Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 03:20:39
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampove HIFI stereo  (Prečítané 8423 krát)
0 užívateľov a 21 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #15 kedy: 02. Jún , 2010, 12:55:29 »

Nie, tam mi netreba, v aute skoro nic nepocuvam okrem traktoroidnych pazvukov TDI PD motora. Bavím sa skvele

a v mobile mas radio? tam si priletuj nejaku staru teslu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 02. Jún , 2010, 12:57:24 »

Ja som len raz v Marshalli co som mal vymenil Ecc83 JJ (250sk) za  "originál"  Ecc83  Marshall lampu(900sk) ktorá vyšla z tej istej výrobnej linky a rozdiel vo zvuku bol ozaj citeľný ...

Ja co mam hifi lampac, tak ma samonastavovaci bias na kazdu lampu, takze tam mozem menit co ma len napadne aj koncove. Dokonca som skusal porovnat tak, ze som si dal na jeden kanal dvojicu EL34 a na druhy KT88. Preampove lampy robia obzvlast vela, tam sa mi velmi osvedcili Mullardy, Tesly a aj Tungsramy. Tragediou vyslovenou su cinske lampy a JJ su tiez na audio len tak tak, nemaju oproti tym starsim taku konkretnost najma.  
« Posledná zmena: 02. Jún , 2010, 12:58:04 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
0thomass0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #17 kedy: 02. Jún , 2010, 13:02:29 »

progy a do auta si nedas spravit lampovy zosilovac ?

jeden z mojich rozrobenych projektov..

a skusal som menit ecc83 tesla, rft rovnake skusal som ecc803s tesla rovnake skusal som ecc83s jj rovnake cize... neviem

a zohnat mullard alebo sovtek alebo neci podobne je takmer nemozne teda aspon sa mi to nepodarilo .. a 10 € a viac za jednu nedam ani nahodou
zacnem vsede tlacit EF806s tych mam plno a mam pokoj... toto je prvy aparat na nom som sa ucil..
« Posledná zmena: 02. Jún , 2010, 13:03:39 od 0thomass0 » Zaznamenané

NA PREDAJ LACNO!!!
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4009687/Tesla-mono50.php

Nemám rád ľudí, ktorí sami nič neurobili, no pritom našli milióny chýb na tom, čo urobili iní!!
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 04. Jún , 2010, 21:32:16 »

nerobil si to posla schem na http://www.lampac.kvalitne.cz/ ? :)
Zaznamenané

0thomass0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #19 kedy: 05. Jún , 2010, 13:20:04 »

zdravim nie nie je to podla schem z tej stranky
Zaznamenané

NA PREDAJ LACNO!!!
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4009687/Tesla-mono50.php

Nemám rád ľudí, ktorí sami nič neurobili, no pritom našli milióny chýb na tom, čo urobili iní!!
Duger
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 05. Jún , 2010, 13:32:51 »

pekne... kolko ta to cenovo zhruba vyšlo ?.... tiež som davnejšie uvažoval o niejakom 5W lampači na doma
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #21 kedy: 07. Jún , 2010, 09:43:42 »


a skusal som menit ecc83 tesla, rft rovnake skusal som ecc803s tesla rovnake skusal som ecc83s jj rovnake cize... neviem

a zohnat mullard alebo sovtek alebo neci podobne je takmer nemozne teda aspon sa mi to nepodarilo .. a 10 € a viac za jednu nedam ani nahodou
zacnem vsede tlacit EF806s tych mam plno a mam pokoj...
Ked si nenasiel v tych lampach rozdiel ,tak je chyba asi neikde inde,ci ?
Potom jasne ze 10 e je moc...tebe stacia lampy aj za 2e  :)
... ale skus postavit s tych EF806S aj koncak :D
« Posledná zmena: 08. Jún , 2010, 10:41:41 od brdo prvy » Zaznamenané
0thomass0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #22 kedy: 07. Jún , 2010, 10:36:10 »

Ked si nanesiel v tych lampach rozdiel ,tak je chyba asi neikde inde,ci ?
Potom jasne ze 10 e je moc...tebe stacia lampy aj za 2e  :)
... ale skus postavit s tych EF806S aj koncak :D

 a preco by mala byt niekde chyba?? a ano stacia mi lampy za 2 € preco by som mal za nu platit 35 € napr. ako stoji ef806s, ked ju mozem mat (v zivote  nevybatu z krabicky )zo starch zasob za 2€? by som bol magor. a tak isto to je aj s osttnymi typmi....
Zaznamenané

NA PREDAJ LACNO!!!
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4009687/Tesla-mono50.php

Nemám rád ľudí, ktorí sami nič neurobili, no pritom našli milióny chýb na tom, čo urobili iní!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #23 kedy: 08. Jún , 2010, 10:54:59 »

EF806S stoji 35e Huh! Fuuha zíram
mam ich plnu garaz  Žmurk
A ja blbec si chcem brat uver  Bavím sa skvele
Nekupi negdo  ?  Beeee

