Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:06:47
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc pri kontrole novej gitary PRS Tremonti SE  (Prečítané 28562 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« kedy: 14. Marec , 2010, 00:15:49 »

Cafte, nasiel by sa niekto kto by mi pomohol skontrolovat gitaru, kedze s tym este nemam velke skusenosti.
Objednal som si svoju prvu "drahsiu" gitku cez net a kontretne PRS Tremonti SE Natural /najnovse prevedenie - inak velmi zaujmave/ a nerad by som vysolil peniaze za nepodareny model, aj ked su vraj konretne tieto gitary velmi dobre spracovane. Ale stat sa moze cokolvek. Ide o to ze mam narok na vratenie gitary do 30 dni tak by som to chcel vyuzit, pokial by mala nejaku vadu.

Chapem ze nie kazdy si vie najst cast, preto budem vdacny aj za nejake prakticke rady konkretne pri tychto PRS z Korei. Veci ako prehnuty krk, opracovanie prazcov su mi jasne, skor by som potreboval odobrit zvuk, sustain, kvalitu snimacov a podobne. Keby sa nasiel niekto z Trnavy a bol by ochotny velmi by ma potesil.

Velmi pekne vopred dakujem  Zdravíčko
« Posledná zmena: 18. Marec , 2010, 20:05:31 od Marek-TT » Zaznamenané
jibbarocks
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


« Odpoveď #1 kedy: 14. Marec , 2010, 00:57:38 »

odobrit zvuk ved kazdemu sa ine lubi ked sa bude lubit tebe a on povie ze nie tak ju vratis Huh!
Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #2 kedy: 14. Marec , 2010, 01:09:35 »

Bud som to zle napisal alebo sme sa nepochopili. Myslel som posudit zvuk ci je v poridaku cez snimanie humbuckrov az po vystup z aparatu. Cital som tu niekde ze niekedy zanika zvuk niektorych strun, brum. Zvuk ako taky mam napocuvany z YT alebo z citania for /ze PRS ma dost specificky sound, co je citit aj v skladach Tremontiho atd. koli tomu si kupujem to co kupujem/ Takze ide mi hlavne o funkcnost a kvalitu, nie o zhodnotenie zvuku ako takeho.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 14. Marec , 2010, 09:59:32 »

Bud som to zle napisal alebo sme sa nepochopili. Myslel som posudit zvuk ci je v poridaku cez snimanie humbuckrov az po vystup z aparatu. Cital som tu niekde ze niekedy zanika zvuk niektorych strun, brum. Zvuk ako taky mam napocuvany z YT alebo z citania for /ze PRS ma dost specificky sound, co je citit aj v skladach Tremontiho atd. koli tomu si kupujem to co kupujem/ Takze ide mi hlavne o funkcnost a kvalitu, nie o zhodnotenie zvuku ako takeho.

ak sa ti paci tremontiho zvuk nemal si si kupovat SE radu ale US model a Bogner Shiva hlavu  Bavím sa skvele odobrit zvuk si mozes jedine ty sam.. jozkovi sa pacit nebude, mirkovi ano, mne tak pol na pol, tomasovi sa budu zdat slabe snimace, adamovi farba zvuku...
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 14. Marec , 2010, 10:00:44 »

Ak chces mas zvuk, nehovorim ton, ako Tremonti, tak napodobenina jeho orginalu PRS Ti velmi nepomoze. Tieraz ratam, ze original PRS sig jeho bude iny trosku ako to na com hrava live. Potom si nezabudni dokupit Dual Recto hlavu + bedne Recto a Fender TwinReverb kombo. Plus isto pouizva mraky dalsieho vybavrenia v studiu. Teraz zacal mixovat live aj ten Bogner. Potom sa mozes k tomu priblizit.

Funkcnost a kvalitu to bude mat ratam relevantne k cene 600 EUR.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #5 kedy: 14. Marec , 2010, 10:18:33 »

Ak chces mas zvuk, nehovorim ton, ako Tremonti, tak napodobenina jeho orginalu PRS Ti velmi nepomoze. Tieraz ratam, ze original PRS sig jeho bude iny trosku ako to na com hrava live. Potom si nezabudni dokupit Dual Recto hlavu + bedne Recto a Fender TwinReverb kombo. Plus isto pouizva mraky dalsieho vybavrenia v studiu. Teraz zacal mixovat live aj ten Bogner. Potom sa mozes k tomu priblizit.

