Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:32:40
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JJ lampy  (Prečítané 15903 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #105 kedy: 16. Október , 2013, 13:42:08 »

ano ,  napíšeš im konkrétny typ aparátu a oni ti k tomu aparátu vyberú a spárujú  lampy , chcel som od nich objednať , ale nekako z toho vzišlo

....a je sanca, ze keby som povedzme chcel kupit od nich lampy JJ, tak mi ich dodaju z nejakeho "lepsieho vyberu"? Alebo ta ista loteria ako pri kupe priamo z Cadce?
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #106 kedy: 16. Október , 2013, 13:45:25 »

http://hudebniforum.cz/  no čo som tu vyčítal tak to je asi najlepšie čo je , aj cena aj lampy a je tam aj vysvetlené to TT Xmatching" , a Thomann je iba obchod , ale hentí tube town sú fyzický ludia čo to selektujú a poznajú aparáty , možno aj muzikanti
« Posledná zmena: 16. Október , 2013, 13:49:53 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #107 kedy: 16. Október , 2013, 13:56:49 »

ak by to tu niekto realne mal na pulte, tak za cenovku, ako Thomann + postovne  Ja som čert..

Za viac.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #108 kedy: 16. Október , 2013, 16:43:22 »

http://hudebniforum.cz/  no čo som tu vyčítal tak to je asi najlepšie čo je , aj cena aj lampy a je tam aj vysvetlené to TT Xmatching" , a Thomann je iba obchod , ale hentí tube town sú fyzický ludia čo to selektujú a poznajú aparáty , možno aj muzikanti

Uz som im napisal do Tube Town a uz mi aj odpisali, vyzera ze to asi ozaj riesia aj trochu odborne: napriklad JJ ECC83 maju aj typ, specialne selektovany do pozicie V1 a nie nejako extra drahy....
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #109 kedy: 16. Október , 2013, 18:15:15 »

pls a nepýtal si sa , že keď  robia tie lampy do konkrétnych aparátov či potom treba nastavovat bias ?
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #110 kedy: 16. Október , 2013, 18:26:46 »

pls a nepýtal si sa , že keď  robia tie lampy do konkrétnych aparátov či potom treba nastavovat bias ?

uff.... priznam sa ze mi to ani nenapadlo.... ja by som si bias aj tak nenastavoval sam, som na tieto veci lavy....  No hanbím sa.. mam na to cloveka....    Som frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #111 kedy: 16. Október , 2013, 18:30:33 »

neni tu debata o preampovkach ? aky bias potom ?
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #112 kedy: 16. Október , 2013, 18:37:00 »

neni tu debata o preampovkach ? aky bias potom ?

mirostrat to podla mna myslel vseobecne: ze ked v TT robia vlastnu selekciu lamp pre konkrektne aparaty, tak sa to tyka aj vykonovych.... a podla vsetkeho ju robia.... ale ja si skor myslim, ze oni ich akurat testuju a paruju vo vlastnej rezii, bias asi bude treba aj tak nastavit....
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #113 kedy: 09. November , 2013, 23:40:47 »

našiel som 4ricu lamp z ukrrajiiiny :-D lepsia volba ako JJ podla vas? O polovicu lacnejsie su...http://www.ebay.com/itm/STRONG-MATCHED-QUAD-6P3S-6L6-6L6GT-6L6GC-5881-Output-Beam-Tetrode-Tubes-/130684735890?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item1e6d6ad192 a JJ http://www.ebay.com/itm/JJ-6L6GC-Matched-Quad-Quartett-NEU-NEW-6L6-Rohre-Tube-Amp-Valve-Tesla-/290976289897?pt=DE_TV_Video_Audio_Elektronenr%C3%B6hren_Valves&hash=item43bf89d469
« Posledná zmena: 09. November , 2013, 23:43:43 od Vratko » Zaznamenané

hm... :-D
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #114 kedy: 11. November , 2013, 15:34:27 »

Mam s nimi dlhodobe skusenosti.tie 6P3S z ukrajiny su slabsie a aj na mensie napätie ako tie JJ ,zalezi teda do akeho zosika ich chces pozit.Pokial chces kreslit aj koncakom ,tak tie ukrajinske su vhodnejsie ,lebo budu valit skôr.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #115 kedy: 11. November , 2013, 20:13:16 »

Ak by som objednal tie ukrainské čo píšeš, že sú slabšie, resp. majú nižšie napätie, myslíš, že by som ich použiť do hlavy Peavey Valveking 100 bez zmeny nastavenia BIAS-u? Lebo cena je viac než dobrá. Ako sa to prejaví to nižšie napätie?
« Posledná zmena: 11. November , 2013, 20:13:55 od Lario1 » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #116 kedy: 13. November , 2013, 10:02:37 »

Ak by som objednal tie ukrainské čo píšeš, že sú slabšie, resp. majú nižšie napätie, myslíš, že by som ich použiť do hlavy Peavey Valveking 100 bez zmeny nastavenia BIAS-u? Lebo cena je viac než dobrá. Ako sa to prejaví to nižšie napätie?
No nastavenie biasu budes musiet riesit tak ci tak pokial nekupis presny set doporuceny priamo vyrobcom.
Neviem ake je presne anodove vo valvekingu ,ale co som doteraz mal pivicka tak tam bolo anodove dost vysoke ,cize hentie 6P3S niesu v hodne !
Tie jj 6L6ky to zvladnu uplne v pohode,len ti nesmu poslat odpadky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #117 kedy: 28. Apríl , 2014, 20:32:18 »



boomba! cesi..
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #118 kedy: 28. Apríl , 2014, 20:55:57 »



boomba! cesi..

Pekne.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #119 kedy: 29. Apríl , 2014, 09:23:06 »

... a urcite aj kurefsky drahe ,ale sak nech si to daju zaplatit ,ked sa s tym tak serinkaju.

PS:dozvedele som sa nieco o JJ lampach ,tak sa tu s vami o ne podelim.

Trosku kecov na uvod.
Kazda lampa sa musi po vyrobe a pred meranim zahoriet .To je taky proces ,kedy sa necha lampa horucovat a zhavit nejaky cas.... najlepsie je tak cca 70 hodin. Je to kôli tomu ,aby sa laicky povedane ustabilizovali jej parametre.

V JJ ale chrlia lampy na beziacom pase a takyto cas si z priestorovych a casovych dôvodov nemôzu dovolit a tak ich zahoruju iba 2 hodiny, co je na nejaku exzaktnejsu selekciu strasne malo, tak ze to je asi hlavnym kamenom urazu preco lampy priamo z JJ su take nespolahlive.
Dalsia taka zasadna informacia je ,ze meranie lamp a selektovanie ,nieje take jednoznacne ,lebo lampy treby vyberat na presne pracovne parametre daneho zosilovaca ktore treba predom vediet a v JJ selektuju lampy iba v jednom pracovnom bode ,ktory nemusi byt totozny s danym zosilovaciom do ktoreho ich chcete pouzit.

Neskusal som to, ale snat ak by pri obiednavke dostali podrobnejsie informacie, tak by s tym nemusel byt az taky problem aky v poslednej dobe byva.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.