Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:26:54
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako prepojim dva zosiky bez A/B spinaca?  (Prečítané 1155 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
khanate
nováčik
*
Príspevkov: 13


« kedy: 03. Jún , 2010, 09:58:00 »

Zdravim

Mam dva zosiky (bugera 6260 a ampeg V4, kazdy ma vlastnu bednu) a chcel by hrat cez oba. Ako ich mam prepojit?

A taktiez chcem vyskusat ampeg z obidvoma bednamy.... zos ma jeden "speaker" out a este "extension speaker" out..... ten druhy zapojit do external speakru?

Diky moc za pomoc
« Posledná zmena: 03. Jún , 2010, 10:00:27 od khanate » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 03. Jún , 2010, 10:04:34 »

ak má jeden z nich linkový výstup tak s tým vlez do vstupu druhého alebo returnu efektovej, budeš tak mať ale de facto len zvuk prvého ampu, mierne zmenený, ďalšia možnosť je chrosu, alebo delay a najideálnejšia aj mnou používaná je prepínač LEHLE....
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #2 kedy: 03. Jún , 2010, 10:09:31 »

ak má jeden z nich linkový výstup tak s tým vlez do vstupu druhého alebo returnu efektovej, budeš tak mať ale de facto len zvuk prvého ampu, mierne zmenený, ďalšia možnosť je chrosu, alebo delay a najideálnejšia aj mnou používaná je prepínač LEHLE....

Taketo nieco?

http://www.lehle.com/products/frameset_l1.php?country=us&lang=en&L1_Link=LittleDual
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #3 kedy: 03. Jún , 2010, 10:12:46 »


tych switchov je milion, klasika ABY. Tieto Lehle su zevraj skvele. Rovanko Radial, potom lacnejsia alternativa morley
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
khanate
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #4 kedy: 03. Jún , 2010, 10:43:22 »

returnu efektovej, budeš tak mať ale de facto len zvuk prvého ampu, mierne zmenený, ďalšia možnosť je chrosu, alebo delay a najideálnejšia aj mnou používaná je prepínač LEHLE....

Myslis akoze z fx loop send ist do druheho zosu? ako to myslis ze bude zvuk len jedneho zosu? ide mi o to aby hrali obidva.... a obidve bedne hlavne teda
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 03. Jún , 2010, 11:03:34 »

Myslis akoze z fx loop send ist do druheho zosu? ako to myslis ze bude zvuk len jedneho zosu? ide mi o to aby hrali obidva.... a obidve bedne hlavne teda

no ze zvuk ako taky by vytvaral len jeden zosilovac a ten druhy by ho uz iba zosilnil do hlasitosti. ze by Ti hrali sice obidva, ale zvukom toho jedneho, do ktoreho by si mal pichnutu gitaru.

vsak napis viac, ze co chces dosiahnut a za akym ucelom. to su basove zosiky oba, ci jako ?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #6 kedy: 03. Jún , 2010, 11:34:17 »

Stary ampeg V4 nema standartne kompatibylny return s FXami modernych zosilovacou a u tych novych V4kach neviem ako to je ,ale ta Bugera ma tusim dva vstupy na gitaru ... High / Low ,tak jediene skusit to cez tieto vstupy a to tak ze, gitaru do vstupu Bugery High a s Low vstupu kabel do vstupu V4ky.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #7 kedy: 03. Jún , 2010, 13:33:48 »

Riesenie ulohy cislo 1: Stereo delay alebo chorus, najlepsie s true bypasom. Do neho ist s gitarou, a z neho ist do kazdeho ampu zvlast. Alebo aj Bossacky Line Selector, su tam rozne kombinacie. Alebo ak ma jedna z tych hlav viac vstupov, napr ako plexi stvordiera, tak z jedneho vstupu prepojit kabel do vstupu na druhej hlave.

Riesenie ulohy cislo 2: Ak by to neslo ako pises, ze jedna bedna speaker out a druha extension speaker, treba bud mat Y-kabel ze z jedneho vystupu na dva vstupy, alebo vo vnutri v hlave prepojit  tie dva jacky ze aj extension speaker by bol druhy speaker out ... pozor treba davat na ohmy aby sedeli.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.