Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 17:50:57
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jeff Beck  (Prečítané 48518 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #105 kedy: 24. Marec , 2010, 11:12:28 »

Hm... z nového albumu mám zmiešané pocity   Popiskujem si . Gitarové umenie síce dokonalé ale hudobná invencia.......ehm. Po jebách (Who Else, You Had It Comming, Jeff), ktoré vydal pred tým.... Ktovie, aké boli dôvody k natočeniu tohto albumu s covermi.  A tiež som dosť sklamaný zo zvuku, ktorý je na veľa miestach prebudený, takže hudba nepekne chrčí, škoda. 
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #106 kedy: 11. Apríl , 2010, 14:40:23 »

Hm... z nového albumu mám zmiešané pocity   Popiskujem si . Gitarové umenie síce dokonalé ale hudobná invencia.......ehm. Po jebách (Who Else, You Had It Comming, Jeff), ktoré vydal pred tým.... Ktovie, aké boli dôvody k natočeniu tohto albumu s covermi.  A tiež som dosť sklamaný zo zvuku, ktorý je na veľa miestach prebudený, takže hudba nepekne chrčí, škoda. 

ide mi druha skladba a ja sa velmi tesim. zatial nikde nic nechrci a invencia mi prede v poriadku, uvidim dalsie skladby :) to su covery ?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #107 kedy: 12. Apríl , 2010, 15:05:10 »

perfektny album  Na zdravie! taky pohodovy...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #108 kedy: 14. Apríl , 2010, 23:18:28 »

je to zaujimavy album. iny, ako vsetci od Becka cakali, cize vlastne taky, ako vsetky jeho :)

tie veci, co tam spieva Joss Stone su strasne perfektne, ona neskutocne spieva - kto to je ?
Zaznamenané
vittore
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 513



« Odpoveď #109 kedy: 14. Apríl , 2010, 23:21:11 »


tie veci, co tam spieva Joss Stone su strasne perfektne, ona neskutocne spieva - kto to je ?

taka mladucka spevacka,mala jeden strasny hit a odvtedy ju registrujem :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #110 kedy: 14. Apríl , 2010, 23:22:44 »

uz som si stihol pozret jej fotky a nejaky klip :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #111 kedy: 14. Apríl , 2010, 23:24:31 »

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #112 kedy: 14. Apríl , 2010, 23:28:25 »

Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #113 kedy: 15. Apríl , 2010, 09:57:31 »

ide mi druha skladba a ja sa velmi tesim. zatial nikde nic nechrci a invencia mi prede v poriadku, uvidim dalsie skladby :) to su covery ?
  Áno, 1,4,5,7,8,10 poznám, to sú cov., ostatné neviem.... zrejme aj preto ma hudobný materiál až tak nezaujal. A tak, keď sa ti to páči, nie je čo riešiť :-) .Ćo sa týka chrčania, zrejme to má prebudené, práve hneď druhá skladba týmto trpí. Hlavne tie doby, kde znie kopák :-) .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #114 kedy: 25. Apríl , 2010, 07:55:45 »

. .. reku prispejem novinkou, ze novy album a tu uz o tom debat u konca :) . . . skvely je ako vzdy a ako inak . . . a ten jeho bezbrnkatkovovolumepotenciometrovopakovacostratokasterovy ton je fuuurt lepsi . . .
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #115 kedy: 31. Január , 2011, 16:02:16 »

teraz som sa akurat namotal na Who Else... porpdeli mix gitary s elektronikou... hlavne skladbicka Angel  Na zdravie!
Zaznamenané
Syd
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105


Astronomy Domine


« Odpoveď #116 kedy: 07. Marec , 2011, 10:35:59 »

JEFF BECK
Dátum/Date: 24.6.2011  o  19:00 hod.
Miesto/ Place: Športová hala Pasienky Bratislava
V deň svojich 67. narodenín odohrá  svoj prvý koncert na Slovensku  v ŠH Pasienky Si píš!!!
bassgitaristka Rhonda Smith, bubeník Narada Michael Walden, klávesák  Jason Rebello,   
Zaznamenané

Lime and limpid green, a second scene
A fight between the blue you once knew.
Floating down, the sound resounds
Around the icy waters underground.
Jupiter and Saturn, Oberon, Miranda and Titania.
Neptune, Titan, Stars can frighten.
Blinding signs flap
Flicker, flicker, flicker blam. Pow, po
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #117 kedy: 17. Máj , 2011, 20:25:36 »

Velmi zaujimave na margo glorifikacie stareho zvuku:

Jeff Beck: Mať vlastný zvuk a štýl je základ

Nie je veľa muzikantov, ktorých spoznáte po pár sekundách. JEFF BECK k nim patrí, mohli by o tom rozprávať Mick Jagger, Stevie Wonder a ďalší, ktorí ho využili, no dokazuje to aj päť cien Grammy, ktoré dostal za vlastnú hudbu. 24. júna sa predvedie v bratislavskej hale Pasienky.

