Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 09:12:22
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako naladit svojpomocne klavir?  (Prečítané 23752 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #30 kedy: 05. Marec , 2010, 13:08:17 »

nemam, na to bude sluzit ladicka  Bavím sa skvele
ta ti je na koko*t Na zdravie!  ani orchester sa neladi podla ladičky
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 05. Marec , 2010, 13:09:42 »

tie 2 struny sa rozladia  k tej jednej aby to robilo efekt

a to myslis vazne? podla mna nejake grand piano nie je tak naladene. Mozno honky-tonky piano. To vies naisto, alebo len sa domnievas?
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 05. Marec , 2010, 13:11:12 »

ta ti je na koko*t Na zdravie!  ani orchester sa neladi podla ladičky

orchester sa ladi? ladia sa samostatne nastroje, nie?
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 05. Marec , 2010, 13:12:03 »

depth, delay, rate, mix :)

jo, pozriem sa , ci nemam na zadnej strane nejake cudliky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #34 kedy: 05. Marec , 2010, 13:14:11 »

a to myslis vazne? podla mna nejake grand piano nie je tak naladene. Mozno honky-tonky piano. To vies naisto, alebo len sa domnievas?

to mi ladic hovoril  lebo tiez som 10 rokov sa na to pytal ked som doma ladil klavir  Bavím sa skvele    ked je uplne rozhaseny nieco naladis ale poriadne urcite nie. a hrat na rozladenom klaviri akurat pokazi sluch
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #35 kedy: 05. Marec , 2010, 13:16:12 »

orchester sa ladi? ladia sa samostatne nastroje, nie?
Orchester sa ladi, predstav si. :) Normalne sa zohravaju a ladia nastroje dokopy. Hlavne dychove nastroje.  Žmurk Kedysi som chodil na orchestrove skusky, videl som a cakal som aj polhodky, hodku, kym vsetci budu zoladeni.

Klavir svojpomocne nenaladis a ak ano, tak potrebujes velku davku trpezlivosti. Da sa to, stlacis klaves a doladis TRI struny v rovnakom tone. Podobne ako 12 strunna gitara. A ak takto naladis 88 klaves, tak vela stastia. To trva den, dva... a o novych strunach ani nehovorim. Sesternica hraje na cimbal - x krat som videl ako meni struny a ladi... Potrebujes specialne kluce, vedomosti ako dotiahnut, kolko, kde... atd... povedal by som, take mensie Know - how.  Zdravíčko
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 05. Marec , 2010, 13:20:39 »

Orchester sa ladi, predstav si. :) Normalne sa zohravaju a ladia nastroje dokopy. Hlavne dychove nastroje.  Žmurk Kedysi som chodil na orchestrove skusky, videl som a cakal som aj polhodky, hodku, kym vsetci budu zoladeni.

Klavir svojpomocne nenaladis a ak ano, tak potrebujes velku davku trpezlivosti. Da sa to, stlacis klaves a doladis TRI struny v rovnakom tone. Podobne ako 12 strunna gitara. A ak takto naladis 88 klaves, tak vela stastia. To trva den, dva... a o novych strunach ani nehovorim. Sesternica hraje na cimbal - x krat som videl ako meni struny a ladi... Potrebujes specialne kluce, vedomosti ako dotiahnut, kolko, kde... atd... povedal by som, take mensie Know - how.  Zdravíčko


to know-how by som uvital. Snad niekto neskor mieco donesie  Žmurk
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #37 kedy: 05. Marec , 2010, 13:21:59 »

Orchester sa ladi, predstav si. :) Normalne sa zohravaju a ladia nastroje dokopy. Hlavne dychove nastroje.  Žmurk Kedysi som chodil na orchestrove skusky, videl som a cakal som aj polhodky, hodku, kym vsetci budu zoladeni.