Funkcnost a kvalitu to bude mat ratam relevantne k cene 600 EUR.


este aj Two-Rock a uberschall ....ale videl som uz nejaky koncert, kde hra na origos Dumble Overdrive....
Zaznamenané

. . .
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #6 kedy: 14. Marec , 2010, 10:27:18 »

Tak vidim ze sa mi to tu trochu zvrhlo smerom kam som vobec nechcel :D Je mi jasne ze zvuk nebudem mat ako Tremonti :D na to mi chyba aspon 30 000eur :D /myslim kebyze kupujem realne aparaty/ Myslel som ze som cital nieco o scpefickom sounde PRS a s tym som spokojny. Tremontiho rig mam nastudovany dost a viem ze aj keby mam vsetky jeho veci, je problem to nastavit tak aby to hralo ako jemu :D o talente ani nehovorim.

Jeho SE gitarka bol moj velky sen uz par rokov a som rad ze si ju mozem kupit. Kedze na US model urcite nikdy nebudem mat a keby aj som mal tak by mi to bolo luto vrazit do jednej gitarky, ktoru mam pre svoje potesenie a mozno pre potesenie susedov v panelaku  Bavím sa skvele

Takze len to chcem uviest na spravnu mieru, sound ako tremonti nebudem mat, mozem sa tomu mozno len  priblizit, nejakym modelingom Mesy, Fendru atd. Tremonti je moj velky idol, pre mna jeden s najtalentovanejsich gitaristov. A uz len ta vec ze budem mat jeho signovanu gitarku ma posuva dalej a dava mi chut do cvicenia :) Tak prosim dost o tom jeho sounde alebo sounde tej gitary lebo fakt to nebolo myslene po tejto stranke :) Islo mi o hardwarovu stranku.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 14. Marec , 2010, 10:30:53 »

Ja sice neviem, chlapci, ze preco sa tolko pinda na SE radu. Asi ste mali vacsina zle kusky, ale tak to PRS SE, ktore som mal pozicane od kamosa hralo uplne vyborne, absolutne mu nic nechybalo, jak cisty, tak drive, a takisto aj pocit z hry. Gitara dokonale ladila jak s 10, tak s 12tkami.

Dovolim si povedat, ze kym som neskusil BKP snimace v mojej Ibaneze, tak tato PRS hrala na mojom JSX najlepsie, dokonca som tocil jednu dosku jednej kapele na tejto gitare. :) Taky prijemne agresivny drive siel z tych snimacov.

Kludne by som to pouzil ako alternativu PRS origo, hoc aj na Tremonti style, ktory z tej gitary slo lahko dostat, hlavne clean s chorusom bolo dost totozne.  Žmurk

Takze tot moja skusenost na SE serie.  Na zdravie!
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 14. Marec , 2010, 11:03:33 »

marek TT- kašli na odobrenie,názory inych. Gitaru zošteluj,nalad a hraj. Pokial splna zakladne kriteria,pači sa ti,vyhovuje ti tak niet čo riešit, len HRAT,HRAt,HRat,Hrat,hrat. Na zdravie!
Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #9 kedy: 14. Marec , 2010, 11:19:42 »

Zacinam byt toho nazoru :) Len mi bude luto ked po nejakom case zistim ze, toto a tamto nieje az tak moc dobre spravene a ze som si mohol vybrat iny kus...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 14. Marec , 2010, 11:23:25 »

Zacinam byt toho nazoru :) Len mi bude luto ked po nejakom case zistim ze, toto a tamto nieje az tak moc dobre spravene a ze som si mohol vybrat iny kus...

toho sa neboj. co sa tyka opracovania, tak keby si ich 10 chytil do ruky po sebe, tak bude v podstate stejne, aj hrat budu takmer rovnako... jedine, co by som ja riesil, ze ci ozaj novu z obchodu, lebo casto tu vselijake SE vidam v inzeratoch, tak reku naco preplacat...
Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #11 kedy: 14. Marec , 2010, 11:36:03 »

Objednavam z kytary.cz a maju tam fakt dobru cenu na nu... co som pozeral inzeraty tak sa pohybuju na rovnakej urovni ako cena za ktoru kupujem ja. A v podstate som aj rad ze budem mat novu. Nikdy nevies ako sa spraval predchadzajuci majitel k tej gitare. A pri tejto cenovej hladine by som aj tak moc neusetril :) Keby to bol US model tak to je nieco ine, usetrim aj 500-800€, ale  takto je to asi nepodstatne.
« Posledná zmena: 14. Marec , 2010, 11:36:26 od Marek-TT » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 14. Marec , 2010, 11:41:07 »

kip si ju, poskusaj, pohraj..prinajhorsom do mesiaca vratis resp casom predas..
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 14. Marec , 2010, 11:46:51 »

Objednavam z kytary.cz
... objednaj a ked ti príde,hlavne nehladaj "minichybičky" / tie totižto nájdeš aj na ovela drahšich nástrojoch/  Na zdravie!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 14. Marec , 2010, 11:57:37 »

Keby to bol US model tak to je nieco ine, usetrim aj 500-800€, ale  takto je to asi nepodstatne.

Pripadne sa odrbes o 500-800 jurosikov  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 22 otázok.