Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 13:05:51
Strán: [1] 2 3 ... 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Študiove monitory  (Prečítané 59076 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dejvo
Hosť
« kedy: 25. Marec , 2010, 12:35:45 »

Servus,
ktore z monitorov by ste doporucovali ?

Chcem si vybrat z nasledovnych:

1. M-Audio Studiophile BX5a Deluxe

2. KRK  RP5 G2

3. Yamaha HS50M

4. ESI NEAR 05

Viac ma rozpocet nepusti, takze by som uvital keby ste mi poradili len z vyssie uvedenych.
Dakujem.
« Posledná zmena: 25. Marec , 2010, 12:36:03 od Dejvo » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1 kedy: 25. Marec , 2010, 12:38:05 »

ja mam tie maudia a som spokojny, za tu cenu uplne ok. nie su vyrazne zle ani vyrazne dobre :) na domace pocuvanie fajn
Zaznamenané

stoka!
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 25. Marec , 2010, 12:39:40 »

ja mam tie maudia a som spokojny, za tu cenu uplne ok. nie su vyrazne zle ani vyrazne dobre :) na domace pocuvanie fajn

Tie som pocul velakrat, zatial je to moja volba.

Ale este by som chcel vediet co ostatne... uvidime, pockame.  Som frajer
Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #3 kedy: 25. Marec , 2010, 12:50:44 »

ja by som odporucil tie KRKy, tiez nad nimi premyslam, pisalo sa o nich v inej teme o monitoroch
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 25. Marec , 2010, 13:00:47 »

ja by som odporucil tie KRKy, tiez nad nimi premyslam, pisalo sa o nich v inej teme o monitoroch

Plno dobrych recenzii som na ne cital tiez... Aj nad nimi rozmyslam...

Mas osobnu skusenost ? Alebo niekto iny ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 25. Marec , 2010, 14:06:08 »

Vraj KRKy su vyborne na RnB, HipHop hudbu a pod.
Maju dost pevne basy a ciste vysky.
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #6 kedy: 25. Marec , 2010, 14:10:09 »

a nie je nahodou u studiovych monitorov dolezita neutralnost prenosu?  Popiskujem si preco by potom mali byt na nejaky styl hudby vhodnejsie jedny ako druhe? to by znamenalo ze az tak neutralne nebudu
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 25. Marec , 2010, 14:46:14 »

Mam tie Krky, na RnB, HipHop a podobnu hudbu nie su moc dobre, lebo su to predsajlen male bednicky a pod tych 56Hz naozaj moc nejdu. Ale basy pevne su, vysky jemne. Ale su to jedine monitory, s ktorymi som ako-tak uz pracoval.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 25. Marec , 2010, 14:53:36 »

Mam tie Krky, na RnB, HipHop a podobnu hudbu nie su moc dobre, lebo su to predsajlen male bednicky a pod tych 56Hz naozaj moc nejdu. Ale basy pevne su, vysky jemne. Ale su to jedine monitory, s ktorymi som ako-tak uz pracoval.
Tak KRKov mas viac druhov, teraz neviem, ktore su ake. Zasa ani Yamahy niesu zle, videl som ich vo viacerych studiach. Z takych lepsich mozem poradit Genelec - cez tieto sme kedysi robili nahravky v skusobni a boli vyborne.
Zaznamenané

Dejvo
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 25. Marec , 2010, 16:52:49 »

Mam tie Krky, na RnB, HipHop a podobnu hudbu nie su moc dobre, lebo su to predsajlen male bednicky a pod tych 56Hz naozaj moc nejdu. Ale basy pevne su, vysky jemne. Ale su to jedine monitory, s ktorymi som ako-tak uz pracoval.

A spokojnost ? Vsetko v pohode ?
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 25. Marec , 2010, 16:53:51 »

Tak KRKov mas viac druhov, teraz neviem, ktore su ake. Zasa ani Yamahy niesu zle, videl som ich vo viacerych studiach. Z takych lepsich mozem poradit Genelec - cez tieto sme kedysi robili nahravky v skusobni a boli vyborne.

Ja som robil na Yamaha HS80... super monitory, ale chcem nieco lacnejsie...

Takze zatial asi M-Audio ostava v hre a KRK...
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 25. Marec , 2010, 17:58:54 »

a nie je nahodou u studiovych monitorov dolezita neutralnost prenosu?  Popiskujem si preco by potom mali byt na nejaky styl hudby vhodnejsie jedny ako druhe? to by znamenalo ze az tak neutralne nebudu
Ved to, na tych fakt profi monitoroch sa da nastavit viacero modov resp. kombinacii pokial viem - optimum na idealny posluch ale vzdy sa to kontroluje pri masteringu na neutraloch. Aspon co som zazil.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. Marec , 2010, 18:08:44 »

A spokojnost ? Vsetko v pohode ?
Rastis tvrdi, ze oproti Behringer 2030A sa mu lepsie pracuje s basmi a horsie s reverbami. Oba pouziva dlhodobo, ale vsak nech povie sam. Je to aj niekde tu na fore asi, podobnych tem uz bolo.

Mne sa pacia, akurat mozno hraju az moc pekne a vsetko sa nich znie dobre, ja som si monitory vzdy predstavoval kusok akoby nepekne, aby sa odhalili vsetky chyby v mixe. Ale nie som ziadny odbornik. Zasa profici tvrdia, ze v tychto cenach je to jedno, co kupis, vsetko hra +- rovnako a treba kupit take, co sa ti budu pekne vynimat na stole :)
Zaznamenané

gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #13 kedy: 25. Marec , 2010, 20:03:09 »

presne take su tie M-audio BX5a, hraju pekne, ale neni to ako hifi repraky, ze mas uplny zazitok ked to pocuvas..su skor neutralne a pocujes tam sumy, detaily ovela lepsie ako na normalnych reprakoch..maju pomenej basov, ale ked to skombinujes s nejakymi dalsimi reprakmi a subwofferom tak je to super  Žmurk
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 25. Marec , 2010, 20:09:15 »

No a oplati sa pripojit Hifi repraky? Maju taku divnu koncovku, ale tak snad predavaju spravne kabliky s koncovkami.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: [1] 2 3 ... 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.