Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 02:06:37
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey vs Vox hlavy  (Prečítané 11477 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 12. Máj , 2010, 13:29:17 »

Nazdar lidi,

asi by bolo na case kupit poriadnejsi aparat, cize sa obhliadam po nejakych hlavach, asi by som siel do 100W, neviem sice co tam tie watty v hlave robia, do aparatov sa nevyznam, odporucali mi ale ze ked uz kupujem tak nech 100W, bude to primarne na zive vystupovanie, neskor sa dokpupi nejaka ta bedna, zatial ale asi vystacim s hlavou.
Bolo mi poradene ze bud Peavey Valve king ze je dobry alebo nejaky Vox. Hrame metal, tak hladam nieco na tvrdsi zvuk, a robim si iluzie ze ak v lete zamakam tak by som mohol naskrabat takych 500-600 eur. Pls poradte co by ste si s tohto vybraly, pripadne poradte nejake dalsie hlavy, firiem a modelov je moc, neviem co mam sledovat a na zaklade coho vyberat, tak dam radsej na rady skusenejsich

diki moc.

Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 12. Máj , 2010, 13:32:47 »

no... to je kua ze rozdiel ze ci vox alebo peavey..  ak hras metal poobzeraj sa po bugere 6262, 333, 333xl, 6260...  ak hras nejake maksie veci ten vox by mozno bol ok ale tak zas.. vseobcne povedat ze vox to je blbost..  musis vediet co hras, aky chces zvuk a kam sa chces posunut, nebudem si kupovat fender champion 600 na guthural grindocore :)
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 12. Máj , 2010, 13:34:21 »

asi by bolo na case kupit poriadnejsi aparat, cize sa obhliadam po nejakych hlavach, asi by som siel do 100W, neviem sice co tam tie watty v hlave robia, do aparatov sa nevyznam, odporucali mi ale ze ked uz kupujem tak nech 100W, bude to primarne na zive vystupovanie, neskor sa dokpupi nejaka ta bedna, zatial ale asi vystacim s hlavou.
Bolo mi poradene ze bud Peavey Valve king ze je dobry alebo nejaky Vox. Hrame metal, tak hladam nieco na tvrdsi zvuk, a robim si iluzie ze ak v lete zamakam tak by som mohol naskrabat takych 500-600 eur. Pls poradte co by ste si s tohto vybraly, pripadne poradte nejake dalsie hlavy, firiem a modelov je moc, neviem co mam sledovat a na zaklade coho vyberat, tak dam radsej na rady skusenejsich

A aku Vox hlavu za 500-600 EUR Ti radia? Inak VK je na metal fajn, podla mna viac ako Bugera.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 12. Máj , 2010, 13:36:50 »

A aku Vox hlavu za 500-600 EUR Ti radia? Inak VK je na metal fajn, podla mna viac ako Bugera.



tak s tym absolutne nesuhlasim ani nahodou ani kebyze mi das noz pod spunta a ukazes fotku Tori Black..  v skusobni mame VK a viem ako to hra.. a bugeru som pocul uz asi 5krat.. a urcite mi prisla na tie moderne veci ovela ovela viac..
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 12. Máj , 2010, 13:39:36 »

A aku Vox hlavu za 500-600 EUR Ti radia? Inak VK je na metal fajn, podla mna viac ako Bugera.



ziadnu konkretne, len my spomynali meno VOX, ale jak som kukal stranky, samy bluesaci, tak na Vox to moc nevidim...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 12. Máj , 2010, 13:52:19 »

ziadnu konkretne, len my spomynali meno VOX, ale jak som kukal stranky, samy bluesaci, tak na Vox to moc nevidim...

na Vox zabudni, ich klasicke lampace sa na metal vobec nehodia.

ako si to predstavujes, ze zatial vystacis s hlavou a bednu dokupis potom ? vsak bez bedne Ti to hrat nebude.

ak mas 500-600 €, urcite nekupuj za to novy cinsky aparat (Vlaveking, Bugera... ). ked, tak taky kup z druhej ruky za 250-300. za 600 kupis uz ojazdenu nejaku starsiu Mesa Boogie a to je podla mna to prave na metal, urcite lepsie, jak Valveking trebars...
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 12. Máj , 2010, 13:55:13 »


ako si to predstavujes, ze zatial vystacis s hlavou a bednu dokupis potom ? vsak bez bedne Ti to hrat nebude.


to sice nie, ale casto ma na koncertoch aspon niekto bednu, alebo sa to pozicia od znamych, samozrejme budem muset kupit aj bednu, ale nejaku dobu vydrzim aj zo samotnou hlavou
« Posledná zmena: 12. Máj , 2010, 13:56:34 od tommy321 » Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 12. Máj , 2010, 13:58:02 »

jasne nekup si novy cinsky aparat kup si buginu co ma 15 rokov a bola 5krat v servise ked mozes mat novy aparat so zarukou  Bavím sa skvele
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #8 kedy: 12. Máj , 2010, 14:00:50 »

jasne nekup si novy cinsky aparat kup si buginu co ma 15 rokov a bola 5krat v servise ked mozes mat novy aparat so zarukou  Bavím sa skvele

a da ho hned prelampovat?  ha ha ha ja by som to zas tak tragicky so starymi buginami nevidel  :)
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 12. Máj , 2010, 14:04:47 »

no neviem.. asi zavisi od vkusu ja som pocul parkrat napriklad DC5 a to je aparat asi v tej kategorii co sa bavime a aj tak by som radsej siahol po bugere.. ta DC5 je hroooznaaa pilka priam az neprijemna


ale tak povieme to asi tak ze: vezmi prachy.. chod si pokukat aj veci na inzerat aj nove do shopu a vyber si.. vyber ostava na tebe.. co sa ti paci to si kupis..  a prve co by som vymenil su kamarati co ti radia vox
« Posledná zmena: 12. Máj , 2010, 14:05:30 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 12. Máj , 2010, 14:06:23 »

ok vypocul som si ukazky repulse.. je to fuk.. kup si aj vox kludne .. aj bugeru.. aj valveking.. krok vedla nespravis
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 12. Máj , 2010, 14:08:28 »

no neviem.. asi zavisi od vkusu ja som pocul parkrat napriklad DC5 a to je aparat asi v tej kategorii co sa bavime a aj tak by som radsej siahol po bugere.. ta DC5 je hroooznaaa pilka priam az neprijemna

vsak minule si sa tu rozplyval nad MK III, ze jaky popicacky aparat... tie DC a Caliber a pod. nie su od toho moc inde, da sa tam nastelovat obdobny zvuk na vsetkych. + konkretne o tychto buginach ide v zasade uz dobre 2 desatrocia dobry chyr co sa tyka kvality a trvacnosti...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 12. Máj , 2010, 14:10:38 »

kamarat ma MK3 a hra to uplne uplne inak nez DC5 :D takze neboj.. viem viem
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 12. Máj , 2010, 14:12:04 »

karol - to je asi najrozumnejsie - ist si vyskusat. na druhu stranu ale, ja ked som mau "tolkoto" skusenosti a dosiel som do produktivu, tak som bol koko*t zo vsetkeho  Bavím sa skvele teraz ich ovela viac nemam, ale uz je nastastie vystarano  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 12. Máj , 2010, 14:16:10 »

kamarat ma MK3 a hra to uplne uplne inak nez DC5 :D takze neboj.. viem viem

je to rozdiel stylu 5150 vs. 6505, ci vacsi ?  :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.