Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 14:28:33
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Herda - nová značka gitár na Slovensku  (Prečítané 34907 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Rockand Roll
nováčik
*
Príspevkov: 31



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 12. Jún , 2010, 13:34:01 »

mna by zaujimalo, ci ste uz robili sedemstrunovu akustiku.. a ci by nebol problem s lavackou verziou.

a tak isto by ma zaujimala priblizna cena.. SJ cutaway s elektronikou..

Sedem strunovu akustiku sme este nerobili. robili sme baritony a 12-strunove, sice nie pod nasou znackou ale ked sme boli v UK.
Vyrobit lavacku gitaru nie je vobec problem, robime to bez priplatku, v takej istej cene ako pravacke gitary.

Co sa tyka ceny, potrebovala by som blizsiu specifikaciu, ceny nasich gitar su rozne. Zalezi pre ake vyhotovenie sa rozhodnete(smart, standard alebo vlastne) a pre aku kvalitu materialov. Ceny elektronik sa tiez velmi lisia, pouzivame Aer alebo Schaller. Ak mate nejaku jasnejsiu predstavu aka ma byt gitara napiste mi na mail: info@herdaguitars.eu . Najlepsie by bolo keby ste vedeli kolko ste ochotny investovat a ja Vam vypracujem  ponuku aku kvalitnu gitaru si mozete za to dovolit a jej mozne variacie. Najlacnejsie custom akusticke gitary su s prebiehajucou zlavou za 650eur.

Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #61 kedy: 12. Jún , 2010, 13:40:00 »

Akurát mi troška vadí, pokiaľ chcete vlastnú hlavu tak si musíte priplatiť 50E inak vám dajú tú svoju s ich logom  ha ha ha, ale to je asi bežná prax :)

vsak to mas hned custom poziadavku, ktoru ako pisu musia komplet vymysliet a preprogramovat, neviem preco sa divis. Ja na ich mieste urcite nebudem robit ine hlavy ako maju, kedze je to ich poznavacia znacka.

Podla mna sa toto s Kellerom porovnavat neda, kedze toto taha na firmu s vlastnym ksichtom a standardom, kdezto keller vyraba AJ na custom objednavku.

To je asi ako keby si si dal urobit v custom shope custom fender, ale keby si tam chcel dat ibanez hlavu, tak by ta poslali kade lahsie, je to proste copyright.

Mne je velmi sympaticka tato firma zatial, drzim palce kazdopadne  Na zdravie!
« Posledná zmena: 12. Jún , 2010, 13:41:16 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Doldy
Hosť
« Odpoveď #62 kedy: 17. Jún , 2010, 18:43:04 »

a na akej adrese presne je vlastne ta exkurzia?  No hanbím sa..
Zaznamenané
Rockand Roll
nováčik
*
Príspevkov: 31



WWW
« Odpoveď #63 kedy: 18. Jún , 2010, 14:20:24 »

a na akej adrese presne je vlastne ta exkurzia?  No hanbím sa..

V nasej dielni na adrese pod banosom 80, je to aj vyznacene na mapke, na nasej stranke, kde je na nas kontakt. Ked pridete do BB tak nam kludne zavolajte a my Vas uz dako budeme navigovat.
Zaznamenané
Doldy
Hosť
« Odpoveď #64 kedy: 04. September , 2010, 09:54:27 »

kukam, ze herdovci uz spravili aj zvukove ukazky ich gitar, takze koho by to zaujimalo tak tuto:

http://www.myspace.com/herdaguitars
Zaznamenané
Rockand Roll
nováčik
*
Príspevkov: 31



WWW
« Odpoveď #65 kedy: 01. November , 2010, 18:10:06 »

Práve prebieha výroba prekrásnej custom gitary z Madagaskarského Palisandra a Švajčiarskeho mesačného smreku pre Kurta Johnsona(USA).
Proces výroby môžte sledovať na http://herdaguitars.eu/custom02.htm .
Fotografie a nové informácie pridávame denne.



Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #66 kedy: 10. Január , 2011, 13:00:57 »

Práve prebieha výroba prekrásnej custom gitary z Madagaskarského Palisandra a Švajčiarskeho mesačného smreku pre Kurta Johnsona(USA).
Proces výroby môžte sledovať na http://herdaguitars.eu/custom02.htm .
Fotografie a nové informácie pridávame denne.


