Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 16:34:54
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc pri kontrole novej gitary PRS Tremonti SE  (Prečítané 29293 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #45 kedy: 17. Marec , 2010, 22:15:32 »

Hra sa mi velmi dobre, pohodlne... tak ako som ju vybalil stacilo doladit trosicku a vsetko ostatne nastavene... oktavy sedia na cent, co sa mi u minulej gitary tak casto nestavalo  :D Veci ktore mi robili problem zahrat, teraz idu lahko a cisto a hlavne znie to tak ako by malo... mozno trochu aj psychika zohrava rolu, ale je to tak :)

Zatial som velmi spokojny... je lahka, ten stoptail je dost nizko co mi aj celkom vyhovuje, perfektny clean zvuk - s trochou reberbu znie fantasticky. Skresleny, je dost agresivny, nie moc uhuhnany.. taky stred -akurat.... /ale zas zalezi asi aj od aparatu/

Jedine co mi som si vsimol a neviem ci je to dobre, ze ked doznieva na skreslenom zvuku struna tak zvuk akoby kolisal a pomaly doznie. U starej gitary doznieval plynulo az kym zanikol...
Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #46 kedy: 18. Marec , 2010, 10:07:40 »

Vlka ? myslis nejaky kaz alebo co ?  Huh!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #47 kedy: 18. Marec , 2010, 10:21:10 »

a co tak este elektromagnetizmus od snimacov?
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #48 kedy: 18. Marec , 2010, 10:31:23 »

kup najprv nove struny na gitaru :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #49 kedy: 18. Marec , 2010, 10:32:02 »

nie to mi len tak napadlo lebo vravi o nejakom takom akoby cirkularnom nepravidelnom doznievani zvuku to mi pride skor ako zalezitost snimacov nez nejaky vlk..  
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #50 kedy: 18. Marec , 2010, 10:33:31 »

kup najprv nove struny na gitaru :)

presne tak.. to je prva vec co by som spravil kupil snimace.. teda pardon struny a dal to cele zostelovat gitararovi by si sa divil ale mozno prave zostelovanim sa da kopec neduhov odstranit Žmurk
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #51 kedy: 18. Marec , 2010, 10:36:14 »

ked koliše tak máš asi zle nahodené struny,bude stočená,alebo má vlka :)

...vlk sa prejavuje úplne ináč....to vibráto je dané jednoducho charakterom toho nástroja....

....hej struny a poriadne ich naviň......aspoň na tri otáčky.....aj na viac.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #52 kedy: 18. Marec , 2010, 10:37:11 »

...vlk sa prejavuje úplne ináč....to vibráto je dané jednoducho charakterom toho nástroja....

....hej struny a poriadne ich naviň......aspoň na tri otáčky.....aj na viac.....

si robis prdel nie? tri otacky!??!?! ze ty si basak ze?  ja som nemal na gitare nikdy viac nez jeden a pol max dva a ladila mi vzdy kazda tak ze raz za 2 tyzdne som jemne doladil  Bavím sa skvele ked som zvykol davat tri otacky tak to furt kadeako popustalo  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 18. Marec , 2010, 10:38:44 od kaolko » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #53 kedy: 18. Marec , 2010, 10:44:27 »

si robis prdel nie? tri otacky!??!?! ze ty si basak ze?  ja som nemal na gitare nikdy viac nez jeden a pol max dva a ladila mi vzdy kazda tak ze raz za 2 tyzdne som jemne doladil  Bavím sa skvele ked som zvykol davat tri otacky tak to furt kadeako popustalo  Bavím sa skvele

....kúp si poriadne struny  Bavím sa skvele a vyskúšaj to  Beeee ....ak struny nenavinieš krížom cez seba....tak Ti tam nemá čo púšťať a neladiť....  :)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #54 kedy: 18. Marec , 2010, 10:54:24 »

si robis prdel nie? tri otacky!??!?! ze ty si basak ze?  ja som nemal na gitare nikdy viac nez jeden a pol max dva a ladila mi vzdy kazda tak ze raz za 2 tyzdne som jemne doladil  Bavím sa skvele ked som zvykol davat tri otacky tak to furt kadeako popustalo  Bavím sa skvele
pri tenkych strunach na nezamykacich mechanikach davam 5-6 a viac zavitov, kym same zavity "nezamknu" koniec struny v dierke ladiacej mechaniky..potom struny ponatahujem aby sa zavity utiahli a usadili. nikdy som takto nemal problem s nejakym povolovanim  a neladenim.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #55 kedy: 18. Marec , 2010, 11:02:46 »

sak ale je na to sposob ako navinut strunu tak ze sa sama uzamkne a nepusti uz pri prvej otacke a nie ze zadrbat celu mechaniku.. fuj..  Bavím sa skvele garde.. na sedmicke schectere som mal 2 a pol otacky ... najhrubsia struna bola 64 Žmurk cize neboj
« Posledná zmena: 18. Marec , 2010, 11:10:27 od kaolko » Zaznamenané

Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #56 kedy: 18. Marec , 2010, 11:41:06 »

Vecer teda skusim nahodit nove struny... pouzivam addaria 011-tky myslim ze su celkom v pohode... snad sa to poriesi.

V obchode ked som raz davno kupoval gitaru mi hovoril predavac, ze struny namam menit hned za nove... ze tak po dvoch troch mesiacoch az...  zdalo sa mi to divne ale posluchol som... aj ked neviem k comu to ma byt dobre.. skusim nahodit nove a uvidim.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #57 kedy: 18. Marec , 2010, 11:49:55 »

Vecer teda skusim nahodit nove struny... pouzivam addaria 011-tky myslim ze su celkom v pohode... snad sa to poriesi.

V obchode ked som raz davno kupoval gitaru mi hovoril predavac, ze struny namam menit hned za nove... ze tak po dvoch troch mesiacoch az...  zdalo sa mi to divne ale posluchol som... aj ked neviem k comu to ma byt dobre.. skusim nahodit nove a uvidim.


pseudointelektual.. asi odhadol ze si na tebe moze pekne zvysit ked ti nakeca nejaku kktinu do hlavy.. ktore hudobniny to su? nech mu posleme vianocny pozdrav aspon  Zdravíčko Bavím sa skvele
Zaznamenané

Pipak
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #58 kedy: 18. Marec , 2010, 12:26:18 »

Pravda  Na zdravie!
Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #59 kedy: 18. Marec , 2010, 12:27:02 »

No povedal mi to predavac v auparku  :) mozno to myslel dobre, ze su tam kvalitne struny a netreba ich menit tak skoro alebo co.. ale menil som ich skor po mesiaci a pol cca lebo som potreboval tensie, len dodavam ze to bola akustika...
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.