... nie ,cena je relativny faktor a ked ma relevantne opodstatnenie ,tak je vedlajsie ci je nieco drahe ,alebo lacne.
A je to jedno ci sa to tyka lamp , zosilovacov ,alebo nastrojov.
Priklad... je uplna kravina pchat spickovu Mesacku 12SPAX7 za niekolko desiatok dolarov do pozicie pre reverb,ale zase na prvu poziciu si dak ausus s vyberoveho konania za 2e je asi tiez zbytocna skromnost alebo jebnutost.
Ak ti vyhovuju secko lampy za 2e tak si sa asi este nedostal na uroven ,kde ti taka lampa urcite nebude stacit a preto si myslis ze je to jedno.
« Posledná zmena: 16. Jún , 2010, 08:01:04 od brdo prvy » Zaznamenané
0thomass0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #24 kedy: 08. Jún , 2010, 16:36:53 »

a o co ti vlastne ide ? nechapem ta? myslim ze tesla svojou kvalitou moze konkurovat hociktorej inej znacke.. a EF 806 s je tiez trosku ina kava neviem co lepsie moze byt ? a koncove lampy aku das tak taka bude . pokial je nepouzita  neviem v com je problem.
Zaznamenané

NA PREDAJ LACNO!!!
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4009687/Tesla-mono50.php

Nemám rád ľudí, ktorí sami nič neurobili, no pritom našli milióny chýb na tom, čo urobili iní!!
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #25 kedy: 08. Jún , 2010, 20:22:30 »

Ten kto má šťastie, zoženie panenské britské lampy zadarmo... kto nemá šťastie, musí si kupovať slovenský odpad za ťažké prachy Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 08. Jún , 2010, 20:25:08 »

Ten kto má šťastie, zoženie panenské britské lampy zadarmo... kto nemá šťastie, musí si kupovať slovenský odpad za ťažké prachy Bavím sa skvele

Asi tak.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 16. Jún , 2010, 08:12:37 »

a o co ti vlastne ide ? nechapem ta? myslim ze tesla svojou kvalitou moze konkurovat hociktorej inej znacke.. a EF 806 s je tiez trosku ina kava neviem co lepsie moze byt ? a koncove lampy aku das tak taka bude . pokial je nepouzita  neviem v com je problem.
Ide mi o to ,ze to secko bagatelizujes a asi nemas o tom paru .
Na vyslednom zvuku lampaca sa podiela tolko neodskriepitelnych faktorov a v neposlednej rade aj kvalita a rozdiel vo vyrobcoch jednotlivych komponentov ,ze stavat si taketo zarieadenie a sidit sa tym ,ze mi stacia lampy ,ktore su bezne k mani za piet korun a kazda koruna zainvestovana na vyse nema opodstatnenie je cista utopia.
Nie som proti tomu robit s toho co mas a co je cenovo dostupne ,ale utvrdzovat sa v chybnom zisteni z krizoveho vyvoja je trosku kratkomyselne ,nemyslis ?
Zaznamenané
0thomass0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #28 kedy: 27. Júl , 2010, 15:47:54 »

Tento zosilnovač je na predaj akby niekto chcel tak cena 320€ s pouzivanymi lampami tesla 360€ s novimi od JJ piste ss prosim len seriozne
« Posledná zmena: 27. Júl , 2010, 15:48:27 od 0thomass0 » Zaznamenané

NA PREDAJ LACNO!!!
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4009687/Tesla-mono50.php

Nemám rád ľudí, ktorí sami nič neurobili, no pritom našli milióny chýb na tom, čo urobili iní!!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 28. Júl , 2010, 07:32:32 »

Preco lampy ? to sa pytas vazne :)

Toto si napísal namiesto odpovede na Rastišovu otázku: prečo lampy?
nerád sa opakujem, ale pred pár mesiacmi som napísal:

Kvalita zosilňovača sa dá zmerať a presne vyčísliť, sú to parametre ako:
Harmonické skreslenie,
intermodulačné skreslenie,
transientné intermodulačné skreslenie
frekvenčný rozsah,
výkonový frekvenčný rozsah,
rýchlosť prebehu,
faktor tlmenia,
šum pozadia,
hluk pozadia,
dynamika,
fázové skreslenie - to jediné naše uši nepočujú, ale môže spôsobovať iné (počuteľné) skreslenia.
Ak som na niečo dôležité zabudol, prepáč.
Na stavbu stereozosiňovača potrebuješ napríklad 4 kusy EL34, 4 kusy ECC83 a dva výstupné trafáky spolu za stovky eur.
Alebo použiješ 2 integráče ( napr LM3886) v cene niekoľkých eur.
Garantujem ti, že ten oveľa drahší lampový bude mať VŠETKY parametre horšie.
Ja mám radšej dobrý zvuk.

Takže otázka zostáva: prečo lampy do HIFI ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 23 otázok.