Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 23:47:50
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problém s novou doskou a win xp  (Prečítané 1932 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« kedy: 30. Apríl , 2010, 20:42:49 »

ahojte mam takyto problem:

sestre vymenili na stolovom pocitaci maticnu dosku. Pocitac je stary asi 4 roky a dosku menili normalne v oprave. Pri preinstalovani windowsu (XP pro) vznikne nasledovny problem. Pri samotnej instalacii (okno s textom o vyhodach xpecka) niekde v strede "installing devices" instalacia jednoducho prestane ist. Nevypisuje ziadne chybove okno, ani pri priprave instalacie, nic nepisal, tam prebehlo vsetko ok. Len v tu spominanu chvilu (34 minut pred dokoncenim instalacie) jednoducho zastane. Skusal som dve rozne cd s win xp a stale robi to iste.

Neviete nahodou co s tym?

dakujem
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 30. Apríl , 2010, 20:52:52 »

skus nejake diagnosticke tooly na HDD, RAM, procak.. skus pogooglit, da sa stiahnut image cd, z ktoreho ked nabootujes stroj, tak vies spustat jednotlive diag. tooly.

vsetky komponenty su kompatibilne? (ram napr)
 
(samozrejme som o tom len cital, nevyskusal som, neporovnaval a bla bla kkciny, picoviny.. - interny humor)


« Posledná zmena: 30. Apríl , 2010, 20:54:09 od styrioci » Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. Apríl , 2010, 21:00:24 »

googlim jak divy  Smútim tiez ma napadla kompatibilta, ale nejde mi do hlavy jedna vec. Segra mala ten komp pokazeny a v podstate nevedela co s nim je. Takze typek v oprave musel vsetky komponenty odskusat ci idu, aby nakoniec zistil kde je problem. Aj dosku tam musel dat kompatibilnu s ostatnymi komponentami, lebo je to relativne starsi pocitac. Fakt je to čudné...
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #3 kedy: 30. Apríl , 2010, 23:17:39 »

takze typek v oprave musel vsetky komponenty odskusat ci idu, aby nakoniec zistil kde je problem
No to by som chcel vidiet...

Ale k veci - este mozes skusit v biose vypnut vsetky integrovane komponenty(zvukovka, sietovka a pod.) ak tam su, nastavit nejake default hodnoty a tak.
Ako dlho si cakal, ked sa to zastavilo?
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 30. Apríl , 2010, 23:55:48 »

No to by som chcel vidiet...

Ale k veci - este mozes skusit v biose vypnut vsetky integrovane komponenty(zvukovka, sietovka a pod.) ak tam su, nastavit nejake default hodnoty a tak.
Ako dlho si cakal, ked sa to zastavilo?
čakal som asi hodinu a pol...
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 21. Marec , 2011, 21:30:58 »

Ja mam zas iny problem ohladom maticnej. A to:

Uz davnejsie (mesiac dozadu) za bezneho chodu PC mi zacal vydavat HDD taky zvuk, ako pri vypinani PC. Proste tak cekol a obcas na par sekund zamrzol. Robilo to doslova az do poslednej chvile, kym PC zamrzol a po opatovnom restarte mi vyskocila modra obrazovka s roznymi hlaskami. Myslel som si, ze nieco s HDD, tak som si pre istotu kupil novy HDD a teraz ten HDD je taky, ako keby zdochynal. Doslova klesa "rychlost" HDD OBCAS za beznej prevadzky. Myslim si, ze problem je v maticnej. Vymenil som aj SATA kable, ci nahodou nieco... ale stale to iste.

V com moze byt problem ?
« Posledná zmena: 21. Marec , 2011, 21:31:49 od Branko » Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 21. Marec , 2011, 21:33:42 »

Ja mam zas iny problem ohladom maticnej. A to:

Uz davnejsie (mesiac dozadu) za bezneho chodu PC mi zacal vydavat HDD taky zvuk, ako pri vypinani PC. Proste tak cekol a obcas na par sekund zamrzol. Robilo to doslova az do poslednej chvile, kym PC zamrzol a po opatovnom restarte mi vyskocila modra obrazovka s roznymi hlaskami. Myslel som si, ze nieco s HDD, tak som si pre istotu kupil novy HDD a teraz ten HDD je taky, ako keby zdochynal. Doslova klesa "rychlost" HDD OBCAS za beznej prevadzky. Myslim si, ze problem je v maticnej. Vymenil som aj SATA kable, ci nahodou nieco... ale stale to iste.

V com moze byt problem ?
Ser na komp zvuk je v prstoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 21. Marec , 2011, 21:36:42 »

pozri device manager ci tam nemas nejaky error, event logy. BSOD s akymi hlaskami? aky error code?
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.