku ladicku a mikrofon a poriadny kluc...a podme na to  Som frajer

nespoliehal by som sa na ladicku, jedine par referencnych tonov skrz po celej oktave a zvysok podla ucha. v zivote som to samozrejme neskusal, ale predstavujem si ako neskuseny laik, ze po prvej hodine ladenia by som dokonale ohluchol, takze by som sa k tomu zase vratil po 24 hodinach, a potom zase a takto si myslim, ze by som to za par dni nakoniec dal, lebo vsak preco by nie :) (aj ked ktovie ako  Popiskujem si ) ale nejaku radu oholadne toho samozrejme nemam. ale myslim, ze to uz ma kazdy trochu individualne, na ake veci je v ramci ladenia najcitlivejsi a co najlepsie rozoznava - niekto ma v uchu intervaly, niekto cele akordy, niekto tony za sebou v stupniciach... teda pokial nema absolutny sluch :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 05. Marec , 2010, 12:55:04 »

s nejakou million dollar ladičkou by som povedal, že aj máš šancu dospieť k úspechu Žmurk

v dnesnych dobach je nejaka moda ladicky precenovat.  :)
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 05. Marec , 2010, 12:56:54 »

nespoliehal by som sa na ladicku, jedine par referencnych tonov skrz po celej oktave a zvysok podla ucha. v zivote som to samozrejme neskusal, ale predstavujem si ako neskuseny laik, ze po prvej hodine ladenia by som dokonale ohluchol, takze by som sa k tomu zase vratil po 24 hodinach, a potom zase a takto si myslim, ze by som to za par dni nakoniec dal, lebo vsak preco by nie :) (aj ked ktovie ako  Popiskujem si ) ale nejaku radu oholadne toho samozrejme nemam. ale myslim, ze to uz ma kazdy trochu individualne, na ake veci je v ramci ladenia najcitlivejsi a co najlepsie rozoznava - niekto ma v uchu intervaly, niekto cele akordy, niekto tony za sebou v stupniciach... teda pokial nema absolutny sluch :)

jasne, to mas pravdu. Ja rozmyslam nad tym, ze napriklad naladit najprv oktavy (teda napriklad tony "C") , a to aj koli tomu, aby tie "doladovacie pnutia" boli rozlozene rovmomerne po celom rame a potom dajme tomu zas velke intervaly v oktavach a tak postupne vsetky tony...a furt dokola korekcie :)
« Posledná zmena: 05. Marec , 2010, 12:58:02 od opossum » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.