Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 16:47:31
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarova hudba v liturgii  (Prečítané 17881 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #60 kedy: 19. Máj , 2010, 15:43:36 »

hehe,ešte že boli tí komunisti,ved na koho/na čo by sa zvalovala všetka vina/príčina/dosledky ?    Žmurk
no a chceš povedať, že to nieje pravda? komunizmus napáchal toľko zla a ešte pácha, len sú v iných kabátoch
a veľmi ma prekvapuje ako zhrňate všetkú tú kresťanskú minulosť pod koberec a do prachu, nechcem sa hrať na dákeho svätuškára, ale pred komunizmom bol farár zväčša jediný vzdelaný človek v celej dedine, ktorý robil akú takú osvetu, farár a učiteľ, to boli tí ktorí šírili vôbec vzdelanosť a pohľad na svet nie len cez matériu, ale i zamyslenie sa...ale to je na dlho
« Posledná zmena: 19. Máj , 2010, 15:50:18 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
udry
Hosť
« Odpoveď #61 kedy: 19. Máj , 2010, 16:00:00 »

no a chceš povedať, že to nieje pravda? komunizmus napáchal toľko zla a ešte pácha, len sú v iných kabátoch
a veľmi ma prekvapuje ako zhrňate všetkú tú kresťanskú minulosť pod koberec a do prachu, nechcem sa hrať na dákeho svätuškára, ale pred komunizmom bol farár zväčša jediný vzdelaný človek v celej dedine, ktorý robil akú takú osvetu, farár a učiteľ, to boli tí ktorí šírili vôbec vzdelanosť a pohľad na svet nie len cez matériu, ale i zamyslenie sa...ale to je na dlho
kludne by som ti tu mohol napísat XY prípadov,kolko zla sa napáchalo  " v mene krestanstva a šírenia viery",   Na zdravie!     ale načo ?   
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #62 kedy: 19. Máj , 2010, 16:01:50 »

rudo ty si jeden z tych ludi co stale voli komunistov ze?
Zaznamenané

stoka!
udry
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 19. Máj , 2010, 16:07:34 »

rudo ty si jeden z tych ludi co stale voli komunistov ze?
mišo,keby si nenapisal kokotinu,tak by sa ti nepostavil?  už som tu X-krat pisal moj postoj ku komunistom a aj k volbám .   Nemienim to sustavne opakovat.   Na zdravie!  / že si sa ty narodil,aj za to možu komunisti ? Bavím sa skvele/
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #64 kedy: 19. Máj , 2010, 16:10:18 »

mišo,keby si nenapisal kokotinu,tak by sa ti nepostavil?  už som tu X-krat pisal moj postoj ku komunistom a aj k volbám .   Nemienim to sustavne opakovat.   Na zdravie!  / že si sa ty narodil,aj za to možu komunisti ? Bavím sa skvele/

problemy s erekciou nemam a kokotiny tu pises jedine ty. ja sa ta normalne pytam, lebo si naozaj nespominam ze si niekde svoj postoj ku komunistom pisal. A vobec, nepamatam sa ze by si vecne reagoval na akukolvek polozenu otazku. a mohol si si usetrit robotu a odpovedat ano alebo nie
« Posledná zmena: 19. Máj , 2010, 16:12:29 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 19. Máj , 2010, 16:13:19 »

ale pred komunizmom bol farár zväčša jediný vzdelaný človek v celej dedine, ktorý robil akú takú osvetu, farár a učiteľ, to boli tí ktorí šírili vôbec vzdelanosť a pohľad na svet nie len cez matériu, ale i zamyslenie sa...ale to je na dlho

to boli tie svetlé prípady, konkrétni ľudia, tí sú fajn..
Vo všeobecnosti to bolo skôr naopak, keď cirkev dlhodobo vzdelanosť a otvorenosť mysle potláčala a sama mala pohľad na svet cez matériu..
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #66 kedy: 19. Máj , 2010, 16:14:43 »

problemy s erekciou nemam a kokotiny tu pises jedine ty. ja sa ta normalne pytam, lebo si naozaj nespominam ze si niekde svoj postoj ku komunistom pisal. A vobec, nepamatam sa ze by si vecne reagoval na akukolvek polozenu otazku.
Tak ti vecne odpovedam:   Za obdobie poslednych 20 rokov som nevolil komunistov.  Bavím sa skvele   A za to že máš krátku pamat /ale da sa to aj inač napisat/,za to ja nemožem. Zdravíčko
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #67 kedy: 19. Máj , 2010, 16:15:54 »

Tak ti vecne odpovedam:   Za obdobie poslednych 20 rokov som nevolil komunistov.  Bavím sa skvele   A za to že máš krátku pamat /ale da sa to aj inač napisat/,za to ja nemožem. Zdravíčko

prepac ze si dosledne nevsimam tvoje blaboly, su tu este aj vacsi kok*ti na ktorych sa zabavam  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #68 kedy: 19. Máj , 2010, 16:16:38 »

prepac ze si dosledne nevsimam tvoje blaboly, su tu este aj vacsi kok*ti na ktorych sa zabavam  Bavím sa skvele

a ty sa skľudni. Žmurk
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #69 kedy: 19. Máj , 2010, 16:17:25 »

ja som kludny ako jarny vanok  Cmuk chlapci
Zaznamenané

stoka!
udry
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 19. Máj , 2010, 16:18:13 »

prepac ze si dosledne nevsimam tvoje blaboly, su tu este aj vacsi kok*ti na ktorych sa zabavam  Bavím sa skvele
no,ty si skor na polutovanie   Zdravíčko   normalna debata,dokedy si sem nevpadol  Bleee
« Posledná zmena: 19. Máj , 2010, 16:20:17 od udry » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #71 kedy: 19. Máj , 2010, 16:20:44 »

no,ty si skor na polutovanie   Zdravíčko   normalna debata,dokedy si sem nevpadol  Bleee

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
yeah
Hosť
« Odpoveď #72 kedy: 19. Máj , 2010, 16:47:25 »

Uz sa kazdy vyburil?  :)
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #73 kedy: 19. Máj , 2010, 16:48:08 »

 viera a nabozenstvo su dve veci.a ked sa zacne miesat politika s hudbou,tak to stoji zahovno...Zdravíčko
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 19. Máj , 2010, 18:03:20 »

Vo všeobecnosti to bolo skôr naopak, keď cirkev dlhodobo vzdelanosť a otvorenosť mysle potláčala a sama mala pohľad na svet cez matériu..

Vsetky slove(a)nske ranne pisomnosti su cirkevneho charakteru...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.