Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 22:28:18
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PRAVÁ RUKA  (Prečítané 32909 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 23. November , 2004, 03:39:00 »

Máš pravdu Rasťo, treba si na začiatku povedať, kožko času a chcem do toho venovať a čo chcem dosiahnuť. Ale oponovať ti musím v tom, že ak má niekto na najvyšší level, tým skôr sa musí zaoberať skúmaním ako to dosiahnuť.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 23. November , 2004, 10:41:10 »

http://www.guitartutoronline.com/beginners/02_basics/b_hold_pick.htm dneska uz druhy den hram takto a nie inak. tam zacnem, uvidim kam ma to dovedie
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #32 kedy: 23. November , 2004, 17:47:08 »

Rastis, v podstate mas pravdu. Ja skusim gitaristov rozdelit do dvoch skupin: 1. su to gitaristi, ktori sa ucia hrat hru jeho vzorov (napr. Malmsteena). Cize hraju rovnako postupy, rovnako prstklady, rovnako brnkaju, hraju arpegia podobne, atd..... Zvacsa ich po case prepadne pocit, ze im to tak nejde, alebo, ze im ide dobre iba nieco. Je to pravda. Malmsteen hra tak, ako mu to vyhovuje a ako sa mu hra dobre. Keby tie jeho veci mal zahrat technikou podobnou Petruccimu, tak by sa mozno zatvaril kysle. 2. su to gitaristi, ktori si vseobecne prestuduju hru viacerych gitaristou a vyberu si to najlepsie (pre ich potreby). Napr. ja hram arpegia po svojom, pri rychlych behoch/stupniciach pouzivam pravu ruku pobodne ako Petrucci, ale hram aj legato ako Satriani. Proste hram tak, ako sa mi hra dobre. Preco sa snazit hrat ako niekto, ked sa mi tak bude hrat tazsie. Tolko moje zamyslenie.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 26. Marec , 2005, 15:01:09 »

Tak paani.Potrebujem radu.Menil som drzanie trsatka asi 2 mesiece dozadu-a-l-a kirk hammett.Ta zmena bola velmi taska,ale teras som si uz zvikol a rychlost isla odost hore,ale stale este tomu nieco chyba.Niekedy hram uplne super rychlo bez chyby a na drudy den sa zasekavam a trva mi aj dve hodiny kym sa dotoho dostanem.Ja neviem musim este vela cvicit,vsak.Alebo myslite,ze to je v niecom inom?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 26. Marec , 2005, 16:36:01 »

Som sa tu docital,ze to moze byt aj v trsatku-noooooo.Ja pouzivam to najmaksie ake je,pretoze som dlho hraval hlavne reefy.A ked som zacal aj solovat tak fekt to trsatko sa akosi ohyba a deformuje v ruke a pocas hrania si ho musim otacat.Vydim ze budem musiet aj trsatko za zulu vymenit...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 26. Marec , 2005, 18:30:06 »

Mojaku - jednoznačne na rýchle behy treba pevné trsátko, čo sa neohýba. Mäkké trsátko sa pri rýchlom hraní nestíha vracať. Takže v prvom rade vymeniť trsátko. A treba cvičiť, to vieš aj sám, tiež mám s tým problémy nejaký deň sa dostať do optimálnej formy, treba si zapnúť metronóm, hodiť nižšiu rýchlosť a rozcvičiť sa, potom postupne zvyšovať tempo.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 27. Marec , 2005, 11:27:19 »

Keď trsátko obstriháš, tak ho aj vyhlaď aspoň 1000kou - brúsnym papierom, nech nemá žiadne ostré hrany a žahko kĺže po strunách.
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 03. Apríl , 2005, 11:02:16 »

neda mi nereagovat na starsie prispevky z tohto fora, konkretne na dve temy : Strecing - ano zistilo sa, ze strecing je uplne zbytocny, jeho prevadzkovanie svaly skor vycerpa, pretoze predstavuje uplne neprirodzenu zataz. skratka nema sa to preco robit, ma iba negativny vplyv na maximalnu silu a na regeneraciu nevplyva vobec. druha vec je, ze jemny strecing na prsty je urcite dobry, pretoze tam je (v nasom pripade) hypermobilita ziaduca, ale nikde inde by som ho nerobil. Su na to aj pocetne studie, neni to ziadna kacica z agentury JPP. Dalsia vec, je fixacia malicku (prstenniku) na korpus (snimac) gitary. Neviem, ja som tak nikdy nehral a mam dojem, ze mi to pridalo na rychlosti, na druhej strane sa mi stava, ze netrafim strunu a ta fixacia zlahcuje orientaciu. Honza Militky vo svojej malej cvicebnici el. gitary dokonca tuto fixaciu odporuca, takze ja teraz vaham... Pitu, povedz: Mam sa to naucit fixovane alebo mam na to prdet a hrat nefixovanou rukou?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 04. Apríl , 2005, 10:07:58 »

