Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 15:59:07
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BUTY - 8.4.2010  (Prečítané 16417 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« kedy: 08. Apríl , 2010, 22:19:09 »

Dneska som prvykrat videl BUTY nazivo, predtym som ich poznal len z nahravok... teraz maju turne... kto ste ich este nevideli chodte sa mrknut fakt jeden z najlepsich koncertov ake som videl :) uzasne hraju plus uzasny zmysel pre humor... Radek hral na nejakom Fendri Bassman alebo daco take, a k tomu mal hovadsky pedalboard... mal tam T-rex pedale plus smrcka stereo chorus... aj nejaky TC som videl...

edit: hrali stylom hodina playlist, podom svacina, hodina jukebox, cize zakricis pesnicku od nich ktoru chces, potom svacina a potom este hodinu jukebox... a stylovo to islo asi tak ze od reggae cez pop po punk, jazz, moravsku ludovku, polku a vsetko mozne jedno cez druhe... aj zvuk bol super... ale su to teda uplne brutalni hudobnici, som cumel...
a este zopar nepodstatnych info k vybave basak mal omlateny jazzbass plus este nejaku sedmstrunnu prazcovo-bezprazcovu basu a vedel ju fakt stylovo pouzit... Radek mal zopar strakacov s fakt tucnym zvukom a tie striedal...
a najlepsia bola bubenikova hlaska na konci koncertu ked za aplauzu vykrikoval: "nech zije slovenskoooo!!! a slovensky futbal, slovensky hokej, slovenske baby, slovenske pivo a slovensky futbal a slovensky hokej" :D
pre mna zazitok na cely zivot...
« Posledná zmena: 09. Apríl , 2010, 11:00:06 od cubo » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 09. Apríl , 2010, 11:02:27 »

http://theta.nen.cz/~sonymusicbonton/buty/buty.php?pid=7

tu mate zoznam koncertov este... vrelo odporucam Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 09. Apríl , 2010, 11:07:59 »

aj povypekal nejake sola ? ci tak decentne ? lebo on vie povypletat slusne, som bol prekvapeny, len sa o nom moc nevie, aky je gitarista :)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 09. Apríl , 2010, 11:15:48 »

aj povypekal nejake sola ? ci tak decentne ? lebo on vie povypletat slusne, som bol prekvapeny, len sa o nom moc nevie, aky je gitarista :)

praveze hral velmi vkusne a s citom... ze to tam sedelo ako rit na serbel... ale inac aj ten ich dychar je uplny maniak... ten mal v strede koncertu solo a smazil ako blazon... Na zdravie!
Zaznamenané
Doldy
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 09. Apríl , 2010, 11:37:50 »

jaj aka nostalgia ma premohla, na Buty som vyrastal...na vselijakych chatovicach som kedysi pilil usi ostatnym iba s "homemade" vyberovkami buty, do takej letnej atmosfery kurefsky pasovali. teraz uz o ich sucasnej tvorbe ani nic neviem, hraju este stale tak pekne uprimne infantilne ako kedysi?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 09. Apríl , 2010, 11:48:21 »

ja som ich zazil tusim na zakovici ak ma pamet neklame a bolo to velmi pohodove - idealne na mensi letny festival.
Zaznamenané

o-yep sro
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #6 kedy: 09. Apríl , 2010, 17:02:24 »

jaj aka nostalgia ma premohla, na Buty som vyrastal...na vselijakych chatovicach som kedysi pilil usi ostatnym iba s "homemade" vyberovkami buty, do takej letnej atmosfery kurefsky pasovali. teraz uz o ich sucasnej tvorbe ani nic neviem, hraju este stale tak pekne uprimne infantilne ako kedysi?

vypocuj si novy album VOTOM... uplne super vec... a mas pravdu, hraju uplne uprimne presvedcivo a sporiadnou davkou svojskeho humoru  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 12. August , 2013, 20:43:37 »

Nedavno sme hrali v Ziari nad Hronom a po nas Buty. Videl som ich druhykrat v zivote a tentokrat som si ich skutocne vychutnal. Nepoznam lepsiu cesku pesnickovu kapelu ako Buty nazivo. Basak a samotny Radek Pastrnak (gitarista) su najvacsi pani v tejto kapele. Neuveritelny gitarovy ton. Miestami John Mayer, miestami Dire Straits, uplna pohodicka.

Basak je u mna na jednej priecke spolu s Martom Minarikom. Maximalny TOP basak, akeho poznam. Neskutocne dava groovy, ide jak pilka, panko dvojmetrovy, pan basak. Obrovska poklona.

Akurat bubenik hral nejak tvrdo, tak neuvolnene, miestami utekal... ale ako kapela sli a slapali dokopy jak sa patri a tak ako som uz dlho nepocul a pocut som chcel. Zvukovo to iste. Ak niekto chce pocut, ako krasne do seba zapadaju frekvencie celej kapely, tak odporucam Buty nazivo. Gitara, basa, bicie, klavir... nic sa nebilo, nezavadzalo, vsetko malo svoje miesto.

Bavil som sa s nimi, tak vraj hraju 2krat do tyzdna pravidelne. Az sa mi nechce verit a zaroven tomu verim pri takto naslapanom zoskupeni.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 13. August , 2013, 07:10:26 »

ten basak je velky pan  Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 22 otázok.