Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 10:24:33
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako naladit svojpomocne klavir?  (Prečítané 23790 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« Odpoveď #75 kedy: 07. Marec , 2010, 17:58:09 »

A videl si operáciu slepáka ?  Jednoduchšie ako naladit klavír.  Žmurk
Jasne a vies co je este jednoduchsie? Operacia stehenneho klbu - staci sledovat instrukcie. http://www.edheads.org/activities/hip/swf/index.htm Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #76 kedy: 07. Marec , 2010, 21:25:17 »

a co sa Vam nevidi na tom, ze Opossum, dospely clovek s vlastnym rozumom sa zamysla, ci si nenaladi klavir sam ? som presne rovnaky, tiez by som sa zamyslal, ci to neskusim sam a ked ne, tak ladica mozem zavolat neskorej vzdy...
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #77 kedy: 07. Marec , 2010, 21:45:56 »

K nam dosiel ladic a zistil, ze treba aj zbrusit kladivka. Tiez to ladil normalnou ladickou (U) a uchom.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #78 kedy: 07. Marec , 2010, 21:49:15 »

oposum kupil klavir za 20E tak mu je vela dat 30E za ladica
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
yeah
Hosť
« Odpoveď #79 kedy: 08. Marec , 2010, 00:05:58 »

a co sa Vam nevidi na tom, ze Opossum, dospely clovek s vlastnym rozumom sa zamysla, ci si nenaladi klavir sam ? som presne rovnaky, tiez by som sa zamyslal, ci to neskusim sam a ked ne, tak ladica mozem zavolat neskorej vzdy...
Vsak co ja ho nesledujem, ze kolko ma rokov, kde robi atd. Je to pekny umysel rozvijat svoje DIY v tomto smere, ale zial realita je taka, ze toto je diskusia a ja som tu predlozil uplne logicky odovodnenu verziu. Tak jak neutekas z roboty 3 hodiny skorej domov aby si si uvaril kuraciu polievku a rezen, ale radsej ostanes v robote hodinku "navyse" a zarobis si na porciu v restauracii, tak mi pride take sudruhovske riesenie zapodievat sa tym, ked mu tu kazdy pise ze profikovi to dlho trva, nieto laikovi, cize zajebat s tym zopar dni, plus hladat, prekladat "tutorialy" na nete, prist o nervy a v konecnom dosledku je uplne miziva sanca, ze vysledok bude uspokojivy, alebo co i len porovnatelny s profikom ladicom, tak sa na to vyserem a fakt si urobim nadcas v robote, alebo co. Ja dokazem byt aj solidarny a chapem take chute, ale niekedy je lepsie sa ocitnut v realite hned na zaciatku. Kazdopadne - vela stastia.
« Posledná zmena: 08. Marec , 2010, 00:06:54 od Pablo Woozy » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 08. Marec , 2010, 00:48:39 »

aj mne by sa páčila myšlienka si naladiť klavír sám, keby so ho doma mal. Ale pri cene 30€ to nie je také tragické, radšej ako stráviť x-dní na nete skúmaním tutoriálov na ladenie, by som zavolal ladiča a sledoval ho pri práci. Zistil by som, čo je k tomu treba, aký má systém a možno nabudúce by som sa do toho už vedel pustiť sám. Ale skôr si nie..  :)
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #81 kedy: 08. Marec , 2010, 13:36:05 »

pani, zabavne citanie od vas  Som frajer
rastis ma pravdu: ano, bavi ma ucit sa nove veci. Vela veci som si spravil doma sam, nabytok napriklad...ale o tom tu nechcem teraz. Ved na gitarara sa tiez musi absolvovat stredna skola a pritom mnoho chalanov si spravi gitaru na kolene, a celkom dobru,. Podobne je to so zosilovacmi, bednami atd. To je o sikovnosti a nadseni. Niekto rad zaraba prachy a vsetko si kupi alebo da urobit, niekto zas naopak. Ja radsej ako stravit v robote otupujuci nadcas, tak si nastudujem ten tutorial, skusim klavir naladit...a uvidim. Mozno ze sa zo mna vypracuje dobry ladic pian, a zacnem sa tym zivit, kto vie :)
Ja mam radsej tovrivy pristup k zivotu, ako styl makat v robote do umoru a potom tie peniaze prejebbat na komercny tovar a sluzby. Nervravim, ze ladenie piana je komercna zalezitost..ale vsetko som uz vlastne objasnil  Na zdravie!

Musicman: ano, klavir mam, znacku PETROF a ma uz vyse 35 rpkov. A za cely cas nebol ledany, takze by to uz potreboval. Je vsak u rodicov na RD, v panelaku by bolo ho zbytocne mat a vlastne na nom uz dlho nehravam. Takze o tom ladeni uvazujem vyhladovo, a to aj z toho dovodu, keby som ho chcel predat...myslim, ze lahsie ho predam naladeny, ako rozladeny. :)

Pablo Woozy :
ja tu posledny rok pisem velmi malo, takze predpokladam, ze o mne vies trt makovy  Bavím sa skvele

temu nepremazem ani nezamykam, nech sa kazdy zabavi na prispevkoch po svojom  Zdravíčko
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #82 kedy: 08. Marec , 2010, 13:53:35 »



