Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 15:00:25
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Študiove monitory  (Prečítané 59077 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #195 kedy: 25. November , 2014, 11:37:37 »

Keď si doteraz počúval hudbu na plasťákových repráčikoch, tak Ti každý z tých monitorov bude znieť lepšie. A na domáce hranie určite postačia.  Na zdravie!
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #196 kedy: 25. November , 2014, 12:59:59 »

Predpokladám, že tie, ktoré sú vyobrazené ako dvojica, v rámci ktorej má jedna strana volume potenciometer, sa aj predávajú ako pár.

mas tam same 4 a 5 palce, co som to rychlop prebehol. hrat do toho gitaru urcite pojde, ale pocit zo zvuku bude podla mna nic moc... hento sa ani nema nazyvat monitory, to su v skutocnosti trochu lepsie bednicky na pocuvanie k PC...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #197 kedy: 16. September , 2015, 19:50:57 »

Poznate niekto monitory yamaha msp5? Zvazujem ich kupit. Za kazdu radu budem vdacny.  Na zdravie!


http://www.audiotek.cz/yamaha-msp-5-studio-37012.html
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #198 kedy: 17. September , 2015, 08:13:42 »

Teraz ma napada, aj tu hra rolu kyselina fosforecna, ci tu zase ina?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #199 kedy: 17. September , 2015, 11:54:00 »

neni to nieco v tom istom duchu, ako tu niekde aj predavas ? co od nich ocakavas ? cena napoveda, ze to nie su uplne naozajstne monitory. co potrebujes poradit ? nenapisal si, ake mas s nimi plany...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #200 kedy: 17. September , 2015, 12:04:40 »

Cena za par je 530 eur, nemyslim si ze je to zase tak zalostne malo. Predaval som 4palcove fostex, ktore mi nestacili na spodky, no nemam akusticky upravenu miestnost a preto nechcem nejake kravy, aj preto, ze ich mam nedaleko od seba. Chcem ich na homemadenahravanie, mix. Na fostexoch sa to dalo no spodky som na nich nerobil dobre tak som to kombinoval so sluchadlami a vysledok bol v pohode.
« Posledná zmena: 17. September , 2015, 12:07:39 od PanTau » Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #201 kedy: 17. September , 2015, 16:52:20 »

Vraj hraju vernejsie ako hs seria co som cital.
« Posledná zmena: 17. September , 2015, 18:08:31 od PanTau » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #202 kedy: 17. September , 2015, 19:25:12 »

Možno by stálo za zmienku pozrieť sa aj po Jbl lsr305. Cenovo je to síce podstatne menej, ale podľa dlhodobých ohlasov zo zahraničných fór sú to výborné monitory za pár korún a najlepšie vo svojej kategórii. Zvládajú dosť nízke frekvencie na tak malý menič, a sú obľúbené práve do malých a neupravených miestností
« Posledná zmena: 17. September , 2015, 19:25:44 od pelko » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #203 kedy: 17. September , 2015, 19:50:31 »

Za tu cenu by si aj lepsie ako Fostex a Yamaha mohol uvazovat, teda Genelec.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #204 kedy: 17. September , 2015, 20:04:18 »

len prazdny postreh, kedze nemam nic vyskusane... najprv som myslel, ze tie Yamahy su nejake novsia seria, ale pozeram, ze sa robia uz dlhsie. zaujimave, ze v netovych diskusiach sa takmer nespominaju, nevyzera, ze su moc rozsirene. aj ked to este nemusi nic znamenat.

tie JBL som uz zachytil. aj s rozporuplnymi reakciami od najvacsej chvaly po najvacsi zdrb.

pri bednach sa neoplati uvazovat nad second hand ? KRK VXT, Adam A7, Dynaudio BM5a, to vsetko z druhej ruky su 500€ bedne, vsetky su overene rokmi a vsetko su to povazovane uz za monitory...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #205 kedy: 17. September , 2015, 20:10:18 »

Za tu cenu by si aj lepsie ako Fostex a Yamaha mohol uvazovat, teda Genelec.

Ja som foxtex mal a neuvazujem nad nimi, skor som kukal po yamahach ako som pisal. Par monitorov od yamahy som pocul, vratane starych ns a celkom sa mi pozdavali. Preto tieto msp5. Uvidime teda, kuknem este co to.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #206 kedy: 17. September , 2015, 20:32:19 »

Za tu cenu by si aj lepsie ako Fostex a Yamaha mohol uvazovat, teda Genelec.

ake genelecy najdes za 5kil za par?


Cena za par je 530 eur, nemyslim si ze je to zase tak zalostne malo.

za *novy* par trochu lepsich monitorov je to dost malo.

pozri na forach aj M-Audio BX8. tu to ma tusim semish, sa mi zda, ze to ani nebol taky pruser, a este Ti zostane par eur na akusticku upravu miestnosti

kebyze zozenies par jazdenych Adam A7x, tiez dost kvalitny nakup, len treba si zvyknut na ten ich specificky ribbon vyskac
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #207 kedy: 17. September , 2015, 20:42:02 »

Tie m audio 8ky nechcem, je to velka krava do mojho priestoru, chcem max 6palec. Skusim si pozret niekde realne ine a uvidime teda. Dik za pomoc a nazory.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #208 kedy: 17. September , 2015, 21:01:23 »

ja pridam svoj bezvyznamny postreh, neviem v akej si situacii, ci uz si predal stare monitory, ale tak "nahlas" rozmyslam, ze ci v danej situacii (neupravena miestnost) si pomozes kupou inych monitorov z tejto nizkej triedy (do cca 500)? jedna vec je, ze maju stredo/basovy reprak o palec vacsi tie yamahy, ale zas tak zasadny rozdiel si nemyslim, ze bude v mnozstve basov, tiez si nemyslim, ze by to bol nejaky zasadny rozdiel co sa tyka do kvality prednesu, resp detailov, to by sa muselo ist do insich cenovych kategorii. v neposlednom rade ale aj tak cely uspech bude padat na miestnosti, ak je neupravna a je ktovie ako je riesena, tak je dost velky predpoklad, ze v danej konstelacii jednoducho nebudes schopny pocut rozdiely, viac spodkov aj keby tie nove monitory hrali zazracne. skor by som sa mozno zameral na nejake zakladne poriesenie miestnosti aby si eliminoval co najviac neduhov sposobenych miestnostou a potom by som riesil monitory. ak sa neda, tak by som mozno investoval do sluchatok, o ktorych sa da povedat, ze su referencne a da sa im verit - neviem sice co momentalne pouzivas, ale spominal si, ze kombinujes k spokojnosti s vysledkami, tak moznoze v tvojom pripade by mozno mala vacsi zmysel investicia v tomto smere.

ale aby som prispel niecim aj ja, tak vcelku dobre ohlasy som cital na equator d5, mali sice nejake problem s prvymi varkami, ale neskor to uz bolo ok a vcelku ochotne to reklamovali, mozno sa oplati pockat do zimenho NAMM, tusim chystaju upgradenutu verziu a dopredavaju sa len zasoby.

nedavno som pocul nove Tannoy Reveal 502, maju dost spodkov si myslim na 5" bedne, hraju pekne, pocul som ich v lepsie a horsie riesenom priestore. v tom horsom som sa na vlastne usi presvedcil co dokaze neriesena miestnost sposobit a ako dokaze maskovat detaily a ako veci, kde by jasne malo byt pocut rozdiely (rozne gitary s roznymi snimacmi, rozne impulzy etc) zneli totalne rovnako a nebol som sam co to tak vnimal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #209 kedy: 17. September , 2015, 21:14:16 »

este co sa tyka velkych krav a malych krav a blbych miestnosti. jasne, blba miestnost, radsej nesilit velke basaky a nedajboze suby... otazka je, co je lepsie. nepocut ziadny realny bas alebo pocut ojebavajuci bas... neviem sa rozhodnut. v kazdom pripade, aj v blbsej miestnosti sa vacsie bedne daju pri nizsich hlasitostiach vyuzit a nemusi to nutne znamenat pruser.
« Posledná zmena: 18. September , 2015, 14:18:55 od rastis » Zaznamenané
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 23 otázok.