Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 13:24:40
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PRAVÁ RUKA  (Prečítané 32906 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 07. Apríl , 2005, 13:19:19 »

pochopil som vsetko, dakujem diskutujucim, rozhodol som sa malicek pravej ruky urcite nefixovat, naucim sa triafat struny inac :) malicek lavej ruky sa snazim toho casu hypnotizovat, aby sa od strun nepohol dalej nez na centimeter, zaznamenavam mikroskopicke uspechy - vydrzim!
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #46 kedy: 13. Apríl , 2005, 14:35:11 »

ten vystrety malicek ci aj ine prsty som si vsimol tiez ze mnohi zaciatocnici ho tak maju, no ale aj niektori metalisti nezaciatocnici, asi im to vyhovuje a navykli si tak aj tlmit a opierat ruku.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #47 kedy: 17. Apríl , 2005, 11:39:58 »

viktor, hram s ystretym malickom pravejuj ruky, cim si ju vlastne fizujem a lepsie sa tlmia struny. a zas za takho extra zaciatocnika sa nepokladam. vela ludi tak hra, naposledy som tak videl hrat napr. gitaristov z Testament-u. dost dost dobra muzika Žmurk :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #48 kedy: 17. Apríl , 2005, 12:26:27 »

Vystretý malíček na pravej ruke nemá žiadnu funkciu, tlmí sa aj tak krajom dlane a to aj robí ruku stabilnejšou. Je len image niektorých tvrdších gitaristov. Keď som aj koketoval s myšlienkou na strednej skúšať hrať (len) tvrdšiu gitaru takto, tak sa mi to zdalo strašne neprirodzené - mať natiahnutý malíček. Ani na pohžad sa mi to v podstate nepáči.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #49 kedy: 17. Apríl , 2005, 13:35:04 »

Pitu: tak ja som sa nad otazkou imdzu pravej ruky voebc nezamyslal. to by ma sotva napadlo. lepsie sa m hra, ked sa oprem o malicek a tym padom sa lahsie tlmi /malicek sluzi ako páka/ ""imidz tvrdsich gitaristov"" tak ak kvoli tomuto hra niekto s vystretim malickom je to dost chore... :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 17. Apríl , 2005, 16:00:28 »

Pamätám si ešte - kvôli tomu, že to videli začínajúci gitaristi u iných metalových gitaristov, tak sa učili hrať s vystretým malíčkom. Inak si ani neviem predstaviť, keby niekto predtým takto hrajúceho hráča nevidel hrať, žeby sa tak začal učiť sám od seba. Je to neprirodzený úchop, ešte keby boli vystreté všetky prsty okrem ukazováku, tak to pochopím, aj tak niekto drží pero. Ale v podstate je to jedno, ako to kto drží. :)
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 17. Jún , 2005, 05:43:26 »

Včera som trochu cvičil s iným typom brnkátka a na dvoch rôznych gitarách a všimol som si jeden problém ktorý mám s pravačkou. Pri rýchlejšom hraní sa mi k pohybu zápestia pri zmene sklonu brnkátka pridá pohyb palca a ukazováka. Mám pocit že sa vďaka tomu stráca presnosť. Je to zlozvyk?? chyba?? normálne?? u JP som si všimol že má palec stále vystretý a proste všetko ide zo zápästia. Chodelka má ten problém čo ja ale u neho je všeobecne známe svojské poňatie techník. Takže by som rád vedel či mám pracovať na vystretom palci aj pri sólovaní či mám proste hrať ako mi to vyhovuje, nerád by som pokračoval v niečom čo je zlé. BABO RAĎ
Zaznamenané

tatko fóra
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #52 kedy: 17. Jún , 2005, 14:44:33 »

Asi viem Guitman, co ta trapi za problem. Pamatam si, ze aj mne sa to stavalo. Musel som si to upravit, aby sa mi hralo pohodlnejsie. Teraz hravam takto: pri rychlej hre hram zapestim(palec je vystrety). Ked hram pomalsie sola, zapestie a aj palec je jemne volnejsi, ale pohyb ide viac zo zapestia.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 17. Jún , 2005, 16:16:59 »

Tak hrá aj Petrucci, ako som pozeral. U teba je to guitman zvláštne, že to máš naopak - keď hráš rýchlejšie, uvožníš palce s prstom, ktorým držíš trsátko. Práve, keď hráš rýchlo, by mal pohyb vychádzať len zo zápästia. Ale zas u teba mám pocit, že rýchle hranie nemáš nacvičené poriadne, snažíš sa ho docieliť bez poriadneho zosúladenia pravej a žavej ruky.
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 18. Jún , 2005, 22:27:47 »

nEVIEM ci som to spravne pochopil, ale vacsina gitaristov{teda aj ja} ma malicek oprety lebo ma vacsiu stabiltu ruky{hlavne ked hra na nizsich strunach EAD} Ja sa snazim mat ruku co najviac uvolnenu...aj pri nejakych brutal doprovodoch...tak nejak to robi aj Malmsteen.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #55 kedy: 20. Jún , 2005, 16:41:43 »

Mne ukotveny malicek dost vadil. Skor mam oprete predlaktie o vrch gitary.
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #56 kedy: 06. Október , 2017, 14:11:56 »

Na stare kolena som začal pracovať na technike a brzdia ma niektoré staré zvyky... V podstate najväčší duševný problém mám s up/down vybrnkavanim že keď som sa v minulosti učil niektoré behy (väčšinou pentatonicke) tak v tych múdrych knižkách bolo pri prechode strunami miesto napr očakávaného up bolo down asi pre zrýchlenie... A nie som spokojný so svojou technikou keď idem down/down. Preto by som sa chcel spytat shredderov ci bežne používate takýto pattern pri prechode zo struny na strunu a mam ho vycibrit alebo vymakat up/down.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #57 kedy: 10. Október , 2017, 10:54:25 »

oba pristupy potrebujes natrenovat aby zneli dobre pri prechode strunami a oba maju odlisny pristup na riesenie tohto problemu. Cize si vyber jeden pristup, ktory sa ti lepsie pozdava a nacvic ten.
Rozdiel medzi nimi je: up-down-down trstatko nemeni svoju polohu a ty ho musis "pretlacit" cez obe struny uz bud rotaciou v zapasti smerom dole, alebo pohybom v lakti.
true alternate picking - pri prechode strunami musis mierne zmenit polohu trsatka, aby si nezachytil strunu ktoru "preskakujes" na internete to volaju cross-picking
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #58 kedy: 25. December , 2018, 14:39:06 »

Zaujímalo by ma či je možné pri rýchlych behoch cez všetky struny hrať striedavo  ukazovákom,prostredníkom a prstenikom aj na basovych strunách alebo to je  prasãrňa a treba to hrať poctivo na basovych strunách palcom?ako to je?
« Posledná zmena: 25. December , 2018, 14:40:32 od Pánsky » Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #59 kedy: 26. December , 2018, 15:01:33 »

Myslel som pravú ruku-brnkajucu pri klasickej gitare. Potrebujem zahrať rýchly sled tónov.na basovych strunách má hranie palcom značne spomalí,netvrdím že sa to nedá natrénovať proste to vybrnkam troma prstami aj na basovych strunách chcem vedieť či to je "povolené"
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.