Klavir svojpomocne nenaladis a ak ano, tak potrebujes velku davku trpezlivosti. Da sa to, stlacis klaves a doladis TRI struny v rovnakom tone. Podobne ako 12 strunna gitara. A ak takto naladis 88 klaves, tak vela stastia. To trva den, dva... a o novych strunach ani nehovorim. Sesternica hraje na cimbal - x krat som videl ako meni struny a ladi... Potrebujes specialne kluce, vedomosti ako dotiahnut, kolko, kde... atd... povedal by som, take mensie Know - how.  Zdravíčko
to je daleko zložitejšie toto by bolo jednoduch ,ked to naladiš dokonalo podla ladičky všade ,tak ti to nebude ladit,
toto si na začiatok naštuduj..vela štastia Bavím sa skvele

Temperované ladenie

Ladenie, kde pomer medzi poltónmi je rovnaký, sa nazýva temperované rovnomerné ladenie. Pri temperovanom ladení napríklad relatívna frekvencia kvinty, ktorá je vzdialená 7 poltónov od primy, je Kna7 = 1,4983. Vidíme, že oproti čistému ladeniu je táto frekvenia trošku nižšia ako 1,5. Ak sú ale naladené temperovaným ladením všetky nástroje hrajúce súčasne v orchestri, rozdiel vo frekvencii tónov sa neprejaví a skladba znie čisto.
Hra na nástroji s temperovaným ladením nedosahuje lahodnosť čistého ladenia, pretože tu nie sú úplne presne dodržané Pythagorom objavené pomery, napr. 3:2 pri kvinte. Výhodou je, že oktáva je rovnomerne rozdelená na 12 poltónov, čo má oveľa väčšie praktické využitie. Rovnomernosť je výhodná aj pri umelej syntéze tónov napríklad v elektronických syntetizátoroch a klavíroch, kde jednotlivé tóny generuje laditeľný oscilačný obvod.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #38 kedy: 05. Marec , 2010, 13:22:07 »


to know-how by som uvital. Snad niekto neskor mieco donesie  Žmurk
Ku know-how sa dostanes praxou - zistovanim ako veci funguju. Myslim, ze to Ti nikto neprezradi. Nie, aby to bolo tajomstvom, skor to bude sluchom, dlhorocnymi skusenostami.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #39 kedy: 05. Marec , 2010, 13:24:18 »

know how daj si EMG 81 nad strunu na klaviri, pakovy kluc a brnkaj s brnkatkom na strunu a doladuj :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #40 kedy: 05. Marec , 2010, 13:25:15 »

temperovane ladenie musiš mat v ušku a to asi nehrozi...ladička ti je na k.....T
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 05. Marec , 2010, 13:30:55 »

temperovane ladenie musiš mat v ušku a to asi nehrozi...ladička ti je na k.....T

jo, tak som dospel zatial k zaveru, ze naladim napriklad "c" vo vsetkych oktavach, a ostatne  tony vnutri oktav podla sluchu, pripadne si dopomozem ladickou (nejako)  :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #42 kedy: 05. Marec , 2010, 13:32:41 »

jo, tak som dospel zatial k zaveru, ze naladim napriklad "c" vo vsetkych oktavach, a ostatne  tony vnutri oktav podla sluchu, pripadne si dopomozem ladickou (nejako)  :)

ale joe spravne hovori ze tam su tony temperovane to sa ladi podla sluchu v intervaloch ladickou si asi naladis len ten prvy ton  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 05. Marec , 2010, 13:33:37 »

alebo tie Gibson mechaniky co maju na tych Robot LP mozno keby si nasadil na tie sroby, tak sa to spravi samo :)
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #44 kedy: 05. Marec , 2010, 13:34:19 »

ale joe spravne hovori ze tam su tony temperovane to sa ladi podla sluchu v intervaloch ladickou si asi naladis len ten prvy ton  Bavím sa skvele
UFF už nevladzem Bavím sa skvele zavolaj si ladiča Si píš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 23 otázok.