Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:03:46
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Parametre zvuku  (Prečítané 7658 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tyo111
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 01. Jún , 2010, 14:54:30 »

Ahoj...mam maly problem...na kombe si akosi neviem nastavit zvuk napr. ako ma John Petrucci alebo Santana...vie mi niekto poradit resp. nadiktovat parametre?Vopred dik
P.S.:mam Line 6 Spider Jam a Squier Bulletstrat
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 01. Jún , 2010, 14:56:10 »

Ahoj...mam maly problem...na kombe si akosi neviem nastavit zvuk napr. ako ma John Petrucci alebo Santana...vie mi niekto poradit resp. nadiktovat parametre?Vopred dik
P.S.:mam Line 6 Spider Jam a Squier Bulletstrat
Aby si mal zvuk ako Petrucci, Santana - kup si Mesa Boogie Mark 2C+

 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 01. Jún , 2010, 15:00:49 »

Ahoj...mam maly problem...na kombe si akosi neviem nastavit zvuk napr. ako ma John Petrucci alebo Santana...vie mi niekto poradit resp. nadiktovat parametre?Vopred dik
P.S.:mam Line 6 Spider Jam a Squier Bulletstrat

a nechces mat radsej zvuk, ako Tyo111 ? ale podla mna si robis srandu, nemozes mysliet vazne, ze zvuk nejakeho ineho gitaristu je v nastaveni komba (navyse uplne ineho, ako dotycny pouziva), vsak nie ? Žmurk
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 01. Jún , 2010, 15:01:39 »

myslim ze s tym ti zial nikto nepomoze. Obaja spomenuti gitaristi maju prespokulovanu signalovu cestu a na ich zvuku sa podiela okrem toho aj ich hracska schopnost. Dokonca aj ludia co maju gear ako oni maju problem nakrutit si ich zvuk :)
A dalsia vec - zvuk z CD alebo zvuk Live? tam to cele zacina u ich ruk, potom gitary, kopec efektov, nastavenie, racky za tucne love o ktore sa im stara zahradnik atd atd.. boutique efekty,highendove efektove procesry a kadeco
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #4 kedy: 01. Jún , 2010, 15:19:50 »

see google for more custom tone tips  http://www.joesjamblog.com/tones4.html
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
Tyo111
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #5 kedy: 01. Jún , 2010, 15:43:13 »

vsetci tu mate mudre reci ze sa to neda a neviem co vsetko, ale ja som nedostal gitaru vcera do ruky...viem ze sa to da napodobnit(mozno nie uplne ale da)lebo v kombe je plno uz urobenych...je tam slash, sting, slipknot, scorpion, deep purple a VELA dalsich...a navyse niektore som si uz aj sam urobil...mam tam napriklad zakk wylde - farewell ballad...samozrejme ze je tam pocut ten strat zvuk ale aj tak je to velmi podobne
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 01. Jún , 2010, 15:50:45 »

sak ked sa ti podarilo tak skusaj dalej. my si tuna povacsine len tak piseme a moc nehrame, ale ked uz aj hrame, tak ako zakk este neznel nikto  Na zdravie! cize zatial si na tom lepsie, musis este asi zamakat  Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 01. Jún , 2010, 15:54:27 »

vazne si nikto nerobi srandu ? ved ja aj ked som hral na spanielke so snimacom a namiesto kabla som mal koaxial, tak som vedel, ze asi ako kapelam mi to zniet nebude, lebo maju inu aparaturu.

ono to ked tam mas simulacie, to je pekne, ale vela ludi tu ma aj originalne aparaty danych ludi a nezneju tak. dovod ? ak to potovnavas so studiom, tak tam sa zo zvukom hraju a kazdy gitarista aj inac hra. mozes sa maximalne priblizit, ale nechapem naco riesis zvuk. ajdi si aky sa Ti paci a je pokoj
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #8 kedy: 01. Jún , 2010, 16:02:57 »