To vyzera uplne super! Puzivate kerfed lining a abalone od AST(advanced shell technology)? Ako sa s tym pracuje? Madagaskarsky palisander je vraj podobny brazilskemu - aky z neho mate pocit? Ja si teraz finisujem flamenco gitaru, ale dalsi projekt je OM gitarka - vysnivana kombinacia je zatial madagascar RW/adirondack smrek...
Vela zdaru!
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 10. Január , 2011, 20:43:38 »

Teraz som pozeral stránku a keď som uvidel LP - padla mi sánka... NÁDHERA!!! :-)
Zaznamenané

Rockand Roll
nováčik
*
Príspevkov: 31



WWW
« Odpoveď #68 kedy: 11. Január , 2011, 17:46:47 »

To vyzera uplne super! Puzivate kerfed lining a abalone od AST(advanced shell technology)? Ako sa s tym pracuje? Madagaskarsky palisander je vraj podobny brazilskemu - aky z neho mate pocit? Ja si teraz finisujem flamenco gitaru, ale dalsi projekt je OM gitarka - vysnivana kombinacia je zatial madagascar RW/adirondack smrek...
Vela zdaru!
Ahoj, vidim ze mas prehlad, to je super!  Na zdravie!
AST je v pohode, robi sa s tym uplne lahucko, ale radsej mam normalny rezany abalone. Vyzera prirodzenejsie.
Kerf lining od AST je krasny, dobre sa ohyba vo vsetkych smeroch, ale je krehky, lame sa a smrdi spalenym drevom, pretoze sa reze na lasery. Bleee
Madagaskar sa mi javi zatial ako super zvonive drevo. Gitara ma skvely "Taptone", odozvu a sustain,  ale este nie je dokoncena. Ked bude, poslem zvukove nahravky.
Teraz ideme robit gitaru z African Blackwood, niektory tvrdia ze je to lepsie drevo ako brazilsky, tak som zvedava!

Drzim Ti palce pri vyrobe novej gitarky a nezabudaj ze flamenco a steelstring su dva rozdielne svety! pevnost a hrubky dosiek su ine.

Ak by si mal zaujem mozes sa pridat na mojej nekomercnej stranke www.akustickagitara.szm.sk
Je to moja nova stranka, kde sa venujem len akustickym steelstring gitaram.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #69 kedy: 11. Január , 2011, 18:00:40 »

Vedeli by ste na zakazku vyrobit aj gitaru typu Parlor ?

Napr. jak su tie Washburn: http://www.washburn.com/acoustics/vintage-series/#r320swrk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #70 kedy: 11. Január , 2011, 18:03:10 »

baba, co stavia gitary  Fuuha zíram manzel je stastny clovek  Som frajer
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #71 kedy: 11. Január , 2011, 18:03:43 »

baba, co stavia gitary  Fuuha zíram manzel je stastny clovek  Som frajer
Sak pri prezerani stranky som sa pozastavil nad tym... :) Parada.  Bravooo
Zaznamenané

Rockand Roll
nováčik
*
Príspevkov: 31



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 11. Január , 2011, 18:07:53 »

Vedeli by ste na zakazku vyrobit aj gitaru typu Parlor ?

Napr. jak su tie Washburn: http://www.washburn.com/acoustics/vintage-series/#r320swrk

jasne, vedeli by sme, ale asi by stala viac ako ta  za 1000$
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #73 kedy: 11. Január , 2011, 18:09:02 »

jasne, vedeli by sme, ale asi by stala viac ako ta  za 1000$
Viac o kolko ? :)
Zaznamenané

Rockand Roll
nováčik
*
Príspevkov: 31



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 11. Január , 2011, 18:29:38 »

Viac o kolko ? :)

Mame stanoveny zakladny model (je na vysokej urovni prevedenia) za 1600 E vratane Hiscox puzdra.
Ale cena zavisi aj od zdobenia a triedy materialov.
Najlacnejsie prevedenie parlor gitarky (smrek a palisander) by mohlo byt za cca 1000 Eur, hruby odhad. Ceny gitar pocitame podla nasho cenniku ale zaberie to vela casu ak je to custom gitara ako tato, tak to robim len ked ma niekto seriozny zaujem.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.