Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 03:39:15
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Omína ma gitara na hrudi pri klasickej póze na pravej nohe...  (Prečítané 6957 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #15 kedy: 10. Apríl , 2010, 12:33:58 »

Pako, všetko čo si napísal v tom príspevku som napísal aj ja, len si ma nepochopil a to neviem prečo. Napísal som, že apoyando je hra s dopadom, s dopadom na druhú strunu, ty si napísal to isté, kde je chyba? To isté Abel Carlevaro, hrá šikmo k strunám, ty si tiež napísal to isté, kde je problém? A držanie pravej ruky má za následok aj správne držanie gitary. Ja v tom chaos nemám, mám to už dávno za sebou, to len ty si mýliš pojmi.
Zaznamenané
Pako
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77


« Odpoveď #16 kedy: 10. Apríl , 2010, 12:47:28 »

Pako, všetko čo si napísal v tom príspevku som napísal aj ja, len si ma nepochopil a to neviem prečo. Napísal som, že apoyando je hra s dopadom, s dopadom na druhú strunu, ty si napísal to isté, kde je chyba? To isté Abel Carlevaro, hrá šikmo k strunám, ty si tiež napísal to isté, kde je problém? A držanie pravej ruky má za následok aj správne držanie gitary. Ja v tom chaos nemám, mám to už dávno za sebou, to len ty si mýliš pojmi.

Ja len nerozumiem, prečo miešaš gitarovú pózu s pravou rukou a apoyandom. A tiež nechápem spojitosť - hra šikmo k strunám a apoyando. A prečo práve Carlevaro? V klasickej gitare sa bežne kombinuje tirando s aypoyndo, tak neviem, prečo si zdôraznil práve Carlevara. Nič v zlom, ale skutočne mám pocit, že zbytočne miešaš jablká s hruškami... ha ha ha
Zaznamenané
Sisa
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #17 kedy: 17. Február , 2011, 23:05:49 »

ehm ...preco to to sklzlo od problemu k debate o technike hry ? ha ha ha Popiskujem si
a co sa tyka zakladnej otazky ...plne suhlasim s Pumping Nylon a obrazkom tu uvedenym. Mozno by som skusila sa nezameriavat prioritne na polohu ruk atd. a skusit sa zameriat na celu svoju polohu-hlavne chrbticu, ktora ako vieme ma byt vystreta. pokial mas chrbticu vystretu , gitaru jemne naklonenu k sebe, len jemne sa opierajucu o telo - vieme tiez, ze zaklad je uvolnenie, cize nic nesmie na nic tlacit Nezahrávaj sa ha ha ha . Pokial hras klasiku skus podnozku, alebo podgitarnik a cekuj, ci sa na tvojej celkovej polohe nieco zmeni. Hlavne sa nevesaj na gitaru - neprisposobuj svoje telo nastroju, ale prisposob nastroj a jeho drzanie svojej hre a celkovej pohodlnosti. Myslim, ze riesenie tohoto problemu nebude take zlozite, ako ny sa mohlo zdat  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 22 otázok.