Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 06:21:44
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PhilX  (Prečítané 35397 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #45 kedy: 23. November , 2011, 10:35:14 »

Inak co sa tyka toho zosnimania Proghoper, vsimam si to uz davno, ale davas prednost vdialenym mikrofonom od ampu, ako kontakt mikrofonom pred reprom. Proste 70te roky   :)

 Bavím sa skvele

Ano, mne zas inak pride prave ak je hned nacapeny na ampe, ze to zneje vsetko skoro rovnako, tensie a hnusne vyskovo. Asi je najlepsie skombinovat aj aj nie?  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #46 kedy: 23. November , 2011, 10:53:05 »

zalezi od stylu. 99% tych popici, tucnych zvukov sa v kapelovom mixe strati a tie hnusne tenke vyskove, kde je mic na stred repraku sadnu ako rit na serbel
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #47 kedy: 23. November , 2011, 11:03:34 »

zalezi od stylu. 99% tych popici, tucnych zvukov sa v kapelovom mixe strati a tie hnusne tenke vyskove, kde je mic na stred repraku sadnu ako rit na serbel

Tazko takto jednoznacne povedat, tam mas tolko faktorov...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #48 kedy: 23. November , 2011, 11:08:47 »

moje najoblubenejsie video s Guildom:



najma ten krkovy snimac od 6:50   Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 23. November , 2011, 11:11:41 »

Super zvuk.  Zdravíčko
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #50 kedy: 23. November , 2011, 11:22:48 »

Ano, mne zas inak pride prave ak je hned nacapeny na ampe, ze to zneje vsetko skoro rovnako, tensie a hnusne vyskovo.
Ten zvuk je odlisny, presne ako zvuk na nahravkach. Nie vsade sa hodi rovnaky sound a rovnake snimanie. Pri kontakte robi zvuk hlavne reprak a mikrofon plus jeho pozicia, pri priestorovom snimani naopak miestonost a aparat ako celok.

Asi je najlepsie skombinovat aj aj nie?  :)
Jasne, kombinacia je super do standartnej hudby.  :) Do metalu je idealny kontakt.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #51 kedy: 23. November , 2011, 11:32:37 »

Inak co sa tyka toho zosnimania Proghoper, vsimam si to uz davno, ale davas prednost vdialenym mikrofonom od ampu, ako kontakt mikrofonom pred reprom. Proste 70te roky   :)

jj toto je klasika - na tuto temu sa s progacom hadam pravidelne  Bavím sa skvele typujem ze najobjemnejsie nahravky by vznikli v leteckom hangare.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 23. November , 2011, 22:17:04 »

... typujem ze najobjemnejsie nahravky by vznikli v leteckom hangare.

samozrejme. kopce na basovych frekvenciach z odrazov od podlahy a stien az Ti zalahuje v usiach - to je presne to najtucnejsie na gitarovom zvuku  :)
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #53 kedy: 23. November , 2011, 23:23:01 »

Ten zvuk je odlisny, presne ako zvuk na nahravkach. Nie vsade sa hodi rovnaky sound a rovnake snimanie. Pri kontakte robi zvuk hlavne reprak a mikrofon plus jeho pozicia, pri priestorovom snimani naopak miestonost a aparat ako celok.
Jasne, kombinacia je super do standartnej hudby.  :) Do metalu je idealny kontakt.

inak toto ma zaujímalo vždy, kombinuje sa trebars klasika sm57 s dákym kondenzátorom v priestore? Či môže byť kludne aj 57/58? reku vždy som čítal že priestorový má byť kondenzátor, či to nejak otepluje zvuk alebo čo
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #54 kedy: 23. November , 2011, 23:28:45 »

inak toto ma zaujímalo vždy, kombinuje sa trebars klasika sm57 s dákym kondenzátorom v priestore? Či môže byť kludne aj 57/58? reku vždy som čítal že priestorový má byť kondenzátor, či to nejak otepluje zvuk alebo čo
Jasne, ze kondenzator. Na ambient.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #55 kedy: 24. November , 2011, 00:47:16 »

inak toto ma zaujímalo vždy, kombinuje sa trebars klasika sm57 s dákym kondenzátorom v priestore? Či môže byť kludne aj 57/58? reku vždy som čítal že priestorový má byť kondenzátor, či to nejak otepluje zvuk alebo čo
Ambient iny ako 1" kondenzator som este pouzivat nevidel. Je to klasika ku dynamickemu mikrofonu tesne pri repraku. Niekedy pouzivam pri repru aj kondik aj dynamiku a potom jeden/dva ambientne kondiky.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #56 kedy: 25. November , 2011, 12:35:58 »

moje najoblubenejsie video s Guildom:


ty vole, toto je ťažká popičofka... nerobia sa teraz nejaké podobne gitary v prijatelnej cenovej relacii?
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #57 kedy: 25. November , 2011, 13:11:57 »

ty vole, toto je ťažká popičofka... nerobia sa teraz nejaké podobne gitary v prijatelnej cenovej relacii?

ono je to tusim dute vo vnutri. tak by som strelil ze podobne moze hrat sucasny gibson s P90 a dutinami. ale len velmi podobne, nakolko tento vintage guild aristocrat P90 ide okolo 4000dolarov.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #58 kedy: 25. November , 2011, 13:17:12 »

ak som to pochopil tak je to ako lubovka v klasickej veľkosti bežného LP bez F otvorov, čiže nie vyfrezovane dutiny
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #59 kedy: 25. November , 2011, 13:23:14 »

ak som to pochopil tak je to ako lubovka v klasickej veľkosti bežného LP bez F otvorov, čiže nie vyfrezovane dutiny

ano, presne. len najst cenovo dostupnu podobnu gitaru je dost obtiazne. tusim epiphone robi kopie BB Kingovej Lucille, kt je tiez lubovka bez "f" otvorov. len to je uz ES tvar.
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.