vsetci tu mate mudre reci ze sa to neda a neviem co vsetko, ale ja som nedostal gitaru vcera do ruky...viem ze sa to da napodobnit(mozno nie uplne ale da)lebo v kombe je plno uz urobenych...je tam slash, sting, slipknot, scorpion, deep purple a VELA dalsich...a navyse niektore som si uz aj sam urobil...mam tam napriklad zakk wylde - farewell ballad...samozrejme ze je tam pocut ten strat zvuk ale aj tak je to velmi podobne

tak z brucha dam nejake cisla   Bavím sa skvele

John Petrucci sound =

60% jeho mamutie ruky plus mozog so super pamatou + can play 6bilion notes per min when drunk skill + timewarp + kvadratura kruhu
10% musicman gitara
28% mega rack .. skrina z ocele z titanicu + skatulky so zabudovanym randall smithom + world domination mode + ten preset z kabiny mimozemskej lode co nasli vin Roswell
2%   osobita vlkost vzduchu a zakrivenie casopriestoru v danom momente

Tvoje moznosti =

?/60%
0.1/10%
0.01/28%
0/2%

Z toho jednoznacne ale musim podciarknut skutocne jednoznacne vychadza  Bavím sa skvele ze jediny faktor ktory mozes ovplyvnit je to prve. Takze tam normalne navol Zack Wylde preset z toho Line6 uber trosku basov a vysok a pridaj stredov stipku a cvic petrucciho ... s tymi rukami sa tomu priblizis uplne najviac  Žmurk Len tento efekt je z hladicka casu najtazsie ziskat :)

Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 01. Jún , 2010, 16:03:38 »

nechcel by som mat v kombe urobeneho slesha kto to ma cistit
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 01. Jún , 2010, 16:07:01 »

vsetci tu mate mudre reci ze sa to neda a neviem co vsetko, ale ja som nedostal gitaru vcera do ruky...viem ze sa to da napodobnit(mozno nie uplne ale da)lebo v kombe je plno uz urobenych...je tam slash, sting, slipknot, scorpion, deep purple a VELA dalsich...a navyse niektore som si uz aj sam urobil...mam tam napriklad zakk wylde - farewell ballad...samozrejme ze je tam pocut ten strat zvuk ale aj tak je to velmi podobne

ty si jaky jebik haha Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele bud rad ze som ti nepovedal tak jak som chcel na zaciatku ze so squierom a line 6 spiderom mozes imitovat tak akurat cinsky ludovy cirkus a nie petrucciho zvuk a satrianiho..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 01. Jún , 2010, 16:09:13 »

edit - nasiel som prave pred chvilou temu na www.isuckatguitarbutikeepthinkingidont.com nasledovny text pisal to sam petrucci lebo sa ho pytali ako ma clovek dosiahnut jeho zvuk napisal ze:

There is nothing that can dominate my rig of doom with killing presets, there is no line 6 that can compete the warmth of the sun that comes fom my pickups.
« Posledná zmena: 01. Jún , 2010, 16:09:35 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 01. Jún , 2010, 16:09:24 »

a stredoveko nechces zniet ?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #13 kedy: 01. Jún , 2010, 16:11:51 »

Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #14 kedy: 01. Jún , 2010, 16:12:37 »

vsetci tu mate mudre reci ze sa to neda a neviem co vsetko, ale ja som nedostal gitaru vcera do ruky...viem ze sa to da napodobnit(mozno nie uplne ale da)lebo v kombe je plno uz urobenych...je tam slash, sting, slipknot, scorpion, deep purple a VELA dalsich...a navyse niektore som si uz aj sam urobil...mam tam napriklad zakk wylde - farewell ballad...samozrejme ze je tam pocut ten strat zvuk ale aj tak je to velmi podobne

ja mam pod x3, su tam tiez presety kadejakych gitaristov, vsetky zneju viac alebo menej na picu, na kombe to moze byt lepsie, to je pravda. Ved si pusti petrucciho skladbu a snaz sa nastavit ten zvuk podla ucha, alebo pouzi google a napis tam nieco ako "line 6 petrucci preset" a podla mna urcite najdes nejake nastavenia. napr. na youtube ludia robili presety metallici, vaia a co ja viem koho, ale ked som si to ja nastavil presne podla nich, aj tak mi to hralo na picu a ked som chcel trebars vaiov zvuk, musel som si to nastavovat sam podla nahravky.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.