Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 15:11:42
Strán: 1 ... 13 14 [15] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Študiove monitory  (Prečítané 58695 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #210 kedy: 17. September , 2015, 22:46:40 »

4oci, dikes. Tie tanoy som mal aj pozicane a nejak extra sa mi nepacili, hrali dost krabicoidne, doniesol som si aj HS80, ktore neboli vobec zle ale zbytocne hrali dole, v lepsie vyriesenej miestnosti by boli ok, ale u mna postacia max 6. Sluchadla pouzivam aj audiotechnika 50ky a BD 770, uplne v pohode, no na dlho to nie je, sluchadla unavuju. Budem trochu riesit aj miestnost, ale nie nejako extremne a aj tak si nemyslim ze vacsie ako 6 budu rozumne ku mne, nejdem robit studio ako take. Vedel som to na 4kach ako tak namiesat tak myslim ze 5-6ky budu realnejsie a dokazem urobit viac ako na  4kach. Skusim este nejake dotrepat a uvidime. Kazdopadne som rad ze pisete postrehy.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #211 kedy: 18. September , 2015, 08:23:57 »

ake genelecy najdes za 5kil za par?

Do odkazu dal Yamahu ks za pomaly 300 EUR, cize budget za par do 600 EUR, to uz sa da carovat s Genelecom.

Napr. http://www.techhouse.sk/studiova-technika/studiove-monitory/aktivne/genelec-8020cpm
« Posledná zmena: 18. September , 2015, 08:26:03 od spyros » Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #212 kedy: 18. September , 2015, 10:45:43 »

ale to je 4", ale od toho prave ide chalan prec.
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #213 kedy: 23. September , 2015, 01:11:15 »

Kupil som tie yamahy, z druhej ruky nakoniec za fajn cenu. Je to sce len o jeden palec viac ako som mal, ale je to velky rozdiel, lepsie sa orientujem v spodkoch a celkovo zneju lepsie, hned pocujem kde su zle veci v mixe co som robil na fostexoch. Hraju velmi slusne, napr. proti tanoy co mi tu 4oci odporucal hraju uplne inak, vyrovnanejsie, su dobre pocut priestory, spodky neblatia a neklamu. Super bednicky. Cas ukaze viac.
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #214 kedy: 11. November , 2015, 17:50:18 »

Mam zaujem o krk rp5 g3 alebo jbl na domace nahravanie ale po precitani tychto 15 stran som nadobudol dojem ze by to mohli byt vyhodene peniaze. Tak sa len strucne spytam budem schopny vytvorit na takychto "monitoroch" kvalitnejsi vysledok. (Este som nasiel yamaha hs80 na bazosi tak popripade to...)
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #215 kedy: 11. November , 2015, 20:10:47 »

a Tvoja otazka je teda aka ?

mal som KRK RP6 g2 a v niecom boli tie bedne fajn, v niecom nahovno. uz ich nemam a povedal by som, ze starucke Behringer Truth 2030a, ktore mam este stale uz 10 rokov, su lepsie bedne. ale RP5 je zase ina bedna, takze moc som Ti nepomohol. viacej razy som cital, ze g3 verzie su o dost lepsie, ako boli g2.

YAMAHA HS mam len info z netu, ale nemam pocit, ze by boli nejak chvalene...

z lacnych bedni dobre ohlasy citavam na Presonus Eris 5, ale nepoznam ich osobne.

Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #216 kedy: 12. November , 2015, 00:14:51 »

No písalo sa tu ze tieto lacnejsie sú len take lepšie repraciky na počúvanie muziky. Ide o to ci sa kúpou +-300e monitorov môže posunúť kvalita domáceho nahrávania alebo to iste môžem zbuchat na klasických reprakoch k pc
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #217 kedy: 12. November , 2015, 18:14:02 »

nedavas moc konkretne otazky, neviem, co odpovedat :)

je rozdiel "lacnejsi" monitor, ktory je ozaj monitor, akurat ma nejake kompromisy dane cenou a je rozdiel uplny lacak, ktory ma slovo monitor iba v nazve a je to ozaj to iste, co repraciky k PC... ta hranica medzi tym nemusi byt striktne dana ze do sumy a od sumy...

ku kazdemu znamejsiemu modelu bedni je na nete dnes niekolko kilometrov diskusii, oplati sa venovat cas a precitat si co najviac.

vsak zkonkretnime. mas na to 300€ za obe bedne ? mas ujasnene 4 / 5 / 6 / 8 palec ? su na to rozne nazory, oplati sa nastudovat aj to... v predchadzajucom poste si mal pomiesane 5 a 8 palcove. to je asi ako keby si sa pytal, ze aku gitaru a dal by si do plena 6-strunku a 8-strunku, tiez by clovek vahal, co Ti napisat...  Popiskujem si
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #218 kedy: 31. August , 2020, 08:14:20 »

máte ich niekto?
https://www.thomann.de/cz/behringer_b1030a.htm
Zaznamenané
Strán: 1 ... 13 14 [15] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.