Musicman: ano, klavir mam, znacku PETROF a ma uz vyse 35 rpkov. A za cely cas nebol ledany, takze by to uz potreboval. Je vsak u rodicov na RD, v panelaku by bolo ho zbytocne mat a vlastne na nom uz dlho nehravam. Takze o tom ladeni uvazujem vyhladovo, a to aj z toho dovodu, keby som ho chcel predat...myslim, ze lahsie ho predam naladeny, ako rozladeny. :)



tak to ti mozem hned povedat ze sa mozes vysrat na ladenie lebo ked ho chces predat tak pri prevoze sa total rozladi  Bavím sa skvele   naladit sa musi aj tak na novom mieste  Na zdravie!   
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #83 kedy: 08. Marec , 2010, 13:57:34 »

presne tak
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #84 kedy: 08. Marec , 2010, 13:59:19 »


tak to ti mozem hned povedat ze sa mozes vysrat na ladenie lebo ked ho chces predat tak pri prevoze sa total rozladi  Bavím sa skvele   naladit sa musi aj tak na novom mieste  Na zdravie!   

to som tiez pocul. Ale ked sme ho kupili, tak sa previezol k nam, a nebol rozladeny. No ale budem mat ciste svedomie, ze som predal dobry klavir a nebude mi niekto porom bachat o hlavu, ze ved rozladeny uz bol, nie?
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #85 kedy: 08. Marec , 2010, 14:01:29 »

to som tiez pocul. Ale ked sme ho kupili, tak sa previezol k nam, a nebol rozladeny. No ale budem mat ciste svedomie, ze som predal dobry klavir a nebude mi niekto porom bachat o hlavu, ze ved rozladeny uz bol, nie?

radsej by som to nechal na profi ladica nech si ho zavola novy majitel. tiez hybat s ladiacou mechanikou zbytocne  netreba. a pri prevoze sa urcite rozladi zalezi od mechaniky a ako daleko pojde
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #86 kedy: 08. Marec , 2010, 14:02:25 »

zbytocne, povies, ze je rozladeny... teraz je zima tiez, takze to rozladenie bude znacne. alebo ho nalad a 30 Eur pripocitaj k cene kupujuceho
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #87 kedy: 08. Marec , 2010, 17:17:32 »

Niekto rad zaraba prachy a vsetko si kupi alebo da urobit, niekto zas naopak. Ja radsej ako stravit v robote otupujuci nadcas, tak si nastudujem ten tutorial, skusim klavir naladit...a uvidim. Mozno ze sa zo mna vypracuje dobry ladic pian, a zacnem sa tym zivit, kto vie :)
Ja mam radsej tovrivy pristup k zivotu, ako styl makat v robote do umoru a potom tie peniaze prejebbat na komercny tovar a sluzby. Nervravim, ze ladenie piana je komercna zalezitost..ale vsetko som uz vlastne objasnil  Na zdravie!
No, samozrejme ked trpis v praci, tak chapem, ze je to pre teba prijemnou psychohygienou. Mas pravdu, nic o tebe neviem. Btw. tvorivy pristup k zivotu neznamena, ze z teba musi byt odbornik na vsetko. Ale niektori ludia si nato potrpia.

+ samozejme


tak to ti mozem hned povedat ze sa mozes vysrat na ladenie lebo ked ho chces predat tak pri prevoze sa total rozladi  Bavím sa skvele   naladit sa musi aj tak na novom mieste  Na zdravie!   
OWNED  :)
« Posledná zmena: 08. Marec , 2010, 17:19:40 od Pablo Woozy » Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #88 kedy: 08. Marec , 2010, 17:33:12 »

No naladiť klavír by som si tiež rád skúsil, len mám trochu strach z poškodenia, klavír nie je sranda čo rastie voľne na stromoch Bavím sa skvele
Každopádne držím palce a ak sa do toho dáš, napíš report, ja ti fandím.

Ja som sa chcel inak spýtať, to každý ladič je slepý či čo ? Bavím sa skvele Moji strýkovci vlastnia nejaký jednoduchý 30 ročný Petrof a pred dvoma rokmi sa im podarilo vymáknuť ladiča ktorý bol ladiť pár klavírov u nás v ZUŠke a tiež bol slepý. A veľmi starý.

Prihodila sa im aj srandovná situácia, že teta si varila nejakú low-cost hnusnú sáčkovú polievku z Lidla a keď ladič skončil prácu, zišiel z podkrovia a cítil to, sadol si na stoličku a že "to jste nemusela, jste strašne zlatá".
Tak mu to dala, on to zjedol a pochvaľoval "ďěkují vám, tohle som ještě nezažil u nikoho že by mi dali polívku" ha ha ha
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #89 kedy: 08. Marec , 2010, 17:39:54 »


tak to ti mozem hned povedat ze sa mozes vysrat na ladenie lebo ked ho chces predat tak pri prevoze sa total rozladi  Bavím sa skvele   naladit sa musi aj tak na novom mieste  Na zdravie!   
.. ale on nepíše,že ho chce hned predat  Na zdravie!   a nechápem,prečo všetkych tak strašne trápi,že si chce sám naladit klavír,kua šak ked chce,nech ladí,čo je na tom také hrozne,že ho všetci odhovárate ?  Na zdravie! šak nejde zavraždit Alfa ani zožrat mačku  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.