Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 04:04:52
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dotaznik pre potreby DP  (Prečítané 8527 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #45 kedy: 09. Marec , 2010, 15:59:11 »

ale samozrejme ze je to aj o tom, aby si to clovek predstavoval a na zaklade toho odpovedal. clovek nemusi mat v plane ist nahravat do studia, aby napisal svoj nazor, ci sa mu paci zvuk zo slovenskych studii alebo kolko by bol ochotny zaplatit za studio. moze byt napr. clovek, ktory by do studia urcite isiel, kebyze ma kapelu, ale kedze ju nema, tak neplanuje ist do studia. to ale neznamena, ze jeho vyplnenie dotaznika je zbytocne. co ked si tu kapelu o mesiac najde a o pol roka uz bude chciet ist do studia. to plati aj o ozvucovani. cloveka ani nenapadne organizovat koncert a o mesiac uz moze robit akusticky festival, ako je tu jedna tema. preto su hodnotne aj odpovede ludi, ktori zatial nemaju v plane nieco nahravat alebo organizovat, lebo sa to moze v buducnosti zmenit.

tiez kebyze dostanes dotaznik na to, ktore interierove doplnky Porsche sa ti paci, tak ho nevyplnis, lebo si Porsche nemas v plane kupit?   Žmurk

vela keby. aktivny muzikant nemusi mat sajn o cenach okolo ozvucovania ci nahravania. moze napisat, ze hypoteticky by ozvucoval alebo nahraval, ale dalsimi otazkami ho ta aknketa len tlaci do dalsich hypotetickych odpovedi...

ja za seba - ked raz za cas na nejakom webe na mna vysoci anketa, tak ju zacnem ak sa mi chce vyplnovat. ak ma tlaci do hypotetickych odpovedi, ktore si defacto len tak vymyslam zbrucha, tak si poviem, ze taketo odpovede anketarom asi nepomozu a idem od toho, naco marnit cas... a takto som to mal aj pri tejto ankete, zahltila ma otazkami, na ktore by som si odpovede musel vymyslat len tak - hocijak.
Zaznamenané
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #46 kedy: 09. Marec , 2010, 16:13:12 »

ja ti rozumiem, len ty tam nemas stavane tie otazky tak, ze KEBY, mas to formulovane inak :)..trebars otazka cislo 9. Mali by ste zaujem nahravat v nahravacom studiu? Ked odpoviem, ze NIE, tak na dalsie otazky mam ako odpovedat? Pretoze vychadzaju z predpokladu, ze clovek odpovie na otazku c.9 ANO :)

sranda je, ze Ty pises, ze je tam malo KEBY a ze by otazky mali byt formulovane viac s KEBY a Rastis pise, ze ich tam zas moc vela  Bavím sa skvele

ja chapem tomuto kvazi rozporu, ze je otazka "ci mate zaujem nahravat v studiu" a ked clovek odpovie "nie", tak tie dalsie otazky sa mozu zdat zbytocne. lenze zbytocne nie su. ide o to, ze aj ked clovek, co vyplna otazky, nema v dohladnej dobe zaujem o nahravanie, v dotazniku sa pytam, ze ak by mal, tak ake podmienky by si predstavoval. myslim ze to nie je tazke si to domysliet a kazdy ma to svoj nazor. ak clovek nema skutocne vobec ziadny zaujem ani o nahravanie ani o hranie koncertov (s cim organizacia a ozvucovanie koncertov suvisi), tak potom fakt nema zmysel, aby dotaznik vyplnal. ale nepoznam ale ziadneho muzikanta, ktory by nemal ani hypoteticky zaujem o nahravanie alebo hranie koncertu a tym padom by bol prenho dotaznik uplne bezpredmetny.


vela keby. aktivny muzikant nemusi mat sajn o cenach okolo ozvucovania ci nahravania. moze napisat, ze hypoteticky by ozvucoval alebo nahraval, ale dalsimi otazkami ho ta aknketa len tlaci do dalsich hypotetickych odpovedi...

