Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 03:27:13
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PRAVÁ RUKA  (Prečítané 32911 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 27. Apríl , 2004, 21:15:20 »

vposlednej dobe ma dost stve, ze ked hram proste rychlo, tak ma proste strasne po chvili zacne boliet ruka, neviem ci je to uz tym ze ju mam napnutu ked hram rychlo alebo co. Mali ste niekto takyto problem? Vyriesili ste to?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. Apríl , 2004, 23:30:09 »

V poslednej dobe si začal cvičiť? :) Treba hrať radšej viackrát za deň a kratšie, pred rýchlym hraním najprv rozohriať prsty pomalšími cvičeniami. Rýchle behy hrať s uvožneným zápästím.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 28. Apríl , 2004, 06:40:02 »

raz som cital taky zaujimavy clanok, pisali tam o tom, ze aj tym naj. muzikantom sa stava, ze raz za cas pride den, kedy nezahraju ani ..... vraj je to sposobene zlou technikou, ktoru dalej cvicili, nemiesto toho, aby z nej odstranili chyby. napr. u mna je to alternate picking, ale uz sa to straca... snad
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #3 kedy: 28. Apríl , 2004, 17:48:12 »

treba hlavne cvicit.. ja ked som koncertoval tak som vydrzal hrat 2 hodiny vkuse s prehladom. Naposledy co som bol s bubenikom, tak som sice hral hrozne rychlu rytmiku a arpegia, ale asi 20 minut som vydrzal a dostal som taky krc ze som sa skoro posral. Treba sa rozcvicovat a cvicit tolko kolko to len da.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 28. Apríl , 2004, 18:26:56 »

ako ja to odohram dlho len ma proste boli ruka jak keby som tri hodiny fkuse ho... :D lebo tie rychle veci uz proste neviem hrat moc s uvolnenou rokou
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #5 kedy: 29. Apríl , 2004, 07:24:41 »

ja to sice nerobim (lebo som kôň) ale aj petrucci v svojom videu rock discipline vravi kopu o rozcvicovani vlastne je tomu venovana cela cast a tan najprv robi s rukami streching (ak sa to tak pise) a potom si rvozne roztahuje prsty cez 7 prazcov na dolnych polohach (trocha brutus) a vravi ze to je strasne dvolezite tak to mozno skus (napr. si to pozri a tak skus alebo to najdi na nete)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 29. Apríl , 2004, 19:35:21 »

Podla mna je problem v tom, ze mas prave predlaktie v krci. Skus hrat viacej zapestim a nie celou rukou. Mysli na to ked hras hocico a casom budes uvolneny aicky
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 29. Apríl , 2004, 19:43:53 »

ten strecing je velmi dobra vec ,len ho urcite nezacni hned robit. na trhu je vela knih o strecingu ,s ktorych sa vela dozvies o principe a roznych druhoch strecingu. ja ti odporucam frantiska sebeja - strecing. je to fakt dobra kniha. najma text tejto knihy. inak ak robis strecing zle ,mozes si ruku uplne znicit. tu knihu by si mal najst v odbornej kniznici.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 29. Apríl , 2004, 21:52:31 »

diki baby, ako ja mam ruku volnu ked hram take pohodove veci ale ked cvicim nejake voloviny akoze vseliake sextoly a ine pizzoviny tak proste musim tu ruku napnut inak to nestiham........ono je to pravda, a to som si aj sam vsimol ze ked hram rychlo tak to ide skvor z lakta ako zo zapestia, takze to skusim nejak nacvicit alebo zacnem hrat uz len pomaly :)
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #9 kedy: 01. Máj , 2004, 15:54:05 »

Takze chlapci...ruka boliet nesmie!!! Ak Ta boli ruka hras krcovito, niesi uvolneny => Nespravne.Ja napriklad teraz cvicim pravu ruku sestnastky len na 160 ale tak ze mam ruku uplne uvolnenu.Pomalicku sa to snazim zrychlovat a ked sa dostanem takto na 200 tak budem mat pravu ako John :-) No to mozno nie ale urcite to bude lepsie.Uhram aj rychlo ale nie uvolneny a to nieje dobre.Skuste to pocvicit pomalicky a rukou ln tak ovisnutou a na takom tempe na akom mate ruku este v pohode.A uvidite aku budete mat po polhodine pravacku.
Zaznamenané

Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #10 kedy: 03. Máj , 2004, 12:57:18 »

Aj bolest lavej ruky je zla? Ked hram fakt rychle veci dlhsie tak boli
Zaznamenané

Keep rockin´
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 03. Máj , 2004, 18:54:30 »

ked urobis dnes 100 klikov, zajtra budes mat svalovku a pozajtra este vacsiu. ked ich budes robit kazdy den ,po mesiaci uz ani nebudes vediet co je svalovka. to je pravda. lenze bez relaxacie a uvolnovania svalov sa ti stiahnu jak hovado. mozno vydrzis dlhsie hrat. sem tam daky krc ,ktory rozmasirujes, sem tam drobna trhlinka vo svale, ktora preboli .casom sa s teba stane masochista. coze to je pre mna bolest -vydrzim ,len nech rychlo hram . ked ta nieco boli tak ti telo dava znamenie ze nieco asi nebude v poriadku. zda sa mi ,ze steve morse skoro prisiel o ruku. jemu sa pre zmenu zapalili slachy. akupunktura to spravila. mal stastie.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 03. Máj , 2004, 19:11:33 »

ja odjakziva sa snazim hrat uvolneny aj za cenu rychlosti(tu mam v paži), preto s bolestami tuk nemam problemy. akurat, ked dlhsie hram, tak lava ruka.. taky pocit blby, ako ked dlho pises perom(10x A4).. je to ta bolest, o ktorej hovorite?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #13 kedy: 04. Máj , 2004, 07:58:32 »

Ja by som si v prvom rade neplietol telocvik s hranim na hudobnom nastroji.Gitara nieje silove cvicenie ako kliky.Ak Vas boli prava ruka uvidite ze budete cvicit cely den a na druhy den zistite ze ste tam kde ste boli.Je to proste zle.Treba cvicit pomalicky...chce to trpezlivost.Ja ju mam,zatial sa moc vysledok nedostavil :-) ale to pride.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 05. Máj , 2004, 12:39:41 »

ked som este sportoval tak strecing bol mojou kazdodennou zalezitostou. cely som ho zacal aplikovat na moje rucicky a vysledky boli velmi dobre. este pred tym som si stihol kompletne znicit nohy zlym strecingom a zlymi cvikmi. takze som sa na nich poucil a na ruky som uz isiel s istymy skusenostami. inak svalovka moze byt aj od strecingu. ta velkost svalov zavysi od takzvaneho stresovania svalov, cize ich zatazovania roznymi druhmy zataze. menenim poctu opakovani a serii cvikov napriklad. kulturistom ide len o to a ani nie tak o silu. gitarista by mal najprv rozvinut silu a potom vydrz svalov a samozrejme rychlost. no a ked nemas silu a vydrz tak sa s rychlostou rozluc. na ruke su take iste svaly ako na predlakti len su mensie...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 23 otázok.