Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 16:45:49
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mravčenie v ruke  (Prečítané 5717 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mathek89
Hosť
« kedy: 13. Júl , 2010, 09:46:20 »

Zdravím, mám taký problém že keď d lhšie hrám na gitare tak pociťujem mravčenie v ľavej ruke (to je tá ktorou behám po hmatníku) . Chcel by som Vás teda poprosiť o nejaké rady ako sa toho zbaviť. Nikde na fóre som tútu tému nevidel a myslím si že by to mohlo pomôcť aj ostatným s mojim problémom. Vopred díkes.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 13. Júl , 2010, 09:49:01 »

stretching a hlavne nedrzat ruku krcovito ale uvolnenu
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 13. Júl , 2010, 09:54:58 »

to mravcenie citis kde? na vrchnej strane ruky? na celom predlakti? pri hre sedis? ako? mravcenie som maval aj ja v celom predlakti od laktoveho klbu a vystrelovalo to do malicka lavej ruky (niekedy som si ho ani necitil ako ked si clovek prilahne ruku) krcna chrbtica to zvykne robit pri zlom sedeni..  pri intenzivnej hredostava skor clovek do ruky krc resp bolia ho slachy ktore su namahane, mravcenie byva z toho co som spomenul..pri klimatizacii sa mi to zhorsovalo...
alebo je tu druha moznost a to ze sa ti jebu mravce od susedov, marha!   Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. Júl , 2010, 09:55:51 od kaolko » Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #3 kedy: 13. Júl , 2010, 09:58:30 »

to mravcenie citis kde? na vrchnej strane ruky? na celom predlakti? pri hre sedis? ako? mravcenie som maval aj ja v celom predlakti od laktoveho klbu a vystrelovalo to do malicka lavej ruky (niekedy som si ho ani necitil ako ked si clovek prilahne ruku) krcna chrbtica to zvykne robit pri zlom sedeni..  

nema to s chrbticou v zasade nic spolocne. je to zla poloha ruky a prskupenie svalstva v atyp polohach / zacviknutie nervu - ked ti konkretne mravci oblast malicka v pribehu po vonakjsej strane ruky, tak to vychadza z lakta - n. ulnaris ( to je ten, ktory si vies nahmatat v lakti a ked si ho spravne zatlacis, dostanes sialenu pecku do ruky)

Na toto jedine hrat a hrat, tenzia v slachach ti musi povolit, ruka sa rozohra a je vybavene, detto svaly ruky
« Posledná zmena: 13. Júl , 2010, 09:59:54 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #4 kedy: 13. Júl , 2010, 10:02:06 »

hrat a hrat? nemal by skor oddychnut tu ruku? ked nieco s telom boli tak sa mi este nestalo ze by pomohlo este viac to namahat. ci mas taku skusenost?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 13. Júl , 2010, 10:06:59 »

nema to s chrbticou v zasade nic spolocne. je to zla poloha ruky a prskupenie svalstva v atyp polohach / zacviknutie nervu - ked ti konkretne mravci oblast malicka v pribehu po vonakjsej strane ruky, tak to vychadza z lakta - n. ulnaris ( to je ten, ktory si vies nahmatat v lakti a ked si ho spravne zatlacis, dostanes sialenu pecku do ruky)

Na toto jedine hrat a hrat, tenzia v slachach ti musi povolit, ruka sa rozohra a je vybavene, detto svaly ruky

fuha.. neurolog mi spominal ze to robi krcna chrbtica take to trpnutie .. divne.. ale moze byt ze to je debilnou polohou ruk.. vacsinou mi to robilo ked som mal zle nastavenu stolicku a mal som ich dost vysoko..
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #6 kedy: 13. Júl , 2010, 10:08:22 »

tenziu vo flexoroch kopresujucich nervy uvolnis neohybanim zapestia ale drzanim ruky co najviac v jednej linni s predlaktim. Vacsinou to sposobuje drzanie tela gitary na pravej nohe co znizuje poziciu krku gitary voci telu a gitarista musi zakonite ohnut zapestie. Najlepsim riesenim je tzv. klasicke drzanie gitary na lavej nohe. Asi takto :)  Odporuca 9 z 10 ortopedov  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #7 kedy: 13. Júl , 2010, 10:15:30 »

fuha.. neurolog mi spominal ze to robi krcna chrbtica take to trpnutie .. divne.. ale moze byt ze to je debilnou polohou ruk.. vacsinou mi to robilo ked som mal zle nastavenu stolicku a mal som ich dost vysoko..

urcite ze ano. vsak vsetky nervy ustia z chrbtice :)
ale ak mas vyslovene trpnutie do malicka, to je n.ulnaris, no moze to byt aj efekt z chrbtice, zleho sedenia ( z krcnej oblasti)  kedze jeho pribeh je cez plexus brachialis a chrbtica / miecha

 :)

takze v zasade ano
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #8 kedy: 13. Júl , 2010, 10:19:08 »

hrat a hrat? nemal by skor oddychnut tu ruku? ked nieco s telom boli tak sa mi este nestalo ze by pomohlo este viac to namahat. ci mas taku skusenost?

a ked mas slabe nevytrenovane nohy, spevnis ich a rozkyves tym, ze budes sediet pri telke ?
nikto tu nehovori o hrani do odpadnutia, ked ta boli ruka, prave vtedy ju treba nechat tak; ved bolest je obranny mechanizmus a telo vie najlepsie kedy staci
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 13. Júl , 2010, 11:40:51 »

fuha.. neurolog mi spominal ze to robi krcna chrbtica take to trpnutie .. divne.. ale moze byt ze to je debilnou polohou ruk.. vacsinou mi to robilo ked som mal zle nastavenu stolicku a mal som ich dost vysoko..
ja som mal trpnutie v zapastiach kym som mukloval v lenove, teraz uz nemuklujem a nic mi netrpne. vinim z toho lenovo, alebo pracu..  Som frajer
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #10 kedy: 13. Júl , 2010, 11:53:44 »

Počítačové posedávanie dáva zahúliť rukám, treba to kompenzovať nejakou inou aktivitou. Najlepšie športovou. Onania sa neráta.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 13. Júl , 2010, 11:56:35 »

ako siedmakovi po zlom koncorocnom vysvedceni mi jebli do ruky ryl a poslali ma nevlastnemu dedovi na 2 mesice kopat zaklady. bolo to peklo a odvtedy som sa uz nicoho manualne namahaveho nechytil, ale ruky mi nikdy z gitary netrpli. ci to ma suvis, netusim :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 13. Júl , 2010, 12:00:48 »

Onania sa neráta.
rata, odkedy striedam ruky, tak mi nic nebrni
Zaznamenané
mathek89
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 13. Júl , 2010, 17:45:19 »

díky za rady :) a len tak pre informáciu mravcčí mi to najviac v polovici prstenníka a v malíčku
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 14. Júl , 2010, 07:56:24 »

To budes mat nejaku osobnu vadu. Nic vseobecne. Mne v zivote netrpli ruky.. vzdy sa treba pred hrou  minimalne 5 min. rozcvicit, ako ukazuje Petrucci trebars -
Lepsie sa hra, ruky su uvolnene a vydrz je lepsia - nic neboli.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.