ja za seba - ked raz za cas na nejakom webe na mna vysoci anketa, tak ju zacnem ak sa mi chce vyplnovat. ak ma tlaci do hypotetickych odpovedi, ktore si defacto len tak vymyslam zbrucha, tak si poviem, ze taketo odpovede anketarom asi nepomozu a idem od toho, naco marnit cas... a takto som to mal aj pri tejto ankete, zahltila ma otazkami, na ktore by som si odpovede musel vymyslat len tak - hocijak.

ktore konkretne otazky su natolko hypoteticke, aby si na ne nemohol mat relevantny nazor? ak so dokazes predstavit, ze chces ist nahravat do studia, alebo urobit nejaky lokalny koncert, na vsetky otazky sa da relevantne odpovedat.   
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 09. Marec , 2010, 16:20:37 »

ako vravim, ja som odpovedat nedokazal, ale tak snad si zozbieral napriek tomu dostatok relevantnych informacii  Na zdravie!

skus si ale porovnat profesionalne zostavene ankety - jednu taku som napriklad vyplnal nedavno, co sa tam dali stiahnut tie free sample - tam bolo presne vidno, ze co zistuju, co ich zaujima a tak aj mali postavene otazky s odpovedami...

http://www.soundsonline.com/free-orchestra
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #48 kedy: 09. Marec , 2010, 16:21:58 »

7_rockov_stare_struny - teraz som si to zas otvoril a vazne je ta anketa cela napisana zle, napr. otazka c. 14 Čo Vám všeobecne nevyhovuje na slovenských štúdiách (Môžete označiť aj viac odpovedí.) Toto si mozem fakt zavriet oci a klikat mysou a co trafim, to tam aj necham, lebo ked som nikdy v ziadnom studiu nebol, tak sa k tomu proste neviem vyjadrit :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #49 kedy: 09. Marec , 2010, 17:34:22 »

ako vravim, ja som odpovedat nedokazal, ale tak snad si zozbieral napriek tomu dostatok relevantnych informacii  Na zdravie!

skus si ale porovnat profesionalne zostavene ankety - jednu taku som napriklad vyplnal nedavno, co sa tam dali stiahnut tie free sample - tam bolo presne vidno, ze co zistuju, co ich zaujima a tak aj mali postavene otazky s odpovedami...

http://www.soundsonline.com/free-orchestra

pozri, mozme sa bavit o sposobe tvorby marketingovych dotaznikov, ak mas zaujem, len neviem, ci to nebude otravovat ostatnych, co to bude citat (ak vobec niekto).

skusim tak v skratke. ide o to, ze Ty ako respondent si nebol spokojny so situaciou, ze dotaznik sa Ta pyta na detaily ohladom situacie, ktoru nemas v plane v blizkej dobe riesit (nahravanie alebo ozvucovanie). pointa je vsak v tom, ze prave tieto situacie su jadrom dotaznika a pri tvorbe dotaznika som pocital s tym, ze aj ked respondent nebude mat primarny zaujem v dohladnej dobe o nahravanie alebo ozvucovanie, bude si vediet predstavit situaciu, kedy by o tieto sluzby zaujem mal a nasledne bude vediet zhodnotit kriteria, ktore by mala dana sluzba splnat. nemyslim si, ze je pre Teba alebo kohokolvek ineho takze si predstavit, ze by robil nejaky lokalny koncert a chcel by nanho ozvucenie a tiez nie je take tazke povedat kriteria, vratane ceny. napr. ja sa v ramci dotaznika nepytam, ake su obvykle ceny (co nemusi bezny respondnet vediet), ale aku si potencialny zaujemca o sluzbu predstavuje cenu, teda kolko by si sam laicky tipol za take ozvucenie. pripadne, ked uz ma skusenost, kolko si mysli, ze je adekvatne.

tiez je problem v tom, ze dotanzik ma sirsi zaber (nahravanie aj ozvucovanie) a odpoveda na neho viacero typov respondentov, ktori maju rozdielne vychodiskove situacie (zacinajuci muzikant, pokrocili samouk bez kapely, profi muzikant, co hra koncert kazdy tyzden atd.). dotaznik, dokazal otazkami a odpovedami zahrnut takmer vsetky mozne situacie a vsektych potencialych respondentov, by bol omnoho dlhsi a nikomu by sa ho nechcelo citat.

