Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 01:26:37
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarova hudba v liturgii  (Prečítané 17870 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« kedy: 18. Máj , 2010, 23:00:41 »

Gitarova hudba v liturgii

Komu by sa nechcelo spat, tak http://www.msg.nfo.sk/viewtopic.php?t=135
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #1 kedy: 18. Máj , 2010, 23:16:19 »

"Na Boziu oslavu sa pouziva len to najlepsie" ..takze axe fx?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 18. Máj , 2010, 23:18:37 »

je to cele na smiech vacsina userov si tam nevidi dalej nez na koniec nosa.. inak pozeram ze si tam admin.. to ti nezavidim  Bavím sa skvele
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #3 kedy: 18. Máj , 2010, 23:30:29 »

dovolim si sem dat tento link  http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/lide-probudte-se_/tajna-historie_-skutecne-vladne-nasemu-svetu-satan_-_1_3_


aj cely tento web je zaujimavy http://www.focl.szm.com/Badreligion/sucasnost_Tusokoltusokol.html
« Posledná zmena: 18. Máj , 2010, 23:35:02 od musicman » Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
yeah
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 19. Máj , 2010, 00:02:53 »

Gitarova hudba v liturgii

Komu by sa nechcelo spat, tak http://www.msg.nfo.sk/viewtopic.php?t=135
Dosiel som po 3 stranu  Bavím sa skvele


"Jenže ouha, jednoho krásného úterního dne jsem, nic zlého netuše, vkročil do prešovské katedrály a byl přítomen liturgii, při které se hrálo na kytaru. Málokdy jsem zažil něco tak protichůdného - posvátný, starobylý obřad a ryze světský zvuk i melodie rytmických písní s kytarou."

A odpoved:

"Kytary v presovske katedrale to neni nic noveho. Nad tim se pozastavuje hodne lidi, kteri to sleduji uz dobrych par let."

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 19. Máj , 2010, 02:42:38 »

Mám pocit, že niektorí nechcú za žiadnych okolností pripustiť, že sa môže niečo vyvíjať, otvoriť sa, nájsť novú cestu.. Zaspali dobu, žijú v zakonzervovaných dogmách a len ich názor je ten správny..

Mne tiež znejú najlepšie v kostole chorálne spevy, mnoho ľudí to zas neznáša. Poznám málokoho, kto by si to púšťal doma. Ale na druhej strane, je to len zastaralá predstava, že v kostoloch nemôže znieť nič iné. Pravdupovediac v dnešných ultramoderne vyzerajúcich kostoloch si už ani chorálne spevy neviem predstaviť.. :)

Cirkev dlhé storočia potláčala vývoj v hudbe, podobne ako aj vo všetkom ostatnom, už je načase otvoriť oči..
Ale určite nemám chuť počúvať primitívne hranie na rozladených gitarách s otrasnými textami, akoby sa nedala oslava pána opísať aspoň trochu zmysluplnejšie a nie tak stupídne.
Podobne je to aj s chorálnym spevom. Ak to nie je spievané profesionálnym zborom, čo často nie je, ale práve skoro hluchým farárom? a skupinou kvíliacich babiek, tak sa to nedá počúvať a duchovno to nezachráni..
« Posledná zmena: 19. Máj , 2010, 03:05:19 od Pitu » Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #6 kedy: 19. Máj , 2010, 04:48:46 »

Ja som tiez kedysi hraval na gitaru v kostolnom zbore....pamatam, ze vtedy som bol pred birmovkou  :).
Hrali sme jednu piesen v style reggae a asi v polovici som sa postavil z lavicky a slahol brutalne solo....babky nechapavo kukali ako na zjavenie satana  Bavím sa skvele.
Ale bolo to super....po omsi si kamarat na organe zahral Toccatu a fugu od Bacha  :)...a ja potom Malmsteena....to boli casy...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. Máj , 2010, 06:01:27 »

je to cele na smiech vacsina userov si tam nevidi dalej nez na koniec nosa.. inak pozeram ze si tam admin.. to ti nezavidim  Bavím sa skvele

Jojo, adminom som tam zo 10 rokov. Ked uz to mam na serveri...

Inak tvoj nazor nezdielam. Treba byt tolerantny. To o tom nose sa da transponovat na kazdu komunitu od gitaristov cez metalistov po krestanov. Ja som rad, ze v tomto ultramodernom svete sa najdu este ludia, ktory maju zaujem o duchovny rozvoj. Aj ja som to kedysi skusil via kostol, ale cesta tade nevedie pre mna, aj ked respektujem. Bohuzial som individualista v tomto. Ja som čert..

Co sa tyka gitary v kostole, tak mi to pride nepatricne a skor zbytocne. Teraz nehovorim o klasickom rimkat kostole. V greckokatolickom, ale aj pravoslavnom kostole mi pridu ovela zaujimavejsie a viac na mieste liturgicke spevy bez nastrojov. Pripomina mi to travnice a okrem toho je to vedene aj v starosloviencine, co ma svoju atmosferu. Esteze o tom netusi nic Jano Slota...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 19. Máj , 2010, 07:59:15 »

neviem co ma duchovny rozvoj s neakceptovanim dreveneho hudobneho nastroja v chrame ale ok..  Bavím sa skvele
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 19. Máj , 2010, 08:41:00 »

Tu jednoducho 50 rokov komunizmu zdevastovalo duchovne korene tohto naroda, tak tazko presadzovat hocijaku neateisticku myslienku  Žmurk

Kazdopadne v kostole lepsie mi zneju choraly acapella, pripadne varhany. Ale ked je dobry gitarista tak to tam da jak rit na serbel, podobne teoreticky aj Jaros moze spievat black metal a  Kaolko hrat na heligon Rytmusovi miesto samplov.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 19. Máj , 2010, 08:46:04 »

to je pravda.. inak.. si pamatam ako som bol tu v BA na gregorianske choraly v jednom nasom kostole tu.. dovi dopi..  paradicka..
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. Máj , 2010, 08:50:58 »

Tu jednoducho 50 rokov komunizmu zdevastovalo duchovne korene tohto naroda, tak tazko presadzovat hocijaku neateisticku myslienku  Žmurk

Dalo by sa povedať, že aj kresťanstvo zdevastovalo duchovné korene tohoto národa. V každom prípade je fajn počuť niečo, čo sa niekde naozaj hodí a je to dobré.. Žmurk
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 19. Máj , 2010, 08:54:31 »

Tu jednoducho 50 rokov komunizmu zdevastovalo duchovne korene tohto naroda,
hehe,ešte že boli tí komunisti,ved na koho/na čo by sa zvalovala všetka vina/príčina/dosledky ?    Žmurk
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 19. Máj , 2010, 08:56:42 »

Tu jednoducho 50 rokov komunizmu zdevastovalo duchovne korene tohto naroda, tak tazko presadzovat hocijaku neateisticku myslienku  Žmurk

ako?

Dalo by sa povedať, že aj kresťanstvo zdevastovalo duchovné korene tohoto národa. V každom prípade je fajn počuť niečo, čo sa niekde naozaj hodí a je to dobré.. Žmurk

ako?
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #14 kedy: 19. Máj , 2010, 09:08:57 »

ako?

ako?

este ti nikto nevravel, ze rockova hudba ja hnusny ramus a dielo satanovo?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.304 sekund, 22 otázok.