Na poslednom albume ste sa spojili so symfonickým orchestrom. To isté spravili nedávno Sting aj Peter Gabriel, oni však prerobili   vlastné alebo svoje obľúbené pesničky. Vy ste sa rozhodli hrať aj diela klasických skladateľov. Prečo?
„Vždy som chcel urobiť nahrávku s orchestrom, klasický album, ktorý by bol chytľavý. Pri kombinácii symfonického zvuku s gitarou sa mi, myslím, podarilo vytvoriť úžasnú hudbu. Jediná cesta, aby mal album želaný efekt, bola zobrať skladby klasikov a vložiť do nich časť mňa samotného.“

Album otvára koleda od Benjamina Brittena, potom príde Pucciniho ária Nessun Dorma. Jedno z najznámejších diel v klasike, ktoré existuje v mnohých verziách. Je veľa zaujímavých skladieb, aký zmysel má ešte hrať túto?
„Hral som ju prvýkrát vlani na koncerte v Taliansku. Iba s gitarou a klávesistom. Reakcia publika bola neuveriteľná. Je to veľmi silná vec, každý ju spozná, takže som vedel, že ju na album s názvom Emotion & Commotion musím zaradiť.“

Podobne ako iní gitaristi ste hrali v slávnej skupine a potom rozbehli sólové projekty. Na rozdiel od nich ste však robili inštrumentálky alebo si prizývali  spevákov. Nikdy vás nelákal spev?
„Skúšal som to raz. Skladba Hi Ho Silver Lining sa síce stala hitom, ale hudba ide zo mňa lepšie  cez gitaru než cez hlas. S gitarou sa dokážem vyjadriť množstvom rôznych spôsobov a porušovať ’pravidlá’ oveľa ľahšie.“

Vyrastali ste so skvelými muzikantmi, no v posledných rokoch veľa spolupracujete s novou generáciou – napríklad s basgitaristkou Tal Wilkenfeld či so speváčkou Joss Stone. Je to väčšia výzva hrať s mladšími?
„Rád spolupracujem s mladšími, robí ma to mladším, haha. Dnešní umelci majú iný postoj ku koncertovaniu, ktorý môže byť osviežujúci. Vidia skrátka veci inak. Ale ísť na pódium so starými priateľmi je vždy dobrou zábavou. Tlačíme na seba navzájom, takže sa snažíme byť lepší a aj publikum sa baví.“

Ste známy ľahko rozpoznateľným zvukom a dôrazom na melódie. Je to najdôležitejšie pre gitaristu?

„Každý by mal mať svoj unikátny zvuk a štýl hrania. U mňa to vychádza z toho, že sa snažím ísť stále vpred a nonstop skúšam všetky možné druhy hudby. Zoberte si napríklad hlas Jeffa Buckleyho, je taký čistý, chcem dosiahnuť podobnú jednoduchosť a taký krásny zvuk.“

V slávnom filme Zväčšenina z roku 1966 je scéna, kde vám začne haprovať aparatúra a rozmlátite gitaru. Neskôr ste vyhlásili, že éra Sixties pre vás bola najmä frustráciou, keďže technika nedokázala preniesť zvuk, ktorý ste mali v hlave. Kedy sa to zmenilo?
„Je zábavné, že dnes, keď nahrávam, uprednostňujem starú techniku pred modernou. Jej zvuk je úplne odlišný. Nazdávam sa, že každý vníma časom veci inak.“

Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/5890753/jeff-beck-mat-vlastny-zvuk-a-styl-je-zaklad.html#ixzz1MdhJEbz9
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #118 kedy: 10. Jún , 2011, 18:17:52 »


V slávnom filme Zväčšenina z roku 1966 je scéna, kde vám začne haprovať aparatúra a rozmlátite gitaru...


Tu je tá scéna:



druhú gitaru hrá Jimmy Page. Pointa vtipu je na konci.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #119 kedy: 15. Apríl , 2012, 10:27:32 »

Človek keď si pozrieť ten rok tak sa mu až nechce veriť. Inak Jeff Beck sa vôbec nezmenil ha ha ha Cozy Powell  Je to frajer

Cozy Powell je fajn. Zas co je viem, mne tam velmi vadia tie soulove cernosske spevy, je to na moj vkus prilis americke. V roku 72 sa hrali ovela zaujimavejsie veci.
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2012, 10:27:52 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.