dotaznik je teda z tychto logickych  dovodov kratsi a jednoduchsi. predpokladam, ze respondent, ktory odpovie NIE na otazku, ci ma zaujem o ozvucenie alebo nahravanie, bude pri tejto odpovedi chapat, ze tato odpoved nie je prekazkou toho, aby zodpovedal aj dalsie otazky suvisiace s temou. otazka je postavena na zistenie momentalneho zaujmu o sluzbu alebo zaujmu v blzikej buducnosti. ako som povedal, aj ked niekto povie nie, tak to neznamena, ze o pol roka sa to nezmeni a nie je to teda dovod, aby neodpovedal na dalsie otazky.

ak je to pre niekoho neriesitelny filozoficky problem, vymysliet si ako by asi vyzeral koncert, ktory by organizoval, alebo ako by vyzeralo nahravanie, ktore by chcel s kapelou, aj ked nema nic z toho v blizkej buducnosti v plane, nech dotaznik nevyplna a je to.

a este by som rad vedel, ake konkretne chyby obsahuje moj dotaznik, napr. aj v porovnani s dotaznikom, na ktory si dal link. zatial jedinu chybu si uviedol ten problem s tym, ze respondnet odpovie "nie" na otazku ci ma zaujem o nahravanie alebo ozvucovanie a potom dalej odpoveda na otazky ohladom tychto veci. je to vec nazoru, ci je to problem alebo nie, moj nazor je taky, ze to problem nie je, Ty mas asi iny nazor. ja to za chybu nepovazujem, vyssie je vysvetlene preco. okrem toho, ak by respondent na otazku ci ma plane nahravat alebo ozvucovat odpovedal nie a dalej by uz neodpovedal, prakticky polovica dotazniku alebo cely dotaznik by nebol vyplnena, cim by vlastne dotaznik stracal zmysel.

takze poprosim dalsie vyhrady, ale konkretne a pokial mozno, uz nie k tejto veci, ktoru som sa snazil vysvetlit.




7_rockov_stare_struny - teraz som si to zas otvoril a vazne je ta anketa cela napisana zle, napr. otazka c. 14 Čo Vám všeobecne nevyhovuje na slovenských štúdiách (Môžete označiť aj viac odpovedí.) Toto si mozem fakt zavriet oci a klikat mysou a co trafim, to tam aj necham, lebo ked som nikdy v ziadnom studiu nebol, tak sa k tomu proste neviem vyjadrit :)

toto mi pride ako fakt hladanie chyb tam kde nie su. za prve, je tam aj odpoved "nemám žiadne výhrady", pre tych, ktori nemaju ziadne vyhrady, ci uz z dovodu, ze nikdy v studiu neboli, alebo v studiu boli, ale nic im nevadilo. je to zamerne iba jedna odpoved, aby respondent nemusel citat dve odpovede, ktore som tu vypisal.

za druhe, nemusel som byt nikdy v studiu, aby som vedel zodpovedat a mat nazor na dalsie otazky.

ohladom odpovede "nie som spokojný s kvalitou zvuku nahrávok v slovenských štúdiách", staci si vypocut niektore slovenske albumy nahrate v "kvazi studiach".

dalsia mozna odpoved "cena za nahrávku v štúdiu neodráža výslednú kvalitu", na tu som tiez nemuselk byt v studiu, napr. kamos bol v studiu a nahral CD za 1000 euro a vysledok je horsi ako na demaci zo skusobne. pripadne staci porovnat ceny za nahravanie a ukazky vysledkov studia.

odpoved "málo času na nahrávanie" sa da vypocitat jednoducho z ceny studia na hodinu a poctom penazi, ktore ma zaujemca o nahravanie k dispozicii.

"nekvalitná výbava v štúdiu" sa zistit aj podla internetovej stranky.

jedina odpoved "nie som spokojný s ľudským prístupom v štúdiách" sa da zodpovedat az po tom, ako bol clovek v studiu, ostatne sa daju aj bez toho a moze mat na ne nazor aj bezny amater, ktory nikdy v studiu nebol.
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #50 kedy: 09. Marec , 2010, 17:36:52 »

Aach jaj... do pice matere s vami :)

Sak ked to nechcete vyplnovat jebte na to, ked chcete, tak nech sa paci a hotovo... Furt nejaky problem, FURT.  Bavím sa skvele jak kok*ti  ha ha ha Bavím sa skvele

 Na zdravie!

Jtakac, jak tak pozeram, tak najviac problemov mas Ty.  Bravooo Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #51 kedy: 09. Marec , 2010, 17:42:56 »

tak prepac branko, ze poniektori maju problem sa vzit do koze aktivneho muzikanta, nie je take lahke vygooglit si odpovede na ten dotaznik  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 09. Marec , 2010, 17:43:24 od styrioci » Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #52 kedy: 09. Marec , 2010, 17:50:09 »


Jtakac, jak tak pozeram, tak najviac problemov mas Ty.  Bravooo Bavím sa skvele Bavím sa skvele

spravne pozeras, ale uz to neham tak lebo si mi kázau, ze mam teda jebat na to  Zdravíčko No hanbím sa.. ... a jtakac sa pise s malym, nie s velkym  Ja som čert..
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #53 kedy: 09. Marec , 2010, 17:51:44 »

spravne pozeras, ale uz to neham tak lebo si mi kázau, ze mam teda jebat na to  Zdravíčko No hanbím sa.. ... a jtakac sa pise s malym, nie s velkym  Ja som čert..
Tak ako jedna vec je pisat svoj nazor, OK.. to pochopi kazdy, ale Ty vyslovene vyhladavas, kde mozes najst chybu a cosi napisat. Povedz, ze sa mylim.  :)
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #54 kedy: 09. Marec , 2010, 17:52:34 »

tam stacilo pridat odpved na kazdu otazku ze   nikdy so tam  nebol, alebo nikdy som to nerobil a to by klikli  panici aby mohli ist dalej  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #55 kedy: 09. Marec , 2010, 17:58:49 »

Tak ako jedna vec je pisat svoj nazor, OK.. to pochopi kazdy, ale Ty vyslovene vyhladavas, kde mozes najst chybu a cosi napisat. Povedz, ze sa mylim.  :)

ano mylis sa, len skoda, ze to nechapes  Popiskujem si Bavím sa skvele..uz som v zivote par ankiet vyplnal a tato proste neni dobra, je to moj nazor a je zrejme iny ako tvoj :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #56 kedy: 09. Marec , 2010, 18:48:25 »

Vazne trochu nedomysleny dotaznik, chyba mi tam take nieco ked ste odpovedali na otazku XYX nie skocte na otazku XYZ.



napriek vyhradam som ho tiez vyplnil.
Zaznamenané

7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #57 kedy: 09. Marec , 2010, 23:06:56 »

tarquin: dik za vyplnenie.

este raz chcem podakovat vsetkym, ktori dotaznik vyplnili, pokial mal niekto vyhrady, mrzi ma to, snazil som sa dotaznik spravit najlepsie ako som vedel. predpokladam, ze vacsina mala problem najma s odpovedami na otazky ohladom ozvucovania. myslel som si, ze to nie je problem si pre bezneho muzikanta predstavit situaciu, pri ktorej potrebuje zabezpecit ozvucenie koncertu.

EDIT: resp. problem je asi v tom, ze som nenapisal pri otazke "Mali by ste záujem o nahrávanie v nahrávacom štúdiu?" a pri otazke "Mali by ste záujem o služby ozvučenia koncertu alebo kultúrneho podujatia?", ze aj napriek odpovedi "Nie" by mohli vyplnat aj dalsie otazky, pricom by si malo predstavit situaciu, pri ktorej by o sluzbu zaujem mali. povazoval som to za samozrejmost. mozno to skusim upravit.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2010, 23:34:24 od 7_rockov_stare_struny » Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #58 kedy: 11. Marec , 2010, 16:12:41 »

....trocha neskôr, ale snáď pomôže
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
7_rockov_stare_struny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #59 kedy: 12. Marec , 2010, 04:08:11 »

....trocha neskôr, ale snáď pomôže

dik, jasne ze pomoze. datum vyhodnocovania je este daleko, dotaznik mozu kludne vyplnat dalsi muzikanti, ktori ho este nevyplnili a chce sa im. ked uz to nebude aktualne, napisem.
Zaznamenané

Joe: hovno do peknej krabičky je vždy lepšie ako hovno do škaredej... Bavím sa skvele
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.