Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 21:06:34
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarova hudba v liturgii  (Prečítané 17873 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #15 kedy: 19. Máj , 2010, 10:08:58 »

este ti nikto nevravel, ze rockova hudba ja hnusny ramus a dielo satanovo?  Bavím sa skvele

ano, a na tom, ze to rovnako tvrdili krestania a komunisti, je krasne vidno, ake su tieto ideologie v podstate rovnake :-)


Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 19. Máj , 2010, 10:12:53 »

Cudujem sa, ze tu nikto nevytiahol este slovansky paganizmus  Bavím sa skvele

Europska civilizacia je zalozena na judiasticko-krestanskych korenoch. Komunisti alebo fasisti sa to snazili vykorenit, ale chvalabohu sa nepodarilo. Ak niekto radsej vyznava islamske alebo animisticke alebo budhisticke videnie sveta, tak ja to respektujem. Aj ateistov, ktori pre istotu neuznavaju nic.

Rockova hudba vychadza z blues, co je forma gospelu  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #17 kedy: 19. Máj , 2010, 10:14:45 »

Cudujem sa, ze tu nikto nevytiahol este slovansky paganizmus  Bavím sa skvele

Europska civilizacia je zalozena na judiasticko-krestanskych korenoch. Komunisti alebo fasisti sa to snazili vykorenit, ale chvalabohu sa nepodarilo. Ak niekto radsej vyznava islamske alebo animisticke alebo budhisticke videnie sveta, tak ja to respektujem. Aj ateistov, ktori pre istotu neuznavaju nic.

Rockova hudba vychadza z blues, co je forma gospelu  Na zdravie!

ked uznavam 50 cm prasanu na dobrom podklade s 10 cm pod patou tak to sa rata alebo som tiez ateista?
Zaznamenané

o-yep sro
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 19. Máj , 2010, 10:24:44 »

Cudujem sa, ze tu nikto nevytiahol este slovansky paganizmus  Bavím sa skvele

Europska civilizacia je zalozena na judiasticko-krestanskych korenoch.

Európska civilizácia je založená na úplne iných koreňoch, ale ako sa dostala cirkev k moci, nastalo na vyše 1000 rokov obdobie temna. A ani potom to nebolo ružové.. :)
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #19 kedy: 19. Máj , 2010, 10:42:39 »

Europska civilizacia sa vyvijala roznym sposobom a zuzovat to iba na krestansko-judaisticke korene mi nepripada dostatocne korektne. V Europe boli dlhy cas aj ine nabozenstva (prirodne), teda tzv. "pohanske" nabozenstva, krestanstvo, judaizmus, ale aj vychodne nabozenstva...no a civilizaciu posunuli vpred (k dnesnemu obrazu) tiez racionalizmus, osvietenstvo, humanizmus (isty cas v ostrom rozpore s ucenim cirkvi)...ale aby som nekrivdil, tak treba tiez spomenut vplyv stareho Grecka a podobne. Samozrejme, kazde z tych uceni malo nejaky vplyv, predmetom diskusie su hlavne smery a najvacsi vplyv... Zdravíčko
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 19. Máj , 2010, 10:55:11 »

ked uznavam 50 cm prasanu na dobrom podklade s 10 cm pod patou tak to sa rata alebo som tiez ateista?

Ratalo by sa ak by ten podklad bol posveteny a lyziar nebol z BA. Inak si ateista.

2Pitu: Ano vela vplyvov je v Europe od germanskych a slovanskych kultov, cez antiku, ale vsetko "prestalo" krestanstvo. To je objektivny fakt, nemusis s tym suhlasit. Mozno o 10 000 rokov budu vsetci pobehovat s tzkadlami na hlavach a vzyvat ako svojho proroka ufonca vo forme dazdovky.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 19. Máj , 2010, 11:00:39 »

Ratalo by sa ak by ten podklad bol posveteny a lyziar nebol z BA. Inak si ateista.

2Pitu: Ano vela vplyvov je v Europe od germanskych a slovanskych kultov, cez antiku, ale vsetko "prestalo" krestanstvo. To je objektivny fakt, nemusis s tym suhlasit.

Hej.. a  to je mi veľmi ľúto..
Zaznamenané

GHS
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 19. Máj , 2010, 11:07:10 »

 Uz len tato tema tu chybala.Davam hlasovat na zamknutie a zmazanie.Pani admini nech sa paci.Spravte s tym nieco ... dakuejm za vyslisanie mojich prosieb.Zase sa tu bude tliachat do nemoty o ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 19. Máj , 2010, 11:08:50 »

Tu jednoducho 50 rokov komunizmu zdevastovalo duchovne korene tohto naroda, tak tazko presadzovat hocijaku neateisticku myslienku  Žmurk

Myslis? Ved zevraj je tu 80% katolikov...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 19. Máj , 2010, 11:10:12 »

Ratalo by sa ak by ten podklad bol posveteny a lyziar nebol z BA. Inak si ateista.

az raz prestanu mat slovaci komplex z SPZky BA, tak sa mnohe zmeni  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 19. Máj , 2010, 11:10:29 »

Europska civilizacia je zalozena na judiasticko-krestanskych korenoch.

A kde si nechal antiku?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 19. Máj , 2010, 11:12:59 »

Myslis? Ved zevraj je tu 80% katolikov...
Ako je to možné? Ved starí Slovania boli pohania.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #27 kedy: 19. Máj , 2010, 11:18:06 »

co sa tyka tzv gospelovej hudby, iste ste si vsimli v poslednych rokoch nieco take, ako trebars krestansky heavy/trash metal, alebo krestansky hiphop. Jediny dovod, preco toto cirkev toleruje je fakt, ze ked si zoberieme zakladne cirkevne stado, je tam strasne vela prestarnutych ovci, ktore tu o par rokov nebudu a mlade ovecky stale viac a viac na vieru jebu, preto sa cirkev snazi aj takto pritiahnut silou mocou nejakych mladych ludi, pretoze ked sa zmensuje stado (clenska zakladna), tym padom sa zmensuje aj moc a vplyv cirkvi vo svete.  Zdravíčko
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 19. Máj , 2010, 11:21:19 »

pretoze ked sa zmensuje stado (clenska zakladna), tym padom sa zmensuje aj moc a vplyv cirkvi vo svete.  Zdravíčko

Ja si myslim, ze oni uz v Europe tak ci tak rezignovali. Teraz sa akurat viac orientuju na Afriku a Juznu Ameriku este. V Europe postupne krestanstvo vymrie. Teda rimskokatolicizmus. Skor verim, ze na vychod od nas sa viac udrzi grekokat. a pravoslavne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #29 kedy: 19. Máj , 2010, 11:22:39 »

Ja si myslim, ze oni uz v Europe tak ci tak rezignovali. Teraz sa akurat viac orientuju na Afriku a Juznu Ameriku este. V Europe postupne krestanstvo vymrie. Teda rimskokatolicizmus. Skor verim, ze na vychod od nas sa viac udrzi grekokat. a pravoslavne.

tazko povedat, ci vymrie, to by som netvrdil, ale ide to stale dolu vodou, to je uplne zrejme a proste cirkev sa prisposobuje ludom, to je ta najvacsia absurdita, lebo by to malo byt opacne :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.