Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 04:39:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zapojenie multiefektu  (Prečítané 2493 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Davofka
nováčik
*
Príspevkov: 54



« kedy: 07. Jún , 2010, 17:56:51 »

Zdravim vas, chcel by som sa opytat na nejake dobre prepojenie multiefektu s lampovym aparatom, tak aby som co najviac vyuzil lampove skreslenie.Diki
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #1 kedy: 07. Jún , 2010, 18:45:24 »

ak nechces pocuvat pravdy typu "najlepsie zapojenie je vyhodit multiefekt", tak sa musis rozpisat viac - aky aparat, ci a aka slucka, aky multiefekt...
Zaznamenané
Davofka
nováčik
*
Príspevkov: 54



« Odpoveď #2 kedy: 07. Jún , 2010, 23:16:12 »

Aparat je lampove Ashdown kombo 60W, efekt Korg AX3000G..mal som to zapojene do slucky, ale sa mi to cele nezdalo..bude to asi tym multiefektom, pretoze ked som chcel kusok dokrmit skreslenie z komba, tak to malo strasny zvuk potom, a ked to mam normalne direct zapojene: gitara->multak->kombo..tak skreslenia z efektu strasne kazia zvuk, velmi ho "orezavaju"..
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 08. Jún , 2010, 11:21:57 »

nepouzivaj skreslenie z multaku ak nechces aby ti kazilo zvuk... pouzivaj skreslenie z komba a tahaj len modulacne efekty z korga  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #4 kedy: 08. Jún , 2010, 12:41:15 »

Aparat je lampove Ashdown kombo 60W, efekt Korg AX3000G..mal som to zapojene do slucky, ale sa mi to cele nezdalo..bude to asi tym multiefektom, pretoze ked som chcel kusok dokrmit skreslenie z komba, tak to malo strasny zvuk potom, a ked to mam normalne direct zapojene: gitara->multak->kombo..tak skreslenia z efektu strasne kazia zvuk, velmi ho "orezavaju"..

to moc nejde dokrmovat skreslenie komba skreslenim multaku, co je v slucke... si vyber, co chces. ak chces dokrmovat, musis dat multak pred kombo a skusit, ci sa to skreslenie z multaku vobec na dokrmovanie toho komba hodi... ak nie, musis pouzit nejaku inu skreslovaciu krabicku miesto multaku.

mozes multak dat do slucky, ak sa v nom da obist vstupna skreslovacia sekcia. ak sa neda vypnut, je to cele nahovno. ak sa da, tak mozes z multaku v slucke pouzivat modulacne a casove efekty. ak mas seriovu slucku, tak aj EQ.
Zaznamenané
Davofka
nováčik
*
Príspevkov: 54



« Odpoveď #5 kedy: 08. Jún , 2010, 16:45:33 »

DIki chlapi, pohram sa..poskusam..
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 08. Jún , 2010, 18:13:03 »

 Mam AX 3000 a ak ti mozem poradit vobec to nezapajaj ... zere to signal a je tam permanentne zabudovany nejaky EQ ci co na vystupe ... jedine ak by si si z toho tahal cez efekt slucku nejaky delay atd ... skusal som to  a ak chces radu kup si radsej nejake krabicky a la TS,OD,SD na nakopnutie.AX 3000 treba rychlo predat ... alebo si na tom ´´brnkat doma na sluchatkach´´
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #7 kedy: 09. Jún , 2010, 06:57:01 »

....v podstate má GHS pravdu, pri lampových aparátoch a lepších gitarách je to nepoužiteľné, príliš to chemizuje signál a ten potom stráca dynamiku, farbu celkovo je na nič....pri tranzistorových zosilovačoch sa to dokáže uplatniť, lebo celkovo ten zvuk je na úrovni, ale pri lepších aparátoch je to krok späť....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Siso
nováčik
*
Príspevkov: 67



« Odpoveď #8 kedy: 24. Marec , 2011, 21:48:37 »

dneska som skusal ten mefekt, ale chcel som z neho vytiahnut iba delay.. tak som to pichol do slucky (Valveking) .. zvuk celkom fajn.. lenze mam jednu otazku.. ked bol mefekt prepnuty na bypass, tak som chcel spravit taky testik ci to nekazi zvuk, tak som vytiahol kabel zo slucky, hral som chvilu na skreslenom kanaly komba, a potom som naspat vopchal do slucky ten mefekt, a zvuk bol o kusok tichsi.. preto neviem, ci to islo iba tichsie koli nastaveniu mefektu, alebo moze mat aj takyto multiefekt vplyv na zvuk ktory leze z komba, pricom je pichnuty v slucke? dikk  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 24. Marec , 2011, 21:53:18 »

Moze
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 23 otázok.