Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 16:07:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nárok na rock  (Prečítané 1422 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« kedy: 26. Marec , 2010, 14:55:46 »

Teraz ma napadlo v suvislosti so Spyrosovou ambiciou opisat uskalia SK popmusic  Bavím sa skvele

Existuje taka knizka este z cias komosov s tymto nazvom (nazov temy). By ma zaujimalo kto to cital z vas a co na to hovorite. Verim, ze aspon zopar pamatnikov tuto vie o com hovorim  Zdravíčko Je to celkom pekny prierez profilom celej CZ/SK sceny, je tam kazda osobnost ktora sa co len obtrela o bigbeatovu scenu, teda napr. Muller (vtedy este relativny "zaciatocnik"), Jozo Raz, Zbirka, Nagy, ale aj Miso Kascak, Janko Kuric a vela vela...

Ja som ju precital asi 2x ale na tu dobu mi to pride fakt dost dobre spracovane a malo to myslienku cele. Zaroven si myslim, ze by bolo nacase, kedy sa niekto v tejto dobe niecoho takeho chopil a zozbieral by ako Dobsinsky  Bavím sa skvele znova faktografiu o sucasnej scene, alebo resp. od polky 90 rokov do sucasnosti. Velmi rad by som si take daco precital  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 26. Marec , 2010, 14:57:26 »

by bolo nacase, kedy sa niekto v tejto dobe niecoho takeho chopil a zozbieral by ako Dobsinsky  Bavím sa skvele znova faktografiu o sucasnej scene, alebo resp. od polky 90 rokov do sucasnosti. Velmi rad by som si take daco precital  Na zdravie!

A o kom by sa tam pisalo? O Desmod ci Gladiator?  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yeah
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 26. Marec , 2010, 15:01:03 »

A o kom by sa tam pisalo? O Desmod ci Gladiator?  Popiskujem si
Napriklad. Vtedy tam chybala napr. Tublatanka co je zijuca legenda, napr. Zona A (z pochopitelnych pricin), alebo Horkyze Slize a to je len jedna cast sceny. Su veci ako Collegium Musicum, Fermata... su jednotlive osobnosti - predtym velmi slovo producent neexistovalo, dnes je zopar sikovnych producentov aj u nas, preco im nedat takyto priestor na vyjadrenie? Je toho vela, len niekto zije v kukle, ja viem... A preco nie aj mainstream? Myslis si, ze ti ludia nemaju realne skusenosti, alebo ze nemaju absolutne co povedat?
« Posledná zmena: 26. Marec , 2010, 15:02:48 od Pablo Woozy » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 26. Marec , 2010, 15:01:41 »

semish ma cislo na samela  Bavím sa skvele

neviem si nejako teraz predstavit ten koncept, ale myslienka zaujimava. nekrstila sa nejaka podobna knizka tot nedavno v randalli ked tam hrali tie plesnive bandy zpred 20 rokov?
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 26. Marec , 2010, 15:03:18 »

semish ma cislo na samela  Bavím sa skvele

neviem si nejako teraz predstavit ten koncept, ale myslienka zaujimava. nekrstila sa nejaka podobna knizka tot nedavno v randalli ked tam hrali tie plesnive bandy zpred 20 rokov?

to je vyhradne bratislavska kniha o bratislavskych kapelach a ludoch.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 27. Marec , 2010, 00:42:22 »

Existuje taka knizka este z cias komosov s tymto nazvom (nazov temy). By ma zaujimalo kto to cital z vas a co na to hovorite.

Mám ju z dávnejších čias, je fajn.. Žmurk
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 27. Marec , 2010, 00:56:54 »

2Woozy: Stare rocniky Rock & Pop Ti daju pomerne presnu predstavu. Ja som to kedysi hltal, ked som bol mlady a hlupy. Teraz som postarsi a hlupy, tak uz ma to tak neberie.

Ostali mi nejake pocity. 90. roky su pre mna prva polka grunge a indies, druha polka doom metal. Z nasich kapiel s odstupom casu si pamatam hlavne na koncert Plastic People v Kosiciach. Nic lepsie som od tuzemskychkapiel nepocul - uzasny zvuk, charizmaticki hudobnici a super texty. It´s only rock´n´roll but I like it.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Bruthal guitar man
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #7 kedy: 27. Marec , 2010, 07:50:24 »

ja som sa zas minule ulakomil na knizku z nazvom ROCK. az po precitani som zistil ze to je teologický výklad voci rokovejmuzike... totalne bludy.odporucam na pobavenie sa  ?§!.
Zaznamenané

Aj napriek uletenému avataru som citlivý gitarista :)
yeah
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 27. Marec , 2010, 09:10:14 »

2Woozy: Stare rocniky Rock & Pop Ti daju pomerne presnu predstavu. Ja som to kedysi hltal, ked som bol mlady a hlupy. Teraz som postarsi a hlupy, tak uz ma to tak neberie.

Ostali mi nejake pocity. 90. roky su pre mna prva polka grunge a indies, druha polka doom metal. Z nasich kapiel s odstupom casu si pamatam hlavne na koncert Plastic People v Kosiciach. Nic lepsie som od tuzemskychkapiel nepocul - uzasny zvuk, charizmaticki hudobnici a super texty. It´s only rock´n´roll but I like it.
Ale ide o to, ze nie kazdy kupoval rock and pop a ze prave to je o prdeli lebo pochybujem, ze tie clanky a rozhovory maju nejaku spolocnu myslienku alebo koncepocnost. Neviem ci si tu knihu cital, ale myslim, ze aj na "moderny" sposob by to malo nieco do seba  :)

K tej druhej casti: Ono nejde ani tak o to co koho berie alebo co pocuvas... ja si tiez nikdy nepustim sam od seba 99 % z tych osobnosti co boli vyprofilovane. Ale urcite mi to nieco dalo a to je podstatne.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #9 kedy: 27. Marec , 2010, 09:11:30 »

Tá knižka-Nárok na rock vyšla v roku pána 1989,vtedy už vplyv červených bratov bol na poklese ...Mám tú knihu,sem tam ju oprášim :)
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 27. Marec , 2010, 11:59:22 »

Ale ide o to, ze nie kazdy kupoval rock and pop a ze prave to je o prdeli lebo pochybujem, ze tie clanky a rozhovory maju nejaku spolocnu myslienku alebo koncepocnost. Neviem ci si tu knihu cital, ale myslim, ze aj na "moderny" sposob by to malo nieco do seba  :)

R&P vznikol v tych nadsenych casoch 1989-1991, co sa ta doba asi uz nikdy nevrati za mojho zivota, tie POZITIVNE pocity celeho naroda. A az donedavna si drzal dost nebulvarnu uroven i ked pre mna uz zacal byt menej zaujimavy s prichodom Komankovej a jej ekipy. Este mam doma niekde tie vydania, ked to malo format jak ruska Pravda.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
udry
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 27. Marec , 2010, 12:10:13 »

Tiež som mal R and P isty čas predplatené. Ten novinový formát bol fakt užas. To bolo tak obrovské,že ked si to čítal vo vlaku a chcel si "prehodit" stránku,tak si musel vyjst s coupe, aby sa to dalo. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.