Je veža spôsobov hrania pravou rukou, keď sa hrá trsátkom, na akustickej gitare (aj teraz ako som pozeral Rosenberga) sa častejšie hrá s vožnou rukou nad strunami, na elektrike, kvôli tlmeniu strún, je zas ruka sem tam rôznymi spôsobmi opretá o struny. Na gitaru som moc často nevidel hráčov, ktorý by mali rovný malíček opretý o gitaru, aby fixovali ruku, ale napr. banjisti tak hrávajú. Keďže zápästie by malo byť vožné a ruka by mala byť približne v rovnakej polohe ku každej strune, na ktorú sa hrá - t.zn. že sa posúva podža strún od seba a k sebe, tak by sa nemala moc fixovať na jedno miesto. Vtedy by potom vyšiel na každú strunu iný úhoz trsátkom (z rôzneho uhla).
Zaznamenané

katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #39 kedy: 04. Apríl , 2005, 11:29:48 »

Ja som to praveze videla dost casto, ze mal gitarista malicek oprety o dosku. Najma u hracov na Les Paul. Neviem, cim to je u nich. Ja si zvyknem okraj dlane opriet o struny pri kobylke a ked som to skusila na Les Paule tak som mala zodrate cele zapastie, tak mozno tym to bude...:hm: Ale to len tak naokraj...
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 05. Apríl , 2005, 00:38:39 »

ako som uz spominal, ked som to skusil, zistil som, ze sa mi skratka lepsie na tych strunach orientuje. podobnu ulohu splnila poloha, ktoru opisuje aj katka, s tym, ze tam dochadza dost k tlmeniu strun (da sa aj to vychytat). skratka tym malickom opretym o korpus akoby som vytvoril nejaky relacny bod a na zaklade neho sa mi lepsie triafaju odlisne struny (vybrnkavacka v style call-of-ktulu od metallicy alebo hocake rozlozene akordy z cvicebnice od Jirmala, hehe), neznamena to, ze by som triafal struny pod roznym uhlom, lebo ruka sa pohybuje, len je trochu ukotvena tym malickom. Ako katka spominala, les paulisti to dost pouzivaju... sa mi zdalo, ze budes vediet o com hovorim, Pitu, lebo prave ty si to niekde v historii tohto threadu tusim kritizoval.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 05. Apríl , 2005, 10:20:42 »

Ako som spomínal banjisti tak hrávajú, lebo ruka je fixovaná na jednom mieste, ruka gitaristu sa posúva podža toho, na ktorej strune sa hrá (mala by sa, aby bol úhoz trsátkom rovnaký na každej strune, pri jednom behu napr.). Ak máš pocit, že ti fixácia malíčku pomôže, hraj tak, podža mňa je to blbosť - už kvôli najlepšej funkčnosti pravej ruky. Ak som si najprv myslel, že píšeš o žavej ruke (lebo si spomenul fixáciu malíčka na hmatník - čo je skôr zaujímavé pre žavú ruku), tak to neznamená, že neviem o čom hovoríš. Kde si to zobral? Pred Katkou som o tom písal. Aj o tom, že na gitaru som nevidel moc hráčov, čo to používajú, pravdupovediac z dobrých - normálnych neviem o nikom, videl som to niekedy v BA u začiatočníkov na gitaru. :hm: :)
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 05. Apríl , 2005, 21:24:04 »

no tak este pripomienka, prave som kukal Rock Discipline, a Janko Petrucci ma malicek fixovany na korpus tesne pod kobylkovym snimacom... cize neviem, asi to az taka blbost nebude...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 06. Apríl , 2005, 05:30:35 »

Ja naroydiel od Janka fixujem prsteník na malíčku mi to nejak nekmitá.Ale včera som videl kúsok z morsovej školy a on nefixoval nič a ešte tak zvláštne držal trsátko a nevyzeralo žeby mu to vadilo.Všetko je o technike fyzických proporciaách(dĺžka prstov, zalomenie kĺbol, naťažitežnosť šliach....).Samozrejme že u začiatočníka je dobré nenaučiť sa zlozvyky lebo môže to síce vymakať, ale správnym spôsobom by to bolo omnoho jednoduchšie. Mojím zlozvykom dlho bolo že som nekmital zápästím, ale palcom a ukazovákom potom som videl JP a on mal palec z ukazovákom ako zmrznutý mne to už tak nejde síce sila vzchádza zo zápestia ale pohne sa aj prst s palcom a ťažko sa to odnaúča.Takže vyvarujete sa zlozvykov, aj nepoznať teóriu je vežký.
Zaznamenané

tatko fóra
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 06. Apríl , 2005, 17:07:16 »

Ok, Iggy a čo potom, keby si prešiel na akustiku, alebo by si aspoň kvôli zvuku posúval ruku smerom ku hmatníku a zas naopak ku kobylke? Petrucci fixuje, asi mu to pomohlo. Už kvôli tomu, čo som teraz napísal, sa mi to zdá nevýhodné sa učiť s fixovaným